ВПРОВАДЖЕННЯ БІБЛІЙНИХ ЦІННОСТЕЙ В АТЕЇСТИЧНИХ КУЛЬТУРАХ
29 листопада 2016 р. у м. Києві відбувся круглий стіл на тему «Впровадження біблійних цінностей в науці і освіті в атеїстичних культурах», який проводив учений-фізик із Великобританії, професор Лідського університету Енді Макінтош.
Захід, на якому зібралися науковці, освітяни, студенти, проходив в Університеті менеджменту освіти Національної академії педагогічних наук і був ініційований професором кафедри управління навчальними закладами та педагогіки вищої школи, доктором педагогічних наук професором, доцентом Іриною Сіданіч.
Енді Макінтош – християнин, переконаний у тому, що біблійні істини не суперечать науковим відкриттям, а лише підтверджують їх. Він наголосив: «Перший опис Землі як кулі міститься саме у Святому Письмі. Теорія еволюції не є єдиною визнаною теорією в науці. Багато років займаюся дослідженнями у галузі аеро- та термодинаміки й дійшов висновку, що якщо подивитися на світ уважно, наприклад, хоча б на політ птахів, стає очевидним, що у них був Дизайнер… Є фундаментальні закони термодинаміки, що абсолютно суперечать теорії еволюції. У природі все прагне перейти з вищого рівня енергії на нижчий, тоді як дарвіністи стверджують, що розвиток іде від нижчого до вищого».
Під час зустрічі англійський учений розповів, чому атеїсти не можуть пояснити феномен життя, і чому їхнє вчення не має реального підґрунтя. Енді Макінтош також навів переконливі аргументи на захист теорії створення світу Всемогутнім Творцем.
Зокрема він сказав: «Спілкуючись із людьми атеїстичних поглядів, слід завжди починати з основи. Уявімо собі, що ми живемо в час, подібний на той, у якому жив апостол Павло і який описаний у Книзі Дії святих апостолів, 17 розділ. Звертаючись до греків, апостол не наводив місця з Писання (на той час Старого Завіту), пояснюючи, що є добро і що є зло. Він не міг його цитувати, бо греки не вірили в достовірність Святого Письма. Тобто, якщо перевести це в нашу площину, то це те саме, що зараз узяти Біблію, підійти до будь-якого професора й сказати: «Повір у цю Книгу». Але він не читав цієї Книги, не поважає її. У нього немає тієї бази і основи, щоб зрозуміти вас. Тому перший крок – це закріпити цю основу.
Що є нашою основою? Віра в те, що було створення світу, в Ісуса Христа, Його жертву, воскресіння з мертвих і те, що Він прийде вдруге. Деякі наші колеги в це не вірять, вони як ті стародавні греки. Але ми можемо говорити про створення світу з наукового погляду, і, заклавши правильний фундамент, згодом побачити прогрес і в інших питаннях.
Сьогодні ми всі хочемо донести основний меседж – це Хрест Ісуса Христа. Але насправді варто починати з основ. І до Христа потрібно прокласти певний шлях, певну стежинку. Тож починаймо зі створення світу!
Закликаю вас, християни, які маєте на меті впливати на суспільство, у якому живете: викладайте всі дисципліни (історію, природничі науки) з погляду креаціонізму».
Зарубіжний гість побував також у Полтаві, де виступив перед студентами з лекцією, присвяченою науковому обґрунтуванню теорії креаціонізму, яка базується на тому, що наша планета та всі форми життя на ній створені Богом.