ОСНОВИ ХРИСТИЯНСЬКОГО СВІТОГЛЯДУ ТА МОРАЛІ
Дорогі друзі, шановні колеги, вітаємо вас у новому навчальному році!
З Божої ласки маємо можливість жити й працювати в незалежній державі, вільно сповідувати свою християнську віру й навчати наших дітей бути щирими християнами й гідними громадянами своєї Батьківщини.
Як ми використовуємо ці можливості, знає кожен із нас, і знає Господь Бог. Дай Боже, щоб коли настане пора жнив, виявилося, що наше насіння справді було розумним, добрим і вічним, щоб основи християнського світогляду та моралі, закладені в дитячі й шкільні роки, стали надійним фундаментом наступних поколінь.
У Біблії, священній для всіх християн Книзі, є тексти, які можна тлумачити по-різному. Можливо, Господь, допускаючи різні інтерпретації Свого слова, різне розуміння його застосування, зрештою різні варіанти перекладу, саме в такий спосіб хоче не пересварити Своїх дітей, а навчити нас жити в єдності та згоді: поступатися й відстоювати, прислухатися й переконувати, шанувати й ураховувати, а головне — любити, любити, любити…
Однак цього разу черпнемо там, де мілкіше, де сказано дуже чітко й конкретно.
Початок Євангелія від Івана, улюбленого учня Ісуса Христа, апостола любові:
«Споконвіку було Слово, а Слово в Бога було, і Бог було Слово. Воно в Бога було споконвіку. Усе через Нього повстало, і ніщо, що повстало, не повстало без Нього. І життя було в Нім, а життя було Світлом людей» (1:1-4).
Послання апостола Павла до євреїв:
«А віра — то підстава сподіваного, доказ небаченого… Вірою ми розуміємо, що віки Словом Божим збудовані, так що з невидимого сталось видиме… Догодити ж [Богові] без віри не можна. І той, хто до Бога приходить, мусить вірувати, що Він є, а тим, хто шукає Його, Він дає нагороду» (11:1, 3, 6).
Отож, Слово і віра. Коли йдеться про християнський світогляд і мораль, хочеться говорити насамперед про них.
Чому нам слід жити так, а не інакше? Тому що така премудра й блага воля нашого Творця, передана нам у Слові!
Як нам спромогтися жити так, як потрібно, тобто як записано в Слові? Вірою в Бога й Сина Його Ісуса Христа! Утілившись, Він залишив нам приклад святого життя, померши й воскреснувши — звільнив нас від влади темряви й виправдав перед Небесним Отцем, вознісшись на небеса — зіслав нам Святого Духа, силою якого можемо долати всі труднощі й спокуси.
Розширене тлумачення й роздуми над цими істинами, а також методичні поради, як доносити їх дітям, читайте на сторінках цього часопису. І нехай слово, злучене з вірою слухачів, принесе нам усім вічний пожиток (Євр. 4:2).
З повагою – редакційна колегія