Орієнтовний час проведення 11:00 — 17:00
1. Зустріч (приїзд усіх учасників фестивалю).
2. Знайомство (кожній дитині видають бейджик, виготовлений із клейкого паперу, аби вона написала на ньому своє ім’я і, можливо, місце, звідки прибула).
Згодом дітей об’єднують у 5 команд, але таким чином, що вони не знатимуть, що об’єднані, доки ви їм про це не скажете.
Варіанти поділу:
- за допомогою цукерок (роздаєте 5 видів цукерок (по 10-12 шт.), говорячи дітям, аби вони не їли їх доти, доки ви їм не скажете, тому що вони можуть згубити обгортки. Коли приходить час, ви їм кажете, що в кого такий вид цукерок — це одна команда, такий — це інша, і так 5 команд);
- за допомогою браслетів/кольорових стрічок (даєте дітям речі 5-ти різних кольорів, або ж вони самі вибирають собі колір, проте повинно бути по 10-12 шт. кожного кольору, після чого ви їх поділите за цими кольорами).
Обладнання: трилітрова скляна банка або велика скляна посудина; паперова наліпка з логотипом компанії “Coca Cola”; пляшка сильно газованої мінеральної води; мелена кава; чорний барвник; цукор; лимонна кислота.
Початок
Дітей збирають навколо «сцени», визначеного місця, і проводять вступ до фестивалю.
Доброго дня, друзі! Зараз ми власноруч приготуємо всім відомий, смачний, бадьорий напій — кока-колу. Отже, беремо велику 3 літрову банку, насипаємо туди каву та барвник, після чого заливаємо сильно газованою водою. Додаємо туди цукру, звісно, напій повинен бути солодким, навіть дуже, також додаємо трішки лимонної кислоти. Але що ж усе-таки робить кока-колу кока-колою? Так, це наліпка з логотипом! Ось ми й зробили наш експериментальний напій. Тепер потрібен доброволець, який продегустує і скаже своє заключне слово.
Виходить дитина, дегустує й каже, що це й близько не кола.
— Чому кола не така? Бульки є?
— Є!
— Колір чорний?
— Чорний!
— Наліпка з логотипом є?
— Є!
— Так чому ж це не вона?
Зрозуміло, що ми не можемо приготувати її без секретного інгредієнту, який знає лише компанія (навіть на наліпці, де зазначено склад продукту, його не пишуть, настільки він секретний). Але саме завдяки йому кола є колою. Без нього смак зовсім інший.
Колись фармацевт Джон Пембертон віднайшов цей секретний інгредієнт, який у майбутньому приніс йому всесвітню славу та мільярди доларів для його компанії.
Так само є багато людей, які стали відомими та багатими, які віднайшли свій індивідуальний секрет, який у майбутньому приніс їм чимало статків та слави. І серед цих людей був молодий монах Мартін Лютер, який дослідив Писання й віднайшов секрет, завдяки якому змінилася вся цивілізована Європа, а саме: її медицина, економіка, політика, а найголовніше — церква.
Виявляється, людина, котра знає секрет, здатна змінювати все навколо.
Але не всім дано зрозуміти його. Перевіримо, кому дано?
Після цього капітану кожної команди дається сувій, на якому вони запишуть секрет, який віднайшов Лютер , тобто 5 Sola (тезисів).
Практичні поради щодо квесту:
Заохотити дітей боротися за перемогу, але після завершення кожна команда буде переможцем у різних номінаціях (про це знаєте лише ви).
5 нагород за виконання 5 завдань на 5 пунктах (той, хто стоїть на пункті, вибирає команду, яка найкраще впоралася з його завданнями):
1. За швидкість.
2. За те, що найменше дітей відхилилося від гирі на 2 пункті.
3. Нагороджуються всі — оскільки третій пункт «тільки благодаттю», тому всі отримують по благодаті.
4. Хто найточніше або найбільше приказок відгадає.
5. Найбільшої нагороди та слави заслуговує наш достойний Бог (заздалегідь підберіть пісню про славу Божу).
Квест
У кінці кожного пункту обов’язково повинні бути зачитані висновки для дітей.
1. Тільки Писання (Слово Боже)
— Знайти чи розгадати код (Дітям дається аркуш А4 формату, на якому розміщений рядок із цифрами дуже малого шрифту, ледь видимим. 1 цифра — номер сторінки, 2 цифра — номер рядка, 3 цифра — номер слова, 4 цифра — номер букви в слові. Книга для завдання — Біблія).
Щоб дітям отримати аркуш, Біблію, ручку та лупу, їм потрібно виконати певні завдання:
— аби отримати листок — присідання, кількість — 20 (дівчатка);
— аби отримати Біблію — віджимання, кількість — 10 (хлопці);
— аби отримати ручку — стрибок навколо своєї осі на 360 градусів, кількість — 5 (дівчатка), 10 (хлопці);
— аби отримати лупу — нехай розкажуть вірш або загадають загадку.
Висновок
Так само, як ви відгадали зашифрований код, так само в Біблії, на її сторінках є зашифровані істини, які Бог готовий відкривати нам. У цій Книзі є не лише номери сторінок, номери рядків, слова і букви, і вона не має в собі містичного значення, проте містить в собі інформацію, як мати щасливе життя.
Інколи люди читають Біблію для того, аби дізнатися «майбутнє», або ж читають для того, щоб виконати «обряд» читання. Але насправді вона була дана нам Богом, щоби ми читали її та жили так, як написано, жили за Писанням, щоб вона була нашим провідником, нашим світлом.
2. Тільки вірою
На цьому пункті ведучий запитує дітей, які закони фізики вони знають. Діти називають різні закони. Ведучий запитує, чи вірять вони в закон всесвітнього тяжіння. Пропонує їм підстрибнути чи випустити якийсь предмет із руки. Запитує, чи спрацював цей закон.
Далі ведучий запитує дітей, чи знають вони закон маятника. Фізичним маятником називають тверде тіло, закріплене на нерухомій горизонтальній ocі (осі підвісу), що не проходить через центр ваги, яка здійснює коливання щодо цієї осі під дією сили тяжіння.
Посилання на відео цього експерименту:
https://www.youtube.com/watch?v=hzq41dTaKzs.
https://www.youtube.com/watch?v=8lAlSHb-C5o&feature=youtu.be
Ведучий запитує, хто вірить у те, що цей закон так працює, як про нього написано. Далі ведучий запитує, хто хоче перевірити на собі цей закон. Вибирає 5-7 людей для завдання. Після проходження цього випробування ведучий запитує, чи легко було виконати це завдання? Напевно, вам нелегко це було зробити, бо вам не вистачало віри, що цей маятник не зашкодить вам. А без віри в цей закон не всі із вас змогли виконати це завдання.
Висновок
Віра — сприйняття людиною чого-небудь (тверджень, свідчень, фактів тощо) як істинних, правдивих, іноді без попередньої перевірки на основі тільки внутрішнього, суб’єктивного переконання, що не потребує більше ніяких доказів. Біблія говорить нам, що тільки віра може привести нас до спасіння. Ніякі інші наші зусилля не допоможуть нам.
3. Тільки благодаттю
Ви даєте дітям завдання, які вони повинні виконати, аби перейти до наступного пункту. Останні два завдання діти не можуть виконати, це робиться для того, щоб після їхніх безрезультатних спроб ви дозволили їм рухатися далі просто так, попередньо зробивши висновок.
— Набити м’яч 10 разів — цю вправу виконують 5 учасників.
— Стрибки на довгій скакалці (можна використати довгу мотузку) — два гравці крутять скакалку, а 2-3 дитини перестрибують через неї — 5 разів.
— Пролізти через камеру від велосипеда або обруч (діти стають у коло, тримаючись за руки, коло розмикають і одягають на одного гравця камеру або обруч, після чого коло з’єднують і всі повинні пролізти через камеру; бажано робити цю вправу на час, але такий, аби вони встигли це зробити).
— Скласти аркуш паперу формату А4 в 7 разів.
— Кладете дві книги (бажано з товстими обкладинками) одна біля одної так, щоби їхні сторінки могли накладатися одна на одну. Поетапно кладете кілька сторінок на кілька сторінок, до повного використання всіх аркушів. Після цього діти повинні спробувати роз’єднати їх, розтягуючи книги в різні боки. Однак це неможливо.
Висновок
Є речі, які люди виконати не можуть. Наприклад, ви намагалися розділити дві книги. Так само ми не можемо самі заплатити за свої погані вчинки, своїми силами якось владнати це, або домовитися про списання наших гріхів. Так само ми не можемо заплатити або ж домовитися за когось іншого. Однак Біблія каже, що за наші гріхи вже давно заплачено велику плату, ми з вами прощені через жертву Ісуса Христа. Це для нас нічого не коштуватиме, ми отримаємо наше прощення завдяки Божій благодаті.
4. Тільки Христос
— «Зіпсований телефон» — діти стають у шеренгу, ведучий пошепки говорить першій дитині приказку, вона передає її далі, а останній член команди має записати її на аркуші паперу.
Можна ускладнити завдання, запропонувавши дітям записати в загальноприйнятій формі приказку, перероблену в науковий варіант.
4.1. «Умовою харчування хлібобулочною продукцією є уникання процесу тривалого перебування на засобі обігрівання помешкання».
«Хочеш їсти калачі — не сиди на печі».
4.2. «Правильно зорієнтуватися в просторі за звуком вдається не кожному».
«Чув дзвін, та не знає, де він».
4.3. «Одна доба посівної пори року здатна надати харчування на одну одиницю виміру часу, що дорівнює періоду обертання Землі навколо Сонця».
«Весняний день рік годує».
4.4. «Щоб уникнути негативних наслідків, біологічним особам не слід здійснювати моментальні викиди виділень залоз зовнішньої секреції з вектором швидкості, протилежним вектору повітряних потоків».
«Hе плюй проти вітру».
4.5. «Для надання певному тілу ваги, втраченої в результаті дії закону Архімеда, необхідні ненульові енергетичні витрати».
«Щоб рибку їсти, треба в воду лізти»; «Без труда нема плода».
4.6. «Набагато більше сприятливих для життя факторів має особа, наділена не матеріальними статками, а внутрішнім позитивним настроєм».
«Hе родись багатий та вродливий, а родись при долі та щасливий».
4.7. «Невідповідність істинного сприйняття і сприйняття за допомогою приладів із вибірковим поглинанням електромагнітного спектра».
«Дивитися на світ крізь рожеві окуляри».
4.8. «У вкрай негативного стану людини спостерігається одна з ознак базедової хвороби».
«Страх має очі великі».
4.9. «За наявності знань про рух фізичного тіла в умовах, коли на нього діє гравітаційна сила, потрібно використати захисні матеріали».
«Якби знав, де впадеш, там сіна підклав би».
4.10. «У час найвищої середньодобової температури повітря потрібно дбати про виготовлення поширеного типу воза без коліс. Кліматичний сезон з найнижчими для даної території температурами повітря є найбільш сприятливим часом для виготовлення засобу пересування на чотирьох колесах з кінною або воловою тягою».
«Готуй сани влітку, а воза — взимку».
Висновок
Коли між нами і ще кимось один посередник, то є велика ймовірність того, що людина почує не те слово, яке говорилося. Воно буде викривлене чи неправильно донесене. Бо коли багато посередників, то інформація втрачає зміст, стає нечіткою, дуже часто вона спотворюється. Інколи це призводить до фатальних наслідків. Коли ж ми спілкуємося один-на-один з Ісусом, то це достовірна, стовідсоткова інформація, яка буде правильно донесена й правильно почута, а головне — правильно прийнята й розтлумачена. Нам не потрібні посередники в спілкуванні з Христом. Є лише Він, ми і зв’язок напряму.
5. Тільки Богові слава
Об’єднуємо дітей у кілька команд (по 2-3 дитини), даємо кожній із них завдання зробити рекламу якогось об’єкта. Нехай вони самостійно вибирають фірму (бренд, відому людину тощо) і, не вживаючи назви цього об’єкта, розрекламують і охарактеризують його так, щоб інші групи здогадалися, що це.
Наприклад:
— перша команда має написати, чим відома фірма «Мерседес»;
— друга — чим знаменита фірма «Apple»;
— третя повинна розрекламувати якусь соціальну мережу;
— четверта отримує завдання про Анджеліну Джолі, чим вона відома (можливо нехай напишуть, у яких фільмах вона знімалася);
— п’ята — про Білла Гейтса.
Опісля даєте друге завдання всім командам, аби кожна з них написала, чим відомий Господь Бог, або нехай вони «прорекламують» Бога (за допомогою дерева, людини, закону всесвітнього тяжіння, сонця, хмар, які є Його творивом).
Висновок
Отже, усе, що ви описували, рекламували, має один кінцевий результат і спеціалізується на виготовленні чогось, якщо це фірма, або на вмінні щось робити, якщо це людина. А Бог, якого ви описували, Він відомий усім. Усе що створене на Землі, має Творця — Бога. Він прямо причетний до всього, що може створити людина, бо дає їй талант, здібності й думки до створювання чогось. Отже, Бог над усім, тому вся слава повинна належати лише Йому.
Додаток
Після закінчення квесту відбувається обід (можливо, смаження сосисок), після якого діти матимуть вільний час, аби пограти в спортивні ігри.
Отож, після закінчення вільного часу всі збираються до сцени або ж до визначеного місця, аби мати обговорення гри та проголошення загального висновку.
Загальний висновок
За часів Мартіна Лютера Біблію використовували так, як ми в нашому квесті. Для них це був просто набір букв, слів, речень, якихось значень та мудруватих висловлювань.
Мало хто міг читати її, оскільки це були часи, коли книга була дуже дорогою і багато хто не вмів читати. Тоді люди не мали можливості та не могли собі дозволити мати книги. До того ж, їм не дозволялося читати Біблію, оскільки вони могли її почати неправильно трактувати, не так, як було вигідно для церковної влади.
Свого часу Мартін Лютер зрозумів, що Бог дав нам Біблію, аби ми читали та жили так, як у ній написано. Читаючи Біблію, неможливо щось додумати або вигадати, оскільки там усе зрозуміло написано. Отже, секретом Мартіна Лютера були його тезиси, які він сформулював на основі Писання, саме вони привели до переосмислення та реформації церкви. До того ж він зрозумів, що зміни в церкві, у суспільстві, у житті в цілому почнуться тоді, коли людина почне змінюватися зсередини.