Немає сумніву в тому, що карантин для кожного вчителя став віхою, за межею якої раптово відкрилися нові обрії пізнання зі спектром численних можливостей: реалізація давніх планів, пролонгація ідей, що, за платонівським визначенням, витали в повітрі, а зараз впіймані, як метелики, і не тільки задля того, щоб помилуватися ними, а й внести, мов ентомолог, у свій розділ.
Під час карантину дистанційно навчалися й учителі зарубіжної літератури на очно-заочних курсах підвищення кваліфікації Донецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти.
Особливу цікавість у курсантів викликало виконання творчих робіт за модулем «Індивідуальний освітній маршрут як засіб самореалізації особистості учня на уроках літератури» під тьюторством С. Ю. Гарної, кандидата педагогічних наук, завідувачки відділу гуманітарної освіти.
Робота за індивідуальним освітнім маршрутом дозволяє:
- Задовольнити індивідуальні освітні запити дитини (можливість обирати варіанти завдань).
- Розширити програмний матеріал.
- Розвивати інформаційні, пізнавальні, самоосвітні компетентності.
- Змінити роль учителя (учитель — наставник, тьютор, консультант, координатор).
- Створити умови для особистісного розвитку дитини.
Перевагу «Індивідуальному освітньому маршруту» надає й особливий, дбайливий, осяяний особистістю вчителя підхід як до учня, так і до твору, який вивчають. Щоб згодом учень міг сказати, що саме ця книга, роздуми над нею стали важливою подією в його житті.
Пропонуємо дві залікові роботи вчителів, які виконано після опрацювання модуля «Індивідуальний освітній маршрут як засіб самореалізації особистості учня на уроках літератури».