За ініціативи ГО «Асоціація педагогів християн Черкаської області» та підтримки департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради в Черкаській області відбулися Х міська і ІІ регіональна олімпіади «Юні знавці Біблії».
Дату проведення олімпіади в м. Черкаси, 19 грудня 2020 року, було встановлено наказом управління освіти міста.
Цього разу олімпіаду вперше проводили в режимі онлайн. Тема олімпіади «Моя улюблена книга Біблія» присвячена Всесвітньому дню Біблії.
До оргкомітету олімпіади увійшли: методист із виховної роботи Деркач Л. М., члени правління асоціації: Полупанова В. А., Калюжка О. С., Неумитий В. М. із Звенигородки та Чернишук Л. Я. з Умані.
Члени оргкомітету Полупанова В. А. і Калюжка О. С. розробили положення й розіслали по школах міста та області. Рекомендовані теми для всіх класів:
«Різдво Ісуса Христа»;
«Про доброго самарянина»;
«Історія про трьох друзів»;
«Йона та велика риба»;
«Про малу дівчинку та Наамана»;
Можна було також за власним бажанням обрати іншу історію чи псалом.
Олімпіада проводилася як у Черкасах (26 учасників), так і зонально з центрами в Умані (22 учасники) та Звенигородці (13 учасників).
Учні 1–4 класів виготовили малюнки, лепбуки за вибраною історією з Біблії.
Лепбук чи малюнок не перешлеш онлайн, тому свою роботу заносили, або пересилали Новою поштою зональним членам оргкомітету.
Діти середніх (5–8) класів виконували творчу роботу і презентацію «Захоплива подорож по Біблії». У творчій роботі й презентації кожен з учасників обов’язково мав висвітлити свою позицію щодо духовної і життєвої цінності обраної теми, актуальності Біблії та розповісти про своє життя у світлі Слова Божого.
Старшокласники (9–11 класи) крім пошуково-дослідницького проєкту виготовляли відеоролик-інтерв’ю «Популярність Біблії серед моїх друзів» (до 3 хв знімання на телефон).
Учасники олімпіади середніх і старших класів свої твори, презентації та відеоролики надіслали електронною поштою зональним членам оргкомітету.
Завершальним і найбільш очікуваним етапом був тест на знання Біблії, з яким успішно справились 54 учні 4–11 класів з різних населених пунктів Черкащини.
Організацію і технічне забезпечення бездоганно виконав Неумитий В. М. — методист Звенигородського відділу освіти. Для тестування він використав можливості платформи Classtime. Тести підготував для кожного класу окремо. У налаштуваннях тестів було виставлено дату і час початку та завершення тестування, а також обмеження часу на проходження тесту. Посилання на тест було надіслано учням заздалегідь і активувалось автоматично в зазначений час. А для підбиття підсумків скористалися функцією «Експорт в Excel», автоматично створивши протоколи тестування по кожному класу. Все спрацювало чудово.
Ми, члени оргкомітету, вдячні Володимиру Михайловичу за прекрасну підготовку до тестування, а учням і їхнім учителям-наставникам за участь в олімпіаді.
Досвід показав, що хоч оргкомітет, учасники олімпіади, члени журі розділені у просторі, та завдяки сучасній техніці маємо можливість проводити такі всеохопні заходи як олімпіади чи конкурси.
Хочеться також зазначити, що всі надіслані презентації, ролики й роботи одна краща від іншої, тому членам журі було важко визначати переможців.
Усі учасники, діти й дорослі, отримали подарунки та грамоти, а переможці — дипломи.
Володимир Шляхетко,
голова ГО «Асоціація педагогів-християн Черкаської області»
Лідія Гальченко,
заступник голови ГО «Асоціація педагогів-християн Черкаської області»