З 10 по 19 серпня цього року в м. Черкаси в Обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників приїхало близько п’ятдесяти вчителів із різних куточків Черкаської обл., щоб пройти курси підвищення кваліфікації вчителів предметів духовно-морального спрямування.
Лекції про морально-етичні вчення основних релігій світу, а також про програмне забезпечення викладання предметів духовно-морального спрямування прочитала кандидат філософських наук, в. о. доцента, методист лабораторії суспільно-гуманітарних дисциплін Черкаського ОІПОПП, завідувач центру громадянської освіти Надія Степанова. Тему «Філософія релігії» та «Релігія і наука» виклав магістр теології, науковий співробітник Інституту генези життя та всесвіту, співробітник відділу освіти місіонерсько-просвітницького проекту «Нові обрії», настоятель церкви «Преображення Господнього» Павло Валенчук.
Світлана Макогнюк, магістр релігієзнавства, спеціаліст управління навчальним закладом, викладач християнської етики з м. Хмельницький, поділилася досвідом викладання християнської етики та використання духовної музики і співів на цих уроках, а також прочитала лекції: «Біблієзнавство» та «Морально-етичні цінності Старого і Нового Завітів».
Досвідом викладання християнської етики та позакласної роботи в школі поділилася Інна Мірчук, учитель з с. Овлочин Туріївського р-ну Волинської обл.
Дуже цікавими були лекції з історії християнства та методики викладання курсу «Основи християнської етики» Олега Огірка, доктора філософії, кандидата фізико-математичних наук, доцента кафедри філософії, професора зі Львова, який висвітлив питання народження, розвитку та історії Церкви, поширення християнства в Європі та в Україні та необхідність введення предмета «Основи християнської етики» до навчальних програм середніх та вищих учбових закладів.
З курсами «Христологія» та «Християнська етика сімейного життя» учителів познайомив Юліан Шеремета, магістр теології, настоятель УГКЦ з м. Черкаси.
Доктор педагогічних наук, професор НаУ «Острозька академія» Василь Жуковський наголосив, що «правильне розуміння мети людського життя визначає ціль навчально-виховної діяльності вчителя християнської етики. «Шукайте ж найперше Царства Божого й правди Його, а все це вам додасться» (Мт. 6:33). Учителі християнської етики — це насамперед учні Ісуса Христа, тому вони повинні в своїй роботі використовувати ті ж самі принципи, форми й методи, що й Ісус, коли навчав Своїх учнів. Ми повинні в усьому брати приклад з Ісуса Христа, жити за Його заповідями, намагатися бути досконалими, як Він (Мт. 5:48). Бути сіллю землі, нести іншим світло, стримуватись від гніву, тримати свої думки в чистоті, любити всіх, навіть ворогів, уміти пробачати іншим їх провини. Пам’ятати про пріоритет християнського життя, нікого не засуджувати, стежити за своєю мовою, виконувати золоте правило: «Тож усе, чого тільки бажаєте, щоб чинили вам люди, те саме чиніть їм і ви. Бо в цьому Закон і Пророки» (Мт. 7:12), бути готовими виконувати велику місію: «Тож ідіть, і навчіть всі народи, христячи їх в Ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа, навчаючи їх зберігати все те, що Я вам заповів» (Мт. 28:19-20)».
Усі учасники курсів отримали в подарунок від Східноєвропейської місії набір християнської літератури, від організації «Християнська книга поштою» — підручник «Історія Божого Світу», програму з християнської етики для 1-4 класів і 5-11 класів від видавництва «Літера».
Лідія Гальченко, координатор курсів, учитель християнської етики, член ГО «Черкаський міський батьківський комітет духовної опіки шкіл».