Близько 700 представників релігійних спільнот, громадських організацій та органів місцевого самоврядування, науковців і освітян з усіх областей України взяли участь у Всеукраїнському форумі сім’ї «Щаслива родина — міцна Україна», що відбувся в Києві в «Українському домі» 14 березня 2018 р. Цей захід було ініційовано Громадським рухом «Україна за сім’ю» за підтримки Всеукраїнської ради Церков і релігійних організацій та Міжфракційного депутатського об’єднання Верховної Ради «За духовність, моральність і здоров’я України».
Як мету форуму його ініціатори й організатори визначили привернення уваги до проблем сім’ї та дітей в Україні, консолідацію зусиль представників органів влади й громадськості задля захисту цінностей української сім’ї та формування державної сімейної політики, заснованої на традиційних українських цінностях.
Програма заходу включала пленарні засідання, роботу чотирьох тематичних секцій: освітні програми, потенціал громадськості та Церков у захисті сім’ї, масові комунікації в питаннях сім’ї та відповідальне батьківство, а також роботу в групах по областях. Доповідачі, що виступали на пленарних засіданнях, акцентували увагу на жахливих викликах, що постають унаслідок сьогоднішньої ситуації в царині сім’ї.
Так, з одного боку, як засвідчують результати опитувань, 71 % української молоді вважає сім’ю найбільшою цінністю, з іншого ж боку, більшість молодих людей виявляються нездатними створити відкриту на життя міцну родину. Це підтверджують статистичні дані: 61 % сімей в Україні розлучається (3-є місце в Європі), 60 % родин мають тільки одну дитину або взагалі не мають дітей, а загальна чисельність дітей віком до 18 років в Україні за роки незалежності скоротилась удвічі: з 14 до 7 млн. Опитування засвідчують, що причину такого становища люди бачать у недостатньому матеріальному забезпеченні.
Однак, як про це говорилось у доповідях, справжньою причиною є матеріалістична ментальність людей, що підтверджує досвід багатих країн Західної Європи, де рівень народжуваності також низький. У доповідях також говорилось про аборти як явище, яке нищить сім’ю і є жахливою формою самогубства народу.
Головними причинами, що призводять до такого становища, учасники форуму називали: по-перше, неготовність молодих людей до шлюбу й створення сім’ї; по-друге, відсутність належної матеріальної та моральної підтримки вже існуючих сімей із боку держави, і нерідко — із боку Церкви, що, зокрема, викликає таке явище, як трудову міграцію, яка також руйнує сім’ї; по-третє, нав’язування Україні антисімейних норм і законів, коли деякі міжнародні організації використовують процес інтеграції в ЄС для насадження в Україні гендерної ідеології.
У ході роботи в групах по областях учасники форуму обговорювали методи створення просімейного середовища на місцях. Були схвалені ініціативи проведення «Маршів за сім’ю» в усіх обласних та деяких районних центрах України, організації та проведення зустрічей місцевих сімейних рухів, які допомагали б створювати в локальних середовищах програми підготовки молоді до сімейного життя, організовувати семінари й тренінги для батьків, молодіжні та сімейні табори тощо.
Говорилось також і про важливу роль впливу органів місцевого самоврядування і місцевих депутатів Верховної Ради на створення просімейного законодавства та блокування впровадження в законодавство гендерної ідеології.
Серед тих, хто брав участь у форумі, був ординарій Києво-Житомирської дієцезії єпископ Віталій Кривицький. Владика повідомив, що 2 червня у столиці відбудеться Всеукраїнська хода «За сім’ю» й запросив учасників форуму взяти в ній участь.
Відповідальний за рух Світло-Життя в Україні о. Ярослав Ґонсьорек, учасник форуму, поділився своїми враженнями щодо цієї події:
— Значення цього заходу, на мою думку, полягає, по-перше, у тому, що він сприяв інтеграції різних середовищ у справі захисту християнських моральних цінностей. Майже всі доповідачі — а це були представники Церков, депутати Верховної Ради, науковці тощо — посилались на християнські моральні цінності, і це було тим чинником, який нас об’єднував. Це засвідчує, що неможливо зрозуміти ані людину, ані людську сім’ю без віднесення до Божого плану, записаного в Біблії, і традиції Церкви.
Друге, що є важливим: форум був помічений вищими органами влади. Нам зачитували листи, що прийшли на адресу форуму: від Президента, прем’єр-міністра, були присутні депутати Верховної Ради. Важливо показувати вищому державному керівництву, що громадяни України не будуть пасивно дивитися на нав’язування їм антиродинних ідеологій та антисімейних законів.
Марші за сім’ю повинні продемонструвати в публічному просторі, що українці хочуть жити в нормальних здорових родинах, що сім’я становить для них одну з найвищих цінностей на землі».
4 квітня у Києві під стінами Верховної Ради України та Кабінету Міністрів, Адміністрації Президента та офісу Уповноваженого у справах захисту прав людини відбувся мітинг на захист сім’ї в Україні. Кияни та представники багатьох регіонів України кількатисячною ходою засвідчили своє прагнення виховувати дітей згідно з християнськими цінностями, які повністю унеможливлюють гендерну пропаганду, про що свідчили написи на численних плакатах: «Бог — автор сім’ї», «Школа — не місце для сексуальних експериментів», «Гендерна ідеологія калічить дітей», «Традиційна сім’я — здорова країна», «Ми проти пропаганди гомосексуалізму в школах» та ін.
http://credo.pro/2018/03/203067