За ініціативи Громадської ради при Міністерстві освіти і науки, молоді та спорту з питань співпраці з Церквами і релігійними організаціями 18 березня 2011 р. на базі Національного університету «Острозька академія» відбулася IV Всеукраїнська олімпіада «Юні знавці Біблії».
Троє підлітків зі Скадовського р-ну Херсонської обл. подолали шлях у 1000 км, познайомилися з дивом державних вузів України — «Острозькою академією» та повернулися до рідного дому з дипломами переможців. Два перших місця та одне третє — це вам не жарти! Дехто з переможців уперше у своєму житті подорожував поїздом, катався на ескалаторі та бачив вечірній Київ. Огляд історичних пам’яток легендарного Острога — ще одна визначна подія для наших молодих земляків. Адже саме в це місто в XVI ст. князь Костянтин Острозький запросив першодрукаря Івана Федорова, де він і надрукував Острозьку Біблію, першу повну Біблію старослов’янською мовою. А ще — Замкова гора, Богоявленська церква, Кругла вежа, Мурована вежа… Та все ж дамо слово переможцям Всеукраїнського конкурсу з християнської етики «Юні знавці Біблії». Ось вони:
— семикласниця Марія Бичковська зі Скадовської ЗОШ I-III ст. № 3 (учитель Ангеліна Кухарчук) — перше місце;
— восьмикласниця Катерина Цяпка з Антонівської ЗОШ I-III ст. (учитель Володимир Цяпка) — третє місце;
— дев’ятикласник Віталій Юскович з Шевченківської ЗОШ I-III ст. (учитель Василь Гнатів) — перше місце.
Із запитаннями до них звернулася голова Асоціації вчителів християнської етики Херсонщини Алла Іванівна Кухарчук.
А. І. Ваші враження від того, що відбувалося в Національному університеті «Острозька академія» в день конкурсу?
Віталій. Особливо вразило ввічливе, доброзичливе ставлення керівництва та студентів до учасників олімпіади. Дуже велика кількість учнів приїхала з різних областей України, щоб показати, на що вони здатні, але один до одного ставились по-доброму.
Катя. Було й хвилювання, і велика несподіванка від такої великої кількості учасників. В очах кожного можна було побачити прагнення перемогти.
Марія. Графік перебування в академії був дуже насиченим. Зранку, в першу чергу, ми помолилися в церкві, розміщеній у самій академії… Мені також дуже сподобалося відкриття конкурсу… І взагалі, все було просто чудово й вражаюче!
А. І. Що ви відчули, коли ваше прізвище було зачитане серед переможців?
Марія. Коли зачитали моє ім’я, я спочатку навіть не повірила… Йдучи за дипломом, я відчувала добру гордість за себе, за своє місто, за школу…
Віталій. А я відчув здивування та водночас радість! Зрозумів, що, пройшовши нелегкий шлях, все-таки здобув перемогу.
Катя. Я була щаслива і дякувала Богу, що все так склалося.
А. І. Що вам найбільше сподобалося чи запам’яталося під час поїздки?
Віталій. Найбільше запам’ята¬лась екскурсія «Острозькою академією» та визначними місцями Острога, яку для нас на другий день після олімпіади влаштувала Ангеліна Володимирівна Кухарчук (магістрант «Острозької академії», учитель християнської етики Скадовської ЗОШ I–III ст. № 3).
Катя. Мені в цій подорожі найбільше сподобалась екскурсія в Острозький замок. Стародавні речі викликали гордість за свою країну, за її багатства й цінності. Важливо, щоб молоде покоління зберігало й примножувало цінні експонати. Як можна не хвилюватися біля Острозької Біблії, якій 430 років?
Марія. А мені взагалі було приємно перебувати в «Острозькій академії». В її стінах було закладено стільки духовності й любові людей.
А. І. Ваші побажання для предмета християнської етики.
Віталій. Хотів би, щоб у кожній школі вивчали християнську етику, щоб ставилися до цього предмета не гірше, ніж до інших, адже він такий важливий.
Катя. Розвитку й процвітання. Щоб у кожній школі України діти мали можливість вивчати Біблію, бо ж християнські діти повинні мати знання про Христа.
Марія. Цей урок чи не найважливіший з усіх предметів. Саме цей урок допомагає застерегти людину від помилки всього її життя. Я б дуже хотіла, щоб він розвивався в Україні та в усьому світі.
Після канікул діти знову сядуть за парти. У їхньому розкладі в переліку предметів поряд з математикою, хімією та літературою стоятиме — «Основи християнської етики». Хто знає, може це покоління стане добрішим, чеснішим, вивчаючи предмети духовно-морального спрямування?
Олена Засименко,
голова ГО «Батьківський комітет опіки закладами
освіти», м. Скадовськ