I. Наслідки незнання сенсу свого життя
1. Життя здаватиметься нудним і важким.
«І сонечко сходить, і сонце заходить, і поспішає до місця свого, де сходить воно. Віє вітер на південь, і на північ вертається, крутиться, крутиться він та й іде, і на круг свій вертається вітер… Всі потоки до моря пливуть, але море — воно не наповнюється: до місця, ізвідки пливуть, ті потоки вони повертаються, щоб знову плисти! Повні труду всі речі, — людина сказати всього не потрапить!» (Екл. 1:5–8).
2. Життя здаватиметься безплідним і марнотним.
«Не насититься баченням око, і не наповниться слуханням ухо… Що було, воно й буде, і що робилося, буде робитись воно, — і немає нічого нового під сонцем!..» (Екл. 1:8б–9).
3. Життя здаватиметься некерованим.
«Покривленого не направиш, а неіснуючого не полічиш!» (Екл. 1:15) ; «Хто ж із вас, коли журиться, зможе додати до зросту свого бодай ліктя одного?» (Мт. 6:27).
II. Що може керувати життям людини?
1. Почуття вини.
«Блаженний, кому подарований злочин, кому гріх закрито…» (Пс. 31:1).
2. Гнів і злоба.
«Бо гнів побиває безглуздого, а заздрощі смерть завдають нерозумному!» (Йов. 5:2).
3. Страх.
«Страху немає в любові, але досконала любов проганяє страх геть, бо страх має муку. Хто ж боїться, той не досконалий в любові» (1 Ів. 4:18).
4. Грошолюбство.
«Яка ж користь людині, що здобуде ввесь світ, але душу свою занапастить? Або що дасть людина взамін за душу свою?» (Мт. 16:26) ; «…життя чоловіка не залежить від достатку маєтку його» (Лк. 12:15).
5. Бажаннязаслужити визнання в суспільстві.
«Бо тепер чи я в людей шукаю признання чи в Бога? Чи людям дбаю я догоджати? Бо коли б догоджав я ще людям, я не був би рабом Христовим» (Гал. 1:10).
III. Користь від усвідомлення сенсу свого життя
1. Допомагає сконцентрувати свою увагу й сили на найважливішому.
«Браття, я себе не вважаю, що я досягнув. Та тільки, забуваючи те, що позаду, і спішачи до того, що попереду, я женусь до мети за нагородою високого поклику Божого в Христі Ісусі» (Флп. 3:13–14).
2. Звільняє наше життя від марноти.
«Думку, оперту на Тебе, збережеш Ти у повнім спокої, бо на Тебе надію вона покладає» (Іс. 26:3).
3. Робить життя цілеспрямованим.
«Бо Я знаю ті думки, які думаю про вас, — говорить Господь, — думки спокою, а не на зло, щоб дати вам будучність та надію» (Єр. 29:11).
4. Допомагає підготуватися до вічності.
«…Усе Він прегарним зробив свого часу, і вічність поклав їм у серце…» (Екл. 3:11а).
IV. Сенс людського життя
1. Віддати своє серце Ісусові Христу.
«Люби Господа Бога свого всім серцем своїм, і всією душею своєю, і всією своєю думкою. Це найбільша й найперша заповідь» (Мт. 22:37–38) ; «Віруй в Господа Ісуса, — і будеш спасений ти сам та твій дім» (Дії 16:31).
2. Присвятити своє життя Ісусові Христу.
«Тож благаю вас, браття, через Боже милосердя, — повіддавайте ваші тіла на жертву живу, святу, приємну Богові, як розумну службу вашу» (Рим. 12:1) ; «І живу вже не я, а Христос проживає в мені» (Гал. 2:20).
3. Навчитися бачити Божу присутність у своєму житті за будь-яких обставин і в будь-яких ситуаціях.
«І знаємо, що тим, хто любить Бога, хто покликаний Його постановою, усе допомагає на добре» (Рим. 8:28).
4. Служити своїми талантами й дарами Богу і Його Церкві.
«Служіть один одному, кожен тим даром, якого отримав, як доморядники всілякої Божої благодаті» (1 Петр. 4:10).
5. Свідчити оточуючим про Ісуса Христа.
«Та ви приймете силу, як Дух Святий злине на вас, і Моїми ви свідками будете в Єрусалимі, і в усій Юдеї та в Самарії, та аж до останнього краю землі» (Дії 1:8).
Висновок
«І ввесь людський рід Він з одного створив, щоб замешкати всю поверхню землі, і призначив окреслені доби й границі замешкання їх, щоб Бога шукали вони, чи Його не відчують і не знайдуть, хоч Він недалеко від кожного з нас» (Дії 17:26-27) ; «Бо ми — Його твориво, створені в Христі Ісусі на добрі діла, які Бог наперед приготував, щоб ми в них перебували» (Еф. 2:10).
Таким чином, мета людського життя полягає в тому, щоб знайти Бога й присвятити себе служінню Йому. Для цього людина й була створена.
А ЯКА МЕТА ВАШОГО ЖИТТЯ?
Роман і Євгенія Сверлови
Із сайту Біблійного дискусійного клубу (http://cogmtl.net)