«Нести Слово Боже — ось наша мета, щоб кожний учитель був учнем Христа!»

Маніфест Модесто

Біллі Грем — легендарна постать у християнському співтоваристві, один із найвпливовіших релігійних діячів минулого століття. Понад 60 років він був вірний своєму покликанню проповідувати Євангелію людям у всьому світі.

За приблизними підрахунками Біллі Грем передав послання Ісуса Христа майже 2 млрд людей — найбільшій кількості людей, ніж будь-коли в історії до нього. Це послужило тому, що мільйони людей увірували в Ісуса Христа.

Один із найбільш уживаних описів Грема — «людина (моральної) чистоти». Він зумів зберегти надійну репутацію людини Божої протягом десятиліть, тоді як багато інших громадських діячів і навіть священнослужителів були дискредитовані.

Основа цього, вочевидь, була покладена ще далекого 1949 року на світанку його служіння. Він і його співробітники ставали все більш відомими і затребуваними. Одного разу, зупинившись у готелі міста Модесто, що в Каліфорнії, Грем дав завдання своїй групі лідерів, щоб кожен склав список проблем, які можуть призвести до краху євангельського служіння. Кожен із них провів певний час у своєму готельному номері й повернувся зі схожим переліком проблем: гроші, секс, обман, гордість.

Узявши їх за основу, вони склали перелік зобов’язань, яких погодилися дотримуватися протягом усього свого служіння. Ці зобов’язання стали загальновідомі як Маніфест Модесто.

«Отож, уважайте, щоб поводитися обережно, не як немудрі, але як мудрі…» (Еф. 5:15).

«І все, що тільки робите словом чи ділом, усе робіть у Ім’я Господа Ісуса, дякуючи через Нього Богові й Отцеві» (Кол. 3:17).

1. Гроші

Отримувати лише фіксовану зар­платню від організації.

У ті часи звичною практикою серед євангелістів були добровільні пожертви. Це могло викликати критику й стати спокусою. Біллі Грем і його соратники дали обіцянку не робити акценту на пожертвуваннях у своєму служінні й бути підзвітними в питанні фінансів, зберігаючи чистоту, прозорість і найвищі ділові стандарти.

Вони завжди ініціювали створення місцевих комітетів, які координували як надходження, так і витрачання добровільних пожертвувань.

Вони отримували лише зарплату, незалежно від того, наскільки великими були пожертвувані кошти.

«Так і Господь наказав проповідникам Євангелії жити з Євангелії» (1 Кор. 9:14).

«Бо корінь усього лихого то грошолюбство, якому віддавшись, дехто відбились від віри й поклали на себе великі страждання» (1 Тим. 6:10).

«Ліпше добре ім’я за багатство велике, і ліпша милість за срібло та золото» (Пр. 22:1).

2. Секс

Ніколи не бути наодинці з жінкою, окрім як тільки з дружиною, мамою, донькою.

Ці чоловіки, які багато подорожували, постійно молились про те, щоб Бог захистив їх від сексуальних спокус.

Вони ніколи не дозволяли собі залишатися зі сторонніми жінками наодинці, були це обіди, зустрічі, консультації, чи навіть супровід у зал перед виступом або в аеропорт. Вони також завжди обирали готельні номери поруч один біля одного, — це було додатковою гарантією безпеки.

«І знайшов я річ гіршу від смерти — то жінку, бо пастка вона, її ж серце — тенета, а руки її — то кайдани!… Хто добрий у Бога — врятований буде від неї, а грішного схопить вона!» (Еккл. 7:26).

«Ви чули, що сказано: Не чини перелюбу. А Я вам кажу, що кожен, хто на жінку подивиться із пожадливістю, той уже вчинив із нею перелюб у серці своїм» (Мт. 5:27-28).

«Утікайте від розпусти. Усякий-бо гріх, що його чинить людина, є поза тілом. А хто чинить розпусту, той грішить проти власного тіла. Хіба ви не знаєте, що ваше тіло то храм Духа Святого, що живе Він у вас, якого від Бога ви маєте, і ви не свої?» (1 Кор. 6:18-19).

3. Обман

Ніколи не завищувати показники відвідуваності на своїх заходах благовістя.

Біллі Грем і його команда вирішили, що вони будуть говорити тільки правду й будуть повністю чесними, особливо в питаннях звітності.

Коли йшлося про кількість людей, то це були цифри, які подавали місцева поліція й департамент протипожежної безпеки або адміністрація стадіонів/арен.

«Кажу ж вам, що за кожне слово пусте, яке скажуть люди, дадуть вони відповідь судного дня! Бо зо слів своїх будеш виправданий, і зо слів своїх будеш засуджений» (Мт. 12:36-37).

«Уста брехливі огида у Господа, а чинячі прваду Його уподоба» (Пр. 12:22).

4. Гордість

Ніколи не критикувати інших представників духовенства, партнерські організації, тих, хто працює в тому ж напрямі, що й вони. Не робити цього навіть тоді, коли хтось відкрито критикує їх.

«Не будьмо чванливі, не дражнімо один одного, не завидуймо один одному!» (Гал. 5:26).

«Бог противиться гордим, а смиренним дає благодать» (Як. 4:6).

Маніфест Модесто допоміг Біллі Грему і його команді зробити моральну чистоту засадничою чеснотою у своєму особистому житті й публічній діяльності, виконуючи Божу настанову: «Силкуйся поставити себе перед Богом гідним, працівником бездоганним, що вірно навчає науки правди» (2 Тим. 2:15). А як ви працюєте в цьому напрямі?

За матеріалами

http://bogoblog.ru/printsipy-kotorye-sohranili-billi-grema-ot-lovushek-i-skandalov/#more-11361

Залишити коментар

Зайти з допомогою:Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

До початку