Лана Небесна, учениця 6 класу Шевченківської спеціалізованої ЗОШ-інтернату з поглибленим вивченням предметів гуманітарно-естетичного профілю Черкаської обласної ради, на Х Всеукраїнській олімпіаді «Юні знавці Біблії — 2017» розкривала тему «Сімейні цінності крізь призму Божественної мудрості притч» і посіла II місце.
«…Сім’я зародилася з волі Божої. Про всі сімейні цінності ми можемо дізнатися з розповідей та притч зі Священного Писання. Ісус розповідав притчі, де використовував прості та буденні історії із життя людей. Наприклад, Йосипа продають у рабство брати. Він не мстить їм, але докладає всіх зусиль, щоб їх урятувати. Довгі роки випробувань у єгипетському рабстві і в’язниці не зробили його жорстоким, він і далі дбає про своїх братів і їхнє сімейне благополуччя. Інша притча, про блудного сина, розповідає про всеохопну любов батька. Батька справедливого і милосердного, який прощає синові все. Мені дуже подобається притча про слухняного і неслухняного сина, де висвітлюється послух та повага до старших.
Тож усе, чого тільки бажаєте, щоб чинили вам люди, те саме чиніть їм і ви — це основний життєвий закон. Якби в світі були такі взаємовідносини між людьми, то на Землі був би Рай. Із кожної притчі Христа, вивченої на уроках християнської етики, я зрозуміла, які сімейні цінності є найважливіші: повага, відповідальність, спілкування, уміння прощати, почуття значущості для своєї сім’ї, традиції, які об’єднують всю родину. Я хочу, щоб всі люди на Землі були добрими і чуйними та допомагали б слабким та беззахисним, а також не завдавали іншим людям прикрості й завжди були з добрим серцем і чистою душею».
_________________________________________
Марія Неумита, учениця 8 класу Озірянської ЗОШ І–ІІ ст. Звенигородської районної ради Черкаської області на Х Всеукраїнській олімпіаді «Юні знавці Біблії — 2017» посіла ІІІ місце. Її тема — «Міцна сім’я — міцна держава».
«…Ми повинні розуміти, що сім’я — це велика відповідальність. І найперше в тому, що кого ти обереш супутником життя, той ним і буде, бо сказано в Слові «Тож, що Бог спарував, — людина нехай не розлучує!» (Мк. 10:9). Далі відповідальність у тому, щоб гідно вести себе з обраною людиною, тому що «І як бажаєте, щоб вам люди чинили, так само чиніть їм і ви» (Лк. 6:31). Адже, як людина поводиться в родині, так вона робить і в суспільстві. І так навчаться від неї її діти. Також у сім’ї виховуються такі риси характеру як терпимість до інших, відповідальність за свої вчинки та розуміння того, що ти також відповідаєш за своїх рідних. Це також ніби зменшена модель управління: батько в сім’ї, як і керівник держави, і Христос у Церкві, є головним «бо чоловік — голова дружини, як і Христос — Голова Церкви, Сам Спаситель тіла!» (Еф. 5:23), і його повинні слухати та поважати в сім’ї «І як кориться Церква Христові, так і дружини своїм чоловікам у всьому» (Еф. 5:24), «Діти, слухайтеся своїх батьків у Господі, бо це справедливе! (Еф. 6:1). Але йому, як і керівнику, не обійтися без своїх родичів («міністрів»), тому він повинен дбати про них, як і Христос про Церкву «Чоловіки, — любіть своїх дружин, як і Христос полюбив Церкву, і віддав за неї Себе» (Еф. 5:25), «А батьки, — не дратуйте дітей своїх, а виховуйте їх в напоминанні й остереженні Божому!» (Еф. 6:4). Тож, які сім’ї, таке й суспільство. А отже: щаслива сім’я — міцна держава».
__________________________________________
Карина Багацька, учениця Звенигородської ЗОШ І–ІІ ст. № 5 Звенигородської районної ради Черкаської області, — переможець ІХ Всеукраїнської олімпіади «Юні знавці Біблії — 2016» серед 6-х класів висвітлювала тему «Багатогранність любові до людей».
«…Любити — це не лише почуття, яке ми відчуваємо до когось. Біблія говорить, що любити потрібно «не словами або язиком, а справами і істиною» (1 Ів. 3:18). Тобто, не лише відчувати прив’язаність, але й робити те, від чого іншому буде добро.
Кожен із нас, читаючи Євангеліє, помічає, що Ісус вчить любити всіх, навіть своїх ворогів. Своїм учням він казав: «Любіть ворогів своїх, благословляйте тих, хто вас проклинає, творіть добро тим, хто вас ненавидить і моліться за тих, хто вас переслідує…» (Мт. 5:44-46).
Звичайно, ми не можемо любити людину, яка нас ображає, але Ісус каже про любов не як про почуття, а як благословення. Тобто, потрібно робити людям лише добро.
У кожного, хто читає Біблію, виникає запитання: «Що мав на увазі Ісус, коли казав «Коли хто приходить до Мене, і не зненавидить свого батька та матері, і дружини й дітей, і братів і сестер, а до того й своєї душі, — той не може буть учнем Моїм» (Лк. 14:26)
На мою думку, Ісус говорить не про те, що треба ненавидіти своїх рідних, а те, що любов до Нього потрібно поставити на перше місце. У своїх заповідях, притчах, Ісус проповідує любов як шлях до духовного очищення і порятунку. І головною