Невелика книжечка «Знайдена Божа воля. Знайдіть керівництво і Божу мету для вашого життя», написана доктором богослов’я, пастором і президентом біблійної семінарії «Мастерс» у Каліфорнії Джоном Мак-Артуром, — яскраво, зрозуміло, легко й доступно викладає принципи пізнання Божої волі.
Підготуйтеся до несподіваного відкриття!
Можливо, вам захочеться особливо бурхливо висловити свої емоції, коли ви дізнаєтеся про шостий принцип пізнання Божої волі: робіть усе, що завгодно, … якщо, звичайно, п’ять перших принципів уже діють у вашому житті.
Прочитайте про всі шість принципів, щоб краще зрозуміти, про що говорить псалмоспівець, закликаючи нас: «Звеселися в Господі, і Він тобі дасть прохання твого серця» (Пс. 36:4).
Розділи книги названо:
1. Хіба Бог — «всесвітній отруйник задоволень»?
2. Перший, вирішальний, крок.
3. «Шиплячий» принцип.
4. Пріоритет непорочності.
5. «Затуляючи вуста» критиків.
6. Віч-на-віч з опозицією.
7. Божа воля у вас пробуває.
Багато віруючих людей погоджуються з тим, що в Бога є задум для життя кожної людини, але часто нам доволі складно визначити, до чого ж саме веде цей задум, і ми опиняємося на роздоріжжі.
Дехто вочевидь дійшов висновку, що Божа воля втрачена, і тому вони кажуть, що шукають її. Напевне вони уявляють собі, що Бог грається з людьми в гру, заздалегідь приховавши свою волю, немов би уявний скарб, і примушує нас, знесилюючись, відшукувати її все життя, а Сам у цей час зверхньо промовляє: «Холодно… холодно, а тепер трохи тепліше».
Інші люди вважають, що Божа воля, мабуть, пізнається через болісні переживання. Тому вони бояться Божої волі, бояться того, що Бог примусить їх робити те, що їм немиле. Вони вважають, що Бог бажає переламати ноги сильних спортсменів, щоб присилувати їх грати на флейті. Таким чином люди малюють у своїй уяві портрет вічно невдоволеного Вседержителя, який тільки й робить, що кладе край будь-яким задоволенням, вимагає безрадісного та суворого способу життя, вимагає від людини пожертвувати своїм дорогоцінним майном або талантом.
Хтось переконаний, що доля людини в Божих руках складається з удач і нещасть, випадкового збігу обставин. Таких та інших теорій існує безліч, проте, перебуваючи у подібній плутанині думок і тверджень, ми продовжуємо запитувати: «У чому ж полягає Божа воля для мого життя? Чи існують якісь конкретні принципи, які я можу застосувати на практиці? Чи можу я дізнатися, яку роботу мені шукати, в якому навчальному закладі вчитися, яку людину мені покохати, які рішення приймати в тій чи іншій ситуації?»
Автор книги «Знайдена Божа воля» запевняє, що відповідь на ці запитання є. І свої роздуми він розпочинає з простого припущення: якщо в Бога є якась воля стосовно нас, то Він, звичайно ж, бажає, щоб ми дізналися про неї. Якщо так, то ми можемо розраховувати на те, що Він повідомить її нам. Як це може статися? Через Біблію, Його одкровення. Воля Божа дуже точно й доступно викладена в Писанні.
Розглядаючи Божі принципи, описані в Біблії, нам слід бути готовими до несподіваного й дивовижного відкриття, яке може змінити наше життя.
Перше, що можна сказати про Божу волю: Бог бажає, щоб людина придбала спасіння. Бажання Бога настільки сильне, що Він навіть зволікає з судом. Ось як пише про це апостол Петро: «Не бариться Господь з обітницею, як деякі вважають за зволікання, але є довготерпеливим з нами, не бажаючи, щоб хтось загинув, щоб усі прийшли до каяття» (2 Петр. 3:9). Він згадує тут обітницю другого пришестя Ісуса Христа, якого очікують віруючі і яке стане знаменною подією для всього світу.
У цьому ж тексті апостол Петро попереджає про лжепророків і тих, хто насміхатиметься над ідеєю кінця світу. Відступники немовби глумливо кажуть: «Ну, і де ж обітниця Його повернення? Усі ви фанатики й тільки носитеся з думкою, що Ісус гряде. А де Він? Щось я Його не бачу». Така людина міркує за принципом: «Нічого ніколи не зміниться, тому що ніколи нічого не змінювалося. Я ніколи не помру, тому що я ніколи ще не помирав. Я не захворію на рак, тому що я ніколи ще не хворів на рак». Апостол Петро каже: «Ви забули про потоп. Того дня все раптово змінилося!» Так буде й у майбутньому. Бог втрутиться в хід історії й настане день великого суду. Якщо ми на власні очі не бачили, як Бог звершував суд над цим світом, це зовсім не означає, що Бог не може одного разу це зробити знову. І це зовсім не означає, що Він не додержить дану Ним обітницю. Його зволікання також не вказує на те, що Бог безсилий або невірний. Навпаки! Це говорить про те, що Бог довготерпеливий і «хоче, щоб усі люди спаслися і прийшли до пізнання правди» (1 Тим. 2:4).
Отож, Божа воля полягає в тому, щоб особисто ви отримали спасіння. Якщо ви постійно оступаєтеся й робите помилки в житті, і лише час від часу вимовляєте кілька скупих слів молитви до Бога, але ніколи не схиляли коліна біля підніжжя хреста й не зустрічалися з Ісусом Христом, скоріш за все, у вас немає жодного уявлення про Божу волю. Для Бога немає жодного сенсу відкривати вам щось особливе стосовно вашого життя, доки ви не виконали першої умови — не отримали спасіння.
У Біблії написано, що Божа воля найперше полягає в тому, щоб людина отримала спасіння, тому що саме з цього все починається. Наприклад, про це говорить Своїм учням Ісус Христос у наступній ситуації, описаній у Євангелії від Марка, 3:31–35. Христос навчав народ у будинку, куди прийшло так багато людей, що навіть його рідні не могли підступитися до Нього. Хтось сказав Йому: «Ось твоя мати, і твої брати, і твої сестри надворі шукають тебе».
А Він у відповідь їм каже: «Хто моя мати та мої брати?»
Напевне, люди відреагували на Його слова так: «Що за дивне питання? Усі знають Його матір і братів».
Якщо перша фраза Христа не шокувала їх, то наступну вони не сприйняли:
«І, поглянувши довкола Себе на тих, що сиділи, каже: “Ось моя мати та мої брати”».
Можливо, люди переглядалися й думали: «Хто? Я?»
Потім Христос пояснив: «Бо хто виконає Божу волю, той мені брат, і сестра, і мати».
Про що ж говорив Ісус? Він пояснював, що перш ніж породичатися з Ним, людина має виконувати Божу волю. Отже, для того щоб виконувати Божу волю, людині необхідно мати родинний зв’язок з Христом. Апостол Іван говорить, що той, хто чинить Божу волю, існуватиме вічно (1 Ів. 2:17). Але Хто ж той Єдиний, Хто може дати вічне життя? Ісус Христос. Отже, перший крок на шляху пізнання Божої волі в тому, щоб ми отримали спасіння. Якщо ми не присвятили життя Ісусові Христу, тоді нам нічого очікувати від Бога. Він нічого нам не винний й абсолютно нічим нам не зобов’язаний.
Люди відкидають це. Вчення про спасіння не користується популярністю, тому що в цьому випадку необхідно визнати власні гріхи. Нікому не подобається визнавати свій гріх. Тому багато людей опираються думці про те, що їм необхідне спасіння.
Згадка про гріх та спасіння образлива для деяких людей. Більшість людей намагається якимось чином завуалювати гріх. Наприклад, вони кажуть, що гріх — це лише успадковані нахили, особливості характеру або, навіть, слабка секреція ендокринних залоз!
Але Бог бажає, щоб люди отримали спасіння. А одна з необхідних умов цього — визнати себе грішником, прийти до Ісуса, тому що така воля Божа. Бог настільки бажав спасіння людини, що віддав найдорожче — Свого Сина — на смерть на хресті. Ось наскільки велика Його любов. І те, що Він здійснив, яскраво показує, як сильно Бог прагне спасіння людини.
Обов’язково знайдіть захоплююче продовження цієї теми в книзі «Знайдена Божа воля», а також в інших цікавих книгах цього автора.
Підготувала Тетяна Артерчук
за матеріалами книги Джона Ф. Мак-Артура «Знайдена Божа воля», використані цитати з перекладу Біблії о. Романа Турконяка
Мак-Артур Д. Воля Божья найдена. — Сакраменто, 2004. — 72 с.
ISBN 0–9741206–1–8
Наступне, що Бог бажає від кожного з нас, щоб ми виконували Його повеління, несли благу вістку світові, про це говорить Ісус Своїм учням. Сьгодні, якщо ми учні Христові, то повинні вбачати і в цьому Його волю.
Єв.Матвія 28:19-20 підтвердження попереднього коментаря.