Шановні педагоги! На виконання указу Президента України № 357/2016 від 26.08.2016 «Про відзначення в Україні 500-річчя Реформації» пропонуємо вам скористатися при проведенні просвітницьких заходів присвячених відзначенню в Україні 500-річчя Реформації методичними рекомендаціями які допоможуть вам у повній мірі розкрити зміст і значення початку процесу, який триває уже 500 років і впливає на історію всього людства. Українська історична наука і освіта значно недооцінювала значення Реформації в історії людства. Це було викликано радянською атеїстично-матеріалістичною пропагандою, яка ґрунтувалася на ідеї створення нового суспільства з нових людей гіперболізуючи колектив і колективне та нівелюючи особистість і особисте у громадському житті.
Відзначення 500-річчя Реформації, яка, на думку значної частини дослідників, поклала край Середньовіччю і відчинила двері Новому часу, сприятиме зростанню ефективності реформування більшості сфер українського суспільного життя ХХІ ст. Налагодження відкритого суспільного діалогу між носіями різних світоглядів полегшуватиме консолідацію суспільства і вирішення багатьох наболілих проблем пересічних українців. Використання досвіду протестантських країн у вирішенні соціально-економічних проблем можливе лише за умови примирення представників різних релігійних організацій. Це призведе до поліпшення соціального клімату в Україні і зростанню рівня суспільної моралі. Укладачі цих методичних рекомендацій, працюючи над ними переслідували саме цю високу мету.
Висвітлення європейських реформаційних процесів, у світлі їх впливу на історію людства, розкриє перед нами можливості використання позитивного досвіду реформаторів, а також уникненню негативних сторін реформаційного процесу. Використання інтерактивних методів надання освітніх послуг допоможе створити умови для прискорення реформування української системи освіти і наближення її до втілення у життя найкращих світових стандартів, зокрема втілення принципів особистісно орієнтованої освіти. Реалізація методичних рекомендацій значно розширить знання учнів про суть Реформації та її вплив на історію людства, допоможе розвинути в учнів здійснювати порівняльний аналіз і систематизацію фактів, сприятиме формуванню навичок виявлення причинно-наслідкових зв’язків і виявлення логічних суперечностей.
Автори розробок рекомендують різні завдання, форми і методи вивчення навчального матеріалу з проблеми Реформації-500 і бажають успіхів педагогам і дітям!