Розробила Олена Біда, вихователь-методист ДНЗ № 4 «Казка»
м. Южне Одеської обл.
Мета: дати дітям уявлення про створення сім’ї та її функції з позиції християнського світогляду; виховувати любов та повагу до своєї родини; розвивати мовлення та поповнювати словниковий запас; розвивати вміння логічно мислити та давати правильні відповіді на поставлені запитання; викликати позитивний настрій під час виховного процесу, бажання берегти та любити оточуючий світ.
Біблійна основа: Бут. 1:27.
ХІД ЗАНЯТТЯ
Вихователь із дітьми заходять у залу, стають колом.
Вихователь. Діти, хто скаже, що таке молитва?
Діти. Розмова з Господом!
В. Так, це правильна відповідь. Тож розпочнемо сьогодні наше заняття з молитви.
Боже наш, Всесильний Отче,
Дякую Тобі за сонце,
І за весь Твій любий світ,
За повітря, воду, хліб,
За одежу й теплу хату.
Дякую Тобі, наш Тату.
В. Дітки, скажіть, будь ласка, як з`явилися люди?
Д. Їх створив Господь!
Діти шикуються один за одним і йдуть по колу.
В. Дітки, а коли на світі ще зовсім нічого не існувало, що було?
Д. Темрява!
В. Хто літав у темряві?
Д. Божий Дух!
Діти виконують вправу: біг на пальчиках у повільному темпі, руки відведені в сторони, як крила.
В. А що сталося потім?
Д. Господь сказав: «Нехай буде світло!»
Діти зупиняються, а потім продовжують повільно йти.
В. І так з’явилося світло. Це був перший день творіння. А що було потім?
Д. Господь відділив небо від води.
Діти виконують вправи: підняли руки вгору, стали на пальчики, опустили руки вниз, імітують рухи хвиль на морі.
В. І сказав Господь що це дуже добре, так закінчився другий день творіння. Що створив Господь третього дня?
Д. Рослини!
В. Так, а які рослини ви знаєте?
Діти рухами рук показують великі й малі дерева.
В. Так закінчився день який?
Д. Третій!
В. І сказав Господь…
Д. «Дуже добре».
В. Почався день…
Д. Четвертий!
Вихователь дає кожній дитині по килимку для виконання загальнорозвивальних вправ.
В. Що створив Господь четвертого дня?
Д. Сонечко та місяць.
Діти виконують вправи на колінах: на слово «сонечко» — високі коліна, на слово «місяць» — низькі коліна, діти сідають на п’яточки / 6 р.
В. Що створив Господь п’ятого дня?
Д. Птахів!
В. А яких птахів ви знаєте і які звуки вони видають?
Д. Чів-чів-чів, кар-кар-кар, ку-ку тощо.
В. Молодці! А тепер «політаємо» з килимка на килимок («літають»). А що ще створив Господь?
Д. Риб.
Діти складають руки човником та імітують рухи рибок.
В. Коли настав шостий день, Господь створив…
Д. Тварин!
В. Яких тварин ви знаєте?
Діти називають тварин і вигукують звуки, як тварини.
В. Так, і це далеко не всі тварини, їх дуже багато. Послухайте загадки про тварин і відгадайте їх!
Пухнастий клубочок вліз на дубочок. Жолуді зриває і в дупло ховає. (Білка).
Діти виконують рухи білки (підстрибують на двох ногах вгору, імітують зривання горіха, присідають, імітують, що їдять горіх). / 6 р.
Довговухий пострибайчик, відгадайте, хто це? (Зайчик).
Діти стрибають, як зайчик.
В. Кого ще створив Господь шостого дня?
Д. Адама!
В. Ким був Адам? Чоловіком чи жінкою?
Д. Чоловіком!
В. А що Господь доручив Адаму виконати?
Д. Дати назви всім тваринам.
В. Адам послухав Господа?
Д. Так!
В. Адам виконав те, що звелів йому Господь?
Д. Так!
В. Але Адамові стало дуже самотньо, оскільки серед тварин він не знайшов собі пари. І Господь створив для нього жінку — Єву. Господь Бог створив людей, щоб вони любили одне одного, утворювали сім’ї, народжували дітей, цінували те, що створив Господь, виконували Божі повеління й прославляли Бога.
Так кого Господь першого створив із людей?
Д. Адама!
В. Так. А другого?
Д. Єву!
В. Так! Значить, виходить, що чоловіки повинні бути відповідальними за жінок, бо вони головні, а жінки — їхні помічниці! Так?
Діти йдуть по колу, прибирають килимки на місця.
В. Ви готові зараз позмагатися?
Д. Так!
В. Зараз ми створимо дві команди: дівчаток і хлопчиків! Вишикуйтесь і слухайте уважно!
Вихователь пояснює дітям правила гри.
Естафета «Збери авто» з конструктора. (Чия команда швидше виконає завдання?)
Естафета «Одягни ляльку на прогулянку». (Чия команда швидше виконає завдання?)
Гра «Переведи». (Хлопчики ведуть дівчаток, у яких пов’язкою зав’язані очі, на інший бік зали через перешкоди. Мета: показати хлопчикам їхню відповідальність за дівчаток, а дівчаткам проявити свою довіру до хлопчиків).
Гра «Проповзи тунель». (Один за одним, під музичний супровід / 6 р.)
В. А тепер вишикуємось один за одним і пройдемо по колу (повільним кроком, піднімаючи руки вгору й через боки опускаючи вниз). Сподобалася вам гра? (Відповіді дітей.)
На завершення заспіваємо нашу улюблену пісню з рухами.
Я візьму з Неба любові краплинку (руки вгору і до серця)
І на землю її принесу (руки вниз). (2 р.)
І нехай сяє, сяє, сяє (плескаємо),
І нехай сяє любов моя (руки до серця).
Усі хлопчики (дівчатка) візьмуть з Неба любові краплинку (руки вгору і до серця)
І на землю її принесуть (руки вниз). (2 р.)
І нехай сяє, сяє, сяє (плескаємо),
І нехай сяє любов моя (руки до серця).
Я візьму з Неба любові краплинку (руки вгору і до серця)
І в сім’ю (друзям, сусідам, знайомим…)
її принесу (руки вниз). (2 р.)
І нехай сяє, сяє, сяє (плескаємо),
І нехай сяє любов моя (руки до серця).