«Нести Слово Боже — ось наша мета, щоб кожний учитель був учнем Христа!»

Всеукраїнське мотиваційне онлайн-дійство-марафон на підтримку християнських цінностей в освіті

(до 1032-ї річниці хрещення Київської Русі – України та з нагоди Всесвітнього року Біблії)

Актуальність проведення. 1032 роки тому відбулося хрещення Київської Русі. З того часу християнство назавжди визначило історичний і культурний розвиток українського народу. Після здобуття Україною незалежності в державних школах розпочалося викладання основ християнської етики. За короткий час було підготовлено тисячі вчителів, навчальні програми, посібники, підручники, навчально-методичні комплекси. За результатами численних соціологічних досліджень, курси з основ християнської етики стали улюбленими для сотень тисяч українських дітей. Останніми роками предмети духовно-морального спрямування починають витіснятися з державної школи. Громадяни України, більшість із яких складають християни різних конфесій, втрачають можливість виховувати своїх дітей на християнських моральних цінностях.

Мета заходу: сприяти широкому залученню дітей до вивчення основ християнської етики.

Завдання: привернути увагу українського суспільства до предметів духовно-морального спрямування на християнських цінностях; розкрити суспільству ефективність предметів духовно-морального спрямування; розширити викладання предметів духовно-морального спрямування.

Дати проведення (липень – листопад 2020 р.): 12 липня: День першоверховних апостолів Петра і Павла – інформування про захід; 28 липня: День хрещення Київської Русі–України, св. Володимира – старт заходу; 4 жовтня: День учителя, завершення заходу; 23 листопада: міжнародна онлайн-конференція до Всесвітнього року Біблії.

Організатори: ГО «Всеукраїнська асоціація педагогів і психологів із духовно-морального виховання»; християнський духовно-просвітницький часопис «Слово вчителю»

Учасники: діти, учні, студенти, батьки, учителі та викладачі основ християнської етики, керівники і члени Церков та релігійних організацій, керівники держави та місцевих органів влади, депутати різних рівнів, науковці, керівники освітніх закладів, освітяни, громадські організації, інформаційні ресурси.  

Форми проведення: малюнок, плакат, фото, звернення, інтерв’ю, відеозвернення, відеоролик, руханка тощо

Написи на плакатах (приклади): “Основи християнської етики – важливий предмет у школі”, “Люблю християнську етику!”, “Я хочу вивчати християнську етику!”, “Я хочу викладати основи християнської етики!”, “У нашій школі викладають християнську етику”

Географія: усі області України

Партнери: Церкви і релігійні організації, державні установи, освітні установи, батьківські організації, громадські організації, медіаресурси

Розміщення інформації. Висловлюйте свою позицію на всіх доступних вам інтернет-ресурсах, а посилання скидайте нам: в коментарі на сайт “Слово вчителю” або на сторінку “Слово вчителю” у ФБ, на ел. пошту ([email protected]; [email protected]) чи на вайбер (+380967478901) з позначкою #ХристиянськійЕтиціБути.

Привітання учасникам марафону від Володимира Марущенка, голови Громадської ради з питань співпраці з Церквами і релігійними організаціями при МОН України.
Марафон: «Християнській етиці бути»

Марафон: «Християнській етиці бути»

Опубликовано Телеканал "Рівне 1" Вторник, 28 июля 2020 г.
Марафон “За християнську етику в кожній українській школі” стартував у Рівному
Рівненський НВК “Колегіум”
Учні Рівненського НВК “Колегіум” за предмет “Основи християнської етики” в школі Поліна Попович – заступник директора з навчально-виховної роботи Рівненського НВК “Колегіум” Тивончук Лариса – учителька музики і християнської етики Рівненського НВК “Колегіум” Герасимчук Дарія, Рівненський НВК “Колегіум” Мохнач Дмитро та Анастасія, Рівненський НВК “Колегіум” Кравчук Віолетта і її сім’я, м. Рівне
Покровський собор, м. Рівне
Покровський собор, м. Рівне
________________________________________
Марина Антонець, м. Полтава
Учасниця марафону з м. Рівне
Мазур Софія і Нікітіна Любов – Рівненська обл.
Клімчук Дарина, м. Рівне Людмила, м. Полтава Наталія, м. Полтава

Відгуки дітей, які брали участь в онлайн-таборі “Острів BEZ”

Сергій Броневицький, учень 4 класу КЗ «Клеванська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат № 1 I–III ступенів», душа і серце цього закладу, неусипна любов і піклування Жанна Фалко.Коли сліпа дитина просить у зрячих – не відберіть у неї добра.#ХристиянськійЕтиціБути, якщо той, у кого в руках вирішити, дати дітям доступ до добра, зробить це добро можливим

Опубликовано Ольгой Підлужной Пятница, 31 июля 2020 г.

Сергій Броневицький, учень 4 класу КЗ «Клеванська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат № 1 I–III ступенів»
Юля, смт Клевань, Рівненська обл.

Чи потрібні християнські цінності у вихованні молоді

Неумитий В. М., методист з суспільствознавства Звенигородського районного методичного кабінету, Черкаська обл.

Коли народжується дитина, батьки в першу чергу переймаються питаннями «Яке майбутнє у дитини?», «Ким вона стане коли виросте?», «Яким буде її місце в суспільстві?». Відповідь на ці питання лежить в сфері освіти і виховання. Якщо з освітою все більш-менш зрозуміло, то з виховання справи дещо складніші. Дуже часто питання виховання батьки перекладають на установи освіти – дитсадок, школу. Ставлячи перед ними орієнтири – комунікабельність, чесність, повага, ввічливість та інші. 

В основі кожної виховної системи лежать цінності суспільства, це її «альфа» і «омега». Мова, культура, традиції – головні складові виховання молоді. Особливо популярною в Україні є тема козацтва. В закладах освіти створюються козацькі республіки, учні вивчають історію, звичаї, бойове мистецтво козаків. З 2012 р. в районах, областях проводяться щорічно етапи Всеукраїнської військово-патріотичної гри «Джура», яка вже охоплює всі три вікові групи школярів. Але при цьому ми упускаємо дуже важливий момент в житті українського козацтва – християнський світогляд.

Християнські цінності завжди відігравали велику роль в історії українського народу:

  • В часи Давньої Русі сприяли розвитку писемності, культури (архітектура, живопис, мініатюра, мозаїка і т.д.), міжнародних зв’язків.
  • Під час перебування українських земель під владою Речі Посполитої саме церква сприяла збереженню української самобутності, мови, культури і традицій. Церковні братства стали осередками культури, освіти і духовності в українських землях. «Пересопницьке Євангеліє», «Буквар», «Апостол», «Острозька Біблія» – ось неповний перелік пам’яток не лише вітчизняного, а світового значення.
  • Об’єднання козаків навколо ідеї захисту всіх християн від агресії Османської імперії, а українців ще й від католицької Польщі, стало можливим саме після будівництва церкви в Запорізькій Січі за часів гетьмана Петра Сагайдачного.  Саме під впливом зростання духовності відбувається і вдосконалення військової майстерності козаків. Розуміючи це, Сагайдачний великих зусиль докладав для відновлення Київської митрополії та зростання авторитету церкви в українському суспільстві. І саме такими діями було закладено в суспільстві потенціал духовності, на грунті якого піднялись Т. Шевченко, І. Франко, Леся Українка…
  • Духовність вкорінилась в українців на генетичному рівні. Саме завдяки їй вдалось вистояти в страхіттях ХХ століття. Дві світові війни, Голодомори, репресії … І четверте місце за кількістю Праведників світу.

Але роки комуністичного атеїзму залишили свій негативний слід в свідомості суспільства. Більшість українців, що вважають себе християнами, не дбають про свій духовний розвиток. Зовнішня обрядовість, ходіння до церкви на свято – ось і все християнство. Відсутнє не лише розуміння вчення Ісуса Христа, а й читання Біблії. Натомість – страх перед уроками християнської етики і навіть небажання зрозуміти, що християнська етика і релігія, церква – це зовсім різні речі. І це нерозуміння часто об’єднує людей віруючих і невіруючих. Перші аргументують свою позицію –  «Та що там ваша християнська етика! Після неї не знають, ні як в церкву зайти, як і яку свічечку поставити, якому святому поклонитись…». І т.д. Але це не питання християнської етики. Це питання недільних шкіл різних конфесій. Невіруючі ж  противники уроків християнської етики говорять: «Церква відділена від школи. Не потрібна нам ваша релігія».

Церква – це віра, конфесійність, догматизм, обрядовість. Цього можна навчитись, відвідуючи недільну школу при церкві.

Об’єднуючись проти виховання дітей на християнських цінностях, обидві сторони висувають діаметрально протилежні аргументи і не чують один одного.

Християнська етика – це можливість познайомити дітей з Біблійними цінностями, основу яких складають десять заповідей Старого Заповіту та дві заповіді любові Ісуса Христа.  Це можливість розказати про життя Ісуса Христа, прочитати його притчі, сформувати ціннісне ставлення до життя, пошану до батьків, нетерпимість до будь-яких правопорушень.

Тож, перш ніж забороняти, давайте подумаєм, яке покоління ми хочемо сформувати – з міцним внутрішнім стержнем духовності, здатне протистояти корупції, злочинності, розпусті, алкоголізму… Чи «перекотиполе», яке не має ціннісних орієнтирів?

Якщо перше, то формування християнських цінностей повинно бути не лише на уроках християнської етики, а й у виховній системі закладу освіти. Це повинен бути пріоритет, як державної політики, так і запитів суспільства. Що ж то за козак, без християнських чеснот.

 Андрій Жук, Івано-Франківська Духовна Семінарія УГКЦ.

СЛАВА ІСУСУ ХРИСТУ!!!

Вельмишановні пані та панове!

Особливо ті, хто вважає що коронавірус зробив собі осідок у Церкві – хочу вас запевнити: Він там постійно не перебуває!(Я там буваю досить часто). 
Не буду приводити до прикладу заклади харчування, велелюдні магазини-супермаркети, транспорт, а тим більше бази відпочинку (про ці “безкоронавірусні” місця зовсім інша розмова), хочу лише звернутися до Вас: – 
НЕ РОБІТЬ ЦЕРКВУ “ВОРОГОМ НАРОДУ”‼️

І не треба до цієї теми банально приписувати коронавірус, ба більше щей робити його, винним, бо це абсурд! 
Якщо ви хочете робити черговий наступ на ЦЕРКВУ – це буде найбільшою помилкою сьогодення‼️

Вже був один епізод в історії нашої держави, коли церкву проголосили “опіумом народу”, і до чого це привело??? Так, Церква зазнала переслідування, гоніння та вбивств, але чи була Вона знищення??? – Зовсім ні. Лише постраждала держава, адже її керівництво своїми діями поставило велику пляму в її духовному та моральному розвитку!

Таких випадків гоніння на Церкву можна назвати безліч, вже починаючи від святих апостолів, але всі вони зазнавали гучного фіаско. А знаєте чому??? Тому що Церква це Божа інституція на землі! Якби людина не хотіла її руйнації Вона залишиться непорушна, бо стоїть на скелі…

Я більше як впевнений, що наша Церква витримає ще одне переслідування чи, Борони Боже, підпілля, але чи встоїть наша нація після такого?, – дуже сумніваюся…
Варто вже зрозуміти, і після всіх лихоліть які спіткали нашу державу, навернутися, поставити на перше місце моральний та духовний розвиток, щоб унеможливити деградацію нації!

Якщо хтось не бажає визнавати Церкву, не хоче молитися тощо, то, будь ласка, не робіть Церкву – ВОРОГОМ!!! Бо ворогом в цьому випадку будете ви ж самі!!! Краще будьте осторонь…. 
Всіх благ і мудрості!
🔸🔸🔸🔸🔸🔸🔸🔸🔸🔸🔸🔸🔸🔸🔸🔸
Ps: А щодо коронавірусу, то ми всі бачимо, що Церква чинить найбільше протиепідемічних заходів, ніж будь хто інший, і не треба на це закривати очі, ба більше щей в чомусь звинувачувати!!!

Батьки та учні Колодіївської ЗОШ І–ІІІ ст. підтримують Всеукраїнський марафон “Християнській етиці — бути!” https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=1183759348652480&id=100010552781119&notif_id=1596485765648892&notif_t=feedback_reaction_generic
Дмитраш Марія 13р., с. Оришківці, Гусятинський р-н, Тернопільська обл. 
Позиція Рівненської обласної державної адміністрації щодо уроків християнської етики — СПРИЯТИ!
Дореформувались!..
Наприкінці липня приносить сусідка вирізку з газети «Експрес» (Львівський) і заявляє: «Вже не буде в школах викладатися християнська етика!» Прочитала я інформацію В. М. Жуковського і пригадала його настанови у дні, коли ми завершували навчання в Острозькій академії: «Дівчата, запам’ятайте! Ви обрали тернистий шлях, вам буде нелегко, але ми маємо боротись і перемагати!»
Ісус Христос сказав учителям-апостолам: «Мене гнали — і вас будуть гнати!», «Не забороняйте дітям приходити до Мене!..» Усі дії апостолів, усі послання підкріплюють нелегку працю вчителів-християн. Пам’ятаю свої перші кроки — уроки вчителя християнської етики. Одного разу, ідучи після уроків на поїзд, щоб їхати додому, і аналізуючи пережите цього дня, я голосно промовила:
«Господи, дай сили і розуму йти дорогою, якої нема!»
І Він почув мене! І вже сімнадцять років, будучи пенсіонеркою, працюю у нашій легендарній, найкращій у світі школі — Рівненському НВК № 14.
Минулого навчального року твердо вирішила завершити свою трудову діяльність, бо… (але це інша тема). І тут оголошується 2020 рік — Всесвітнім роком Біблії! Знову в голові повно планів, задумів. Уже дещо почали в колективі, з учнями робити, і тут диявол не забарився!!!
Коронавірус з’явився!
У час цієї кризи добро і зло, правда і неправда, спокій і паніка примусили людей думати про сьогоднішні дні і майбутнє. Уже можна почути фрази: «Усе в Божих руках!» і «Богу молися, а сам стережися!» І тут постало питання:
«Як у таких умовах навчати, розвивати й виховувати дітей?»
Коли поспостерігаєш за батьками й дітьми, складається враження, що всі шукають спасіння в смартфонах…
Наша молода владна поросль, навпаки, взялася витирати ноги об напрацьовані за 20 років копіткої праці здобутки В. М. Жуковського, О. Огірка, С. Власової, редколегії «Слова вчителю», цілої плеяди вчених і вчителів, які з допомогою Бога об’єдналися і вибудували цілісну систему християнського виховання всупереч тим перешкодам, які чинила влада, міністри від освіти та інші богоборці, бо ж на наших очах, на наших нервах вигадували «причини» неприйнятності християнської освіти.
Але нам своє робити!
Тож ще на рік відкладаю мрію про «заслужений відпочинок» і буду виконувати заходи відзначення року Біблії в НВК № 14
https://www.facebook.com/100017013793751/videos/716206142289839/

На підтримку Всеукраїнського онлайн-марафону “ХристиянськійЕтиціБути”.
Якщо дослідити історичні факти, то можна виявити, що ще в давнину освіта починалась з вивчення Закону Божого, що мало на меті насамперед дати дітям духовний фундамент для формування моральної особистості. В наш час це не є менш актуальним питанням. Діти отримують такий обсяг інформації, зокрема негативної, що ми, як батьки, просто не маємо права позбавити їх можливості дізнатись Істину, яка зробить їх вільними від гріха. Багато відомих діячів політики та культури, науковців визнавали важливість Біблія та її позитивний вплив на їхнє особисте життя та державу. Так, Даниїл Вебстер, держсекретар США, свого часу сказав: “Якщо ми будемо дотримуватися принципів, яких навчає Біблія, наша країна буде в стані постійного благополуччя. Та якщо ми та наші потомки зневажимо настанови та авторитет цієї Книги, то можна сміливо сказати, що нас чекає раптова катастрофа, яка перетворить нашу славу в глибокий занепад”. Упевнена, що всі батьки бажають своїм дітям найкращого, що кожен патріот своєї держави бажає, щоб вона розвивалась та розквітала. А наше майбутнє – це наші діти. Що ми вкладемо в них зараз, – те отримаємо в майбутньому. Як говорив Пушкін, відомий поет: ” Я думаю, що ми ніколи не дамо народу нічого кращого від Писання… знаходити в ньом усе людське життя… Англійці правильно роблять, що дають Біблію дітям… Мої діти будуть читати разом зі мною Біблію в оригіналі… Біблія всесвітня… Ось єдина книга у світі: у ній є все”. Тож, вважаю вкрай необхідним впровадження предмета “Християнська етика” в українських шкільних програмах.
На часі. Християнська етика – 16.08.2020

На часі. Християнська етика – 16.08.2020

Опубликовано Телеканал "Рівне 1" Суббота, 15 августа 2020 г.

#не_залишайте_школу_без_БогаВолодимир Зеленський,шановні депутати, надіюсь вам доведеться це почути, попри шалений темп вашого робочого дня.наш народ, як ніколи потребує міцного фундаменту, що (власне) є запорукою стійкості всієї будівлі. Бог це фундамент, а забрати його з наши шкіл- це означає зруйнувати всю конструкцію, знести стелю, знищити стіни.Христянська етика чи етика християнської моралі – це запорука того, що майбутнє покоління буде керуватись правдою і честю, основою чого є Бог.Бог це не остання надія – Бог – це єдина і справжня надія.Не дозвольте йому піти з наших шкіл.Почуйте нас, ми за християнську етику у школах..Кожен народ помирає без Бога.Як квіти вмирать без сонця й водиА ми не пускаємо Бога до школи«Ні, Боже, не треба у школу іти!».Бог стукає в двері, учительські, класи.Бог стукає в мій і у твій кабінет!Йому вистачає терпіння і часу.А ми викидаємо Божий портрет..Він каже: «Я був, я проходив повз школи,Я стукав, просив, не пустили мене.Людині без Бога не легше НІКОЛИ!»І зустрічі з Ним ніхто не мине..Він любить і просить, він досі чекає.Хвилюється завжди: як і як тиПустіть Бога в школу, хай Бога пізнають.Дозвольте йому в нашу школу прийти#не_залишайте_школу_без_Бога#я_за_християнську_етику_в_школі#україна #етика #вірші #поезія

Опубликовано Bogus Fesyk Суббота, 11 июля 2020 г.
Юрій Підлісний, завідувач кафедри політичних наук УКУ, керівник програми “Етика-Політика-Економіка”

Опубликовано Уляной Слижук Вторник, 18 августа 2020 г.

ХРИСТИЯНСЬКА ЕТИКА: НЕ ЛИШЕ ФОРМОЮ, АЛЕ Й ЗМІСТОМ

20.08.2020 відбувся у круглий стіл щодо викладання предметів духовно-морального спрямування в Івано-Франківську. Дякуємо міському голові Руслан Марцінків та депутату ВР Оксана Савчук, яка також є співголовою міжфракційного об’єднання “Цінності. Гідність. Родина”, за їх активну позицію у розбудові суспільства із моральними цінностями. Завжди Західна Україна вирізнялася саме моральними, християнськими цінностями. Щоправда, на всеукраїнському рівні – не одноразово були спроби нівелювання важливості цього предмета серед інших шкільних дисциплін. І нам вкотре потрібно захищати наші цінності. Такий предмет як християнська етика потрібен та актуальний для школярів. Але важливо, щоб рівень викладання був якісним. Потрібна не лише форма – форма уроку, але й зміст – те наповнення, яке викладатимуть дітям. На майбутнє для популяризації предметів духовно морального спрямування будемо організувати конкурси та олімпіади. Зі свого боку міський голова і міська рада готові сприяти у виділенні цікавих призів для переможців таких конкурсів.#ЯрославДубас


21.08.2020 відбулася сесія Сарненської районної ради, де було прийняте рішення про впровадження курсів духовно-морального спрямування, зокрема курсу “Основи християнської етики” у навчальних закладах району.
Олексій Лавор
Приклад заяви батьків, які виявили бажання аби їхня дитина у школі на факультативі вивчала курс «Основи християнської етики та моралі». Заява повинна писатися на ім’я директора школи.
Мінімальна кількість заяв не менше 8 для міста, або 4 для сільської місцевості.
Зразок заяви батьків
Малюнок Приходчука Богдана (7 років, м.Дубно)
Малюнок Співак Мирослави (7 років, м. Дубно)
Учні ПЗ “Дубенська гімназія “Премудрість” – за християнську етику!
Музичук Вероніка (7 років, м. Дубно, школа «Премудрість»)
Малюнок Маргарити Баско, учениці 8 класу Звіздівської ЗОШ І-ІІІ ст.
Костопільського р-ну Рівненської обл.
Софія Фанта, 9 років; с. Крайниково, Хустський р-н, Закарпатська обл. 

#ХристиянськійЕтиціБути#ДітиПідтримуютьХристиянськуЕтикуЯблонь Ірина Михайлівна – вчитель- методист,практичний психолог,голова методичного об'єднання вчителів ОХЕ Долинського району.

Опубликовано Світло Життей Вторник, 25 августа 2020 г.
Яблонь Ірина Михайлівна – вчитель- методист, практичний психолог,
голова методичного об’єднання вчителів ОХЕ Долинського району Івано-Франківської обл.
Лазар Ганна, 13 р., с. Крайниково, Хустський р-н, Закарпатська обл.
“Християнській етиці бути!”, – проголосили черкащани на центральній площі міста
30 серпня в Черкасах відбувся флешмоб під назвою “Християнській Етиці Бути”. Захід став частиною всеукраїнського марафону на підтримку предмета духовно морального спрямування в школах. Організатори флешмобу в Черкасах ГО “Асоціації педагогів християн Черкаської області” та ГО “Рух Реформації”. Його мета винести в публічну сферу проблематику пов’язану з забороною викладання в ЗОШ предметів духовно-морального спрямування.
“Християнська етика- це продукт праці християн із різних конфесій. Над цим дуже багато працювали та молилися, і так будували цей предмет, щоб він якомога більше вплинув на дітей в школах, щоби ці основні християнські ідеї, мотиви, заповіді увійшли в серця дітей, для того, щоб ці діти були чудовими громадянами своєї держави, гарними працівниками та прекрасними сім’янинами”, – каже голова ГО “Рух Реформації” Валерій Бєляєв.
Учасники флешмобу тримали плакати з гаслами, що говорили про важливість викладання предмету в школах. Далі учасники флешмобу проголосили гасла з плакатів та озвучили свої думки на підтримку християнської етики.
“Ми бачимо, що у школах зникають уроки духовно-морального спрямування і це впливає на поведінку дітей. Їм дуже важко розрізняти добро і зло. Діти стають все більш прив’язані до матеріального світу, який навчає егоїзму та жорстокості”, – каже представник ГО “Асоціації педагогів християн Черкаської області” Валентина Полупанова.
На завершення пастори разом з усіма присутніми звершили молитви за християнську етику, дітей та Україну.
Всеукраїнський мотиваційний марафон під загальним гаслом «Християнській етиці – бути!» стартував 28 липня цього року. У заході вже взяли участь Рівненська, Івано-Франківська, Тернопільська, Закарпатська, Одеська, Хмельницька, Дніпровська та Черкаська області.
До марафону приєдналися представники Церков, представники влади, вчителі, викладачі, діти та їхні батьки.
“Для душі дитини дуже важливо в якому світогляді вона рухається. Підручники дуже насичені атеїстичним поглядом на світ і сучасні діти дуже схильні до депресії, апатії, а не в зацікавленості в успіхах. Я бачу вплив предметів духовно морального спрямування на наших дітей. Вони стають цілісними особистостями і готовими боротися за своє майбутнє”, – говорить директор приватної Черкаської ЗОШ “Софія” Наталія Євтушенко.
З початку 1990-х років у вітчизняних державних школах розпочала викладатися християнська етика. Цей курс набрав популярності, показав високу ефективність, став улюбленим предметом сотень тисяч українських школярів. З часом ставлення до християнської етики почало змінюватися. З 2012 року, а останнім часом особливо інтенсивно, вітчизняні реформатори освіти розпочали витісняти курс «Основи християнської етики» зі школи. Предмету загрожує повне зникнення. 
“Наше суспільство докотилося до того, що ми бачимо корупцію, брехню, кримінальну ситуацію в країні. Поняття добра і зла закладається ще в дитинстві. І якщо на уроках дітей вчити християнським основам, таким, як “не вбий”, “не вкради”, то в майбутньому цього буде менше, якщо не викорениться зовсім”, – відзначає вчитель Оксана Калюжка.
Сьогодні всього 13% вітчизняних школярів мають можливість вивчати ці предмети в школі. Щоб зупинити цю тенденцію і розпочали всеукраїнський марафон.
Інформації про перебіг марафону публікують на сайті Всеукраїнського педагогічного часопису «Слово вчителю» та на фейсбук сторінці марафону.
Запрошуємо приєднатися до марафону усіх хто підтримує духовно-моральне виховання в нашій державі, та за її межами!

Флешмоб на Соборній площі в Черкасах" Християнській етиці бути" Організатори : ГО Рух Реформації та Асоціація педагогів-християн.

Опубликовано R500_Cherkasy Воскресенье, 30 августа 2020 г.
У студії професор НаУ “Острозька академія” Василь Жуковський

Чернівецька область долучилася до Всеукраїнського марафону «Християнській етиці – бути!» Школярі Буковини надіслали свої малюнки на підтримку марафону.

Семко Діана, 6 клас; Чернівецька обл/, Михальчанський ліцей, Сторожинецького р-ну
Ткачук Діана, 6 клас, Чернівецька обл., Михальчанський ліцей Сторожинецького р-ну

#християнськійетицібути

Опубликовано Hanna Samoliuk Среда, 2 сентября 2020 г.
Цуркан Софія -7 років 2-А клас Теребовлянська ЗОШ І–ІІІ ступенів

Всеукраїнське мотиваційне онлайн-дійство-марафон на підтримку християнських цінностей в освіті” кількість коментарів: 7

  1. Скажіть, будь ласка, куди надсилати плакати?

  2. Фотографуйте й розміщуйте на всіх доступних вам інтернет-ресурсах, посилання скидайте нам: на сайт (коментар), на пошту ([email protected]; [email protected]), на сторінку ФБ, на вайбер (+380967478901)

  3. Я вважаю, що предмету “християнська етика” не місце у загальноосвітніх закладах. Школа в Україні відокремлена від церкви. Україна світська держава і будь-які перекоси в сторону тієї чи іншої конфесії наносят суттєву шкоду.

  4. Предмет “Основи християнської етики” офіційно був затверджений Міністерством Освіти України ще в 2000 році. Його викладають вчителі загальноосвітніх шкіл, які здобули відповідну освіту. Церква і біблійні школи не мають до цього предмета прямого відношення, тому що підручники підготовлені саме освітянами. https://espreso.tv/news/2020/05/23/u_minosvity_likvidovano_komisiyu_z_osnov_khrystyyanskoyi_etyky_dokument Ми з повагою ставимось до людей, які не бажають, щоб їх діти вивчали цей предмет. І влада передбачила, що його викладають лише дітям, батьки яких напишуть заяву директору школи з проханням про викладання предмету “Основи християнської етики” і при наявності вчителя з данного предмету. Також ми маєм можливість бачити позитивний виховний вплив цього предмету на дітей та молодь, їх батьків. Це видно і в особистому спілкуванні і під час освітянських заходів та учнівських олімпіад, зокрема Всеукраїнської олімпіади “Юні знавці Біблії”, яка щороку відбувається в стінах Національного Університету “Острозька Академія”.

  5. Християнська етика – це дуже цінні уроки, що збудовують та формують підростаюче покоління на правильних моральних цінностях. Саме на таких уроках 2003-2004 років, я навчився цінувати людину також почув та усвідомив про необхідність шанування своїх батьків. Подібні уроки приносять користі всьому суспільству, адже це не наука релігії чи конфесії, – це наука про мораль, про добро та зло на основі християнських цінностей. І якщо подібні уроки несуть розуміння добра і зла – саме в школі їм місце.

  6. У сучасній школі мають бути уроки християнської етики. Це важливо для молоді – набуття біблійної мудрості, адже переконання є основою моральних цінностей суспільства. Вивчення предмета дасть дітям нові знання, пояснить духовні поняття, вплине на моральний та духовний стан. Заперечувати може лише людина, яка не обізнана зі змістом курсу.

Залишити коментар

Зайти з допомогою:Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

1 × three =

До початку