«Нести Слово Боже — ось наша мета, щоб кожний учитель був учнем Христа!»

Біблійні хвилинки

Наталія Богута, учителька початкових класів ПЗ «Дубенська гімназія «Премудрість» (Рівненська обл.), представляє свій посібник «Біблійні хвилинки». Це збірка матеріалів, які доцільно використовувати вчителю початкових класів, вчителю християнської етики, а також вихователю групи продовженого дня задля формування в дітей таких християнських чеснот, як: віра, доброта, милосердя, послух, любов до Бога й до свого ближнього тощо.
Пропонуємо вашій увазі одну з десяти тем, розроблених авторкою, — «Будь вірний у малому».
Довідки за тел. +38068 76 92 385

Біблійні хвилинки. Що це?

Це надзвичайно цікавий і корисний час, під час якого дітки вчаться користуватися Біблією, самостійно відшуковуючи тексти; навчаються молитися, адже щоденно це роблять у різних формах: у колі всі разом, парами, хлопчики окремо, дівчатка окремо або молитва з другом. І водночас це час для ближчого знайомства з дітками, розуміння їхніх думок та переживань, стану серця. Цей час доцільно проводити у доброзичливій атмосфері, де всі на одному рівні — вчитель разом із дітьми. Адже для того щоб на 100 % зрозуміти дитину, потрібно спуститися на її рівень і мудро та цілеспрямовано зрощувати її сердечко.
Під час «Біблійних хвилинок» ми:

 1. Сідаємо в коло на килимку.
 2. У цікавій формі відгадуємо тему сьогоднішнього дня чи тижня.
 3. Знаходимо й читаємо текст із Біблії.
 4. Обговорюємо прочитане.
 5. Підбиваємо підсумок.
 6. Молимося.
  Пропоную посібник, у якому подано різні види роботи з переліку тем, які на нашу думку є найважливішими і які ми хотіли б досліджувати впродовж навчального семестру. Кожна тема розрахована на вивчення впродовж одного тижня. Варто спланувати розгляд тем так, щоб вони збігалися з темами НУШ і були невідривно поєднані. Саме так можна досягнути найкращого результату.
  Наприкінці кожного тижня доцільно проводити вікторини, брейн-ринги, тестування, квести тощо, щоб бачити рівень засвоєння матеріалу учнями й мотивувати їх, вчити працювати згуртовано у команді і, що не менш важливо, вчити і перемагати, і зазнавати поразки. А ще переможець тижня отримує грамоту та маленький подарунок.
  Під час проведення «Біблійних хвилинок» варто часто застосовувати різні цікавинки, щоб дітки із великим захопленням чекали, а що ж буде наступного разу. На цей вид діяльності витрачається близько 15–30 хвилин.
  Дорогі колеги! Нам подарований прекрасний час і чудовий матеріал для формування — наші дітки. І ми повинні прищеплювати їм духовно-моральні якості, щоб у майбутньому кожен із них був вірним, добрим, старанним, люб­лячим та довготерпеливим дорослим, який розрізняє добро і зло та чітко знає, як потрібно жити. А це можливо лише тоді, коли наші діти стануть Божими дітьми
  Пам’ятаймо, що саме вчитель може посіяти ті добрі зернятка, з яких згодом можна буде зібрати хороші плоди. Тому намагаймося якнайкраще підготувати кожну ранкову зустріч, продумати кожну хвилинку, щоб час не був утрачений надаремно, щоб діти познайомилися з Біблією, почули й зрозуміли Добру Звістку, відчули свою потребу в Спасителі й запросили Ісуса Христа у своє серце.

Підводимо до теми
Прослухайте оповідання та скажіть, якою була дівчинка?
…Під час богослужіння в одній із африканських країн солдати, які напали на цю державу, увійшли в приміщення молитовного дому. Вони зірвали зі стіни картину із зображенням Ісуса Христа в терновому вінку, кинули її біля дверей і наказали, щоб протягом десяти хвилин усі присутні залишили приміщення, при цьому кожен, виходячи, повинен плюнути на картину й пройти по ній. Хто не підкориться, буде розстріляний на місці.
Солдати розпочали відлік часу: дев’ять хвилин, вісім, сім… Минали хвилини, але ніхто не міг відважитися на такий учинок. Шість, п’ять… Спочатку почулися нерішучі, а потім усе наполегливіші пропозиції й аргументи.
— Це ж тільки картина, а не Сам Христос, — наближаючись до виходу, говорили деякі.
Один чоловік переконував дружину:
— Для чого нам помирати обом? Іди, хоч виростиш і виховаєш дітей.
…Чотири, три… До виходу потяглася черга. Не дивлячись на картину, люди плювали й виходили. Дві хвилини…
Раптом, розштовхуючи чергу, над обпльованою картиною схилилася чотирнадцятилітня дівчинка. Вона витерла рукавом картину й поцілувала її. Автоматна черга прошила її й притиснула до картини. Вона замертво впала перед одновірцями, котрі навіть не встигли збагнути, що сталося. Ніхто більше не плював, нікому більше не загрожувала смерть. Солдати, задовольнившись жертвою, пішли геть.
— Дівчинка виявилася вірною Ісусові до смерті. Її не злякали автомати чи воїни. А чи ми настільки вірні нашому Богові, подумаймо кожен…

План-схема на тиждень
День 1 — Вірний Бог
«Досягла вас проба не інша, тільки людська; але вірний Бог, який не попустить, щоб ви випробовувалися більше, ніж можете, але при спробі й полегшення дасть, щоб знести могли ви її (1 Кор. 10:13).
День 2 — вірність Йосипа
«…І був Господь з Йосипом, а він став чоловіком, що мав щастя» (Бут. 39:2).
День 3 — вірність Богові до кінця
«…Бог, Якому ми служимо, Він сильний вирвати нас з палаючої вогняної печі, тож Він врятує нас із твоїх рук, царю! Якщо ж ні, нехай тобі буде відомо, царю, що ми не будемо служити твоїм богам і золотій статуї, яку ти поставив, не поклонимося» (Дан. 3:16–18).
День 4 — Досконалий зразок вірності
«Отож, святі брати, учасники небесного покликання, уважайте на Апостола й Первосвященика нашого ісповідання, Ісуса, що вірний Тому, Хто настановив Його» (Євр. 3:1–2).
День 5 — Підсумок за темою
«Ти був вірним в малому, над великим поставлю тебе» (Мт. 25:21).

Додаткові матеріали (за вибором учителя)

ВІРНИЙ ЙОСИП
У Якова було дванадцять синів. Його улюбленим сином був Йосип. Одного разу Яків подарував Йосипові барвистий одяг. Коли старші брати побачили, що батько любить Йосипа більше, аніж їх, вони стали йому заздрити.
Згодом брати вирішили позбутися Йосипа. Вони зняли з нього барвистий одяг і вкинули в яму. Саме в той час повз них проходив караван купців. Брати продали Йосипа купцям, а ті відвели його в рабство до Єгипту.
Йосип був рабом у Єгипті. Але Бог був із ним там і в усьому допомагав йому. Однак дружина господаря навела наклеп на нього і його вкинули до в’язниці. Там, з Божою допомогою, Йосип розтлумачив сни двом царським слугам, які також перебували з ним у в’язниці.
Через два роки фараонові наснився сон, і Йосип його розтлумачив. Фараон призначив Йосипа правителем усього Єгипту. Коли настав голод, у сховищах було багато зерна.
Одного разу брати прийшли в Єгипет до Йосипа, щоб купити зерна. Він одразу впізнав братів, пробачив їм і запросив усіх перебратися до Єгипту. Так уся родина Йосипа оселилася в Єгипті.
Віра Маттелмяк

ТРОЄ СМІЛИВИХ ЮНАКІВ
Цар Вавилону Навуходоносор звелів відлити золотого боввана для того, щоб усі йому поклонялися. А той, хто не впаде й не поклониться, тієї хвилі буде вкинений до середини палахкотючої огненної печі.
Хтось із халдеїв розповів цареві, що є юдейські мужі — Шадрах, Мешах та Авед-Неґо, які не вклоняються золотому бовванові. Навуходоносор розсердився, покликав їх і наказав вклонитися, однак ці мужі відповіли: «Якщо наш Бог, Якому ми служимо, може врятувати нас із палахкотючої огненної печі, то Він урятує й із твоєї руки, о, царю!» Почувши це, цар розлютився й наказав воїнам своїм зв’язати й кинути непокірних юдеїв до розпеченої печі.
Ті ж троє, яких вкинули до печі, були зв’язаними. Придивившись до вогню, Навуходоносор дуже здивувався, бо бачив у печі не трьох, а чотирьох мужів непов’язаних, що ходять посеред вогню, і шкоди їм немає, а вигляд того четвертого подібний до Божого Сина!
Після того, як ті мужі вийшли з печі неушкодженими, Навуходоносор проголосив: «Благословенний Бог Шадраха, Мешаха та Авед-Неґо, що послав Свого Ангела і врятував своїх рабів, які надіялись на Нього».
Віра Маттелмяк

БІБЛІЙНА МАТЕМАТИКА

 1. Обчисли, запиши результати в таблицю та прочитай імена деяких вірних Богові людей:
  С 470‑400=
  Н 72:9+340=
  Р 780+200=
  О (536-500):4=
  А (856-800):8=
  Т 250‑40+390=
  В 196+24:6=
  Л 7∙ (359-350) =
  Й (700-660):5=
  У 145+30:6=
 1. Хто прожив довше? Дізнайся, вставивши знаки <, > або =
  Авраам 175 Сарра 127
  Яків 147 Йосип 110
  Ной 950 Адам 930
 1. Розв’яжи задачу:
  Після потопу з ковчегу вийшли Ной, його дружина, троє його синів — Сим, Хам та Яфет, три дружини Ноєвих синів і всі тварини. Скільки всього людей почали населяти землю?

ГРА З КОЛЬОРАМИ

Розфарбуй слова вірша так, щоб усі літери, які повторюються, були однакового кольору:

Підсумок за темою
Діти працюють парами.
Склади імена біблійних героїв, які були вірними Богові, поставивши літери в правильній послідовності:

(Йосип, Даниїл, Рут, Естер, Ісус, Ной, Йов, Авраам, Мойсей, Павло)

Залишити коментар

Зайти з допомогою:Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

4 × two =

До початку