ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
Народжуючись у світ, дитина потрапляє під вплив важливих факторів, які формують її як особистість та громадянина країни. Це, перш за все, родина, потім – оточуючий світ: школа, друзі, інше… Розум малюка вже з ранніх років схоплює інформацію з різних джерел, які часто суперечать одне одному, і поступово це призводить дитину до моральної дезорієнтації. Дитина потребує єдиного авторитету, на який можна покластися і в добрі часи, і під час кризи. Здавна таким авторитетом вважалося і продовжує вважатися Боже Слово – Біблія.
Уроки християнської етики дають можливість учню вже з перших днів у школі дізнаватися, що саме Бог є Творцем Всесвіту і людини, тому Його Слово повинно стати для кожного основою для збудування життя. Ці уроки мають на меті виховання глибокої пошани до Бога, яка є далекою від формальності, а виявляється через щоденні практичні вчинки дитини вдома, в школі, в гурті людей чи тоді, коли її ніхто не бачить.
Через читання Біблії школярі знайомляться з характером її Автора. Вивчаючи біблійні історії, епізоди з життя героїв Старого та Нового Завіту, учень спостерігає вияв моральної закономірності, закладеної Богом: «Що посієш, те й пожнеш». Це привчає до думки, що відповідальність перед Творцем є безперечним фактом, і з огляду на нього варто переоцінити свої пріоритети та зробити правильний вибір.
Центральною Особою Біблії є Ісус Христос. Його життя, вчення, смерть і воскресіння є основними темами Євангелія. Дослідження цих аспектів спрямовує душу дитини до роздумів над вічними цінностями, спонукає до особистого духовного зростання. Під час вивчення життєпису Христа учні бачать контрастні вияви досконалих моральних якостей, до яких їм слід прагнути: серед байдужості – чуйність та співчуття; серед відчаю – надія та радість; серед безвір’я – довіра Всемогутньому Богу; серед ненависті і жорстокості – жертовна любов.
У старших класах виникає безліч питань і тривог, пов’язаних з початком дорослого життя. Отримуючи правильний компас для життєвого плавання – Біблію, випускники уникають проблем, на які наражаються їхні ровесники через незнання та легковажність.
Проходження курсу християнської етики передбачає активну участь дітей, їхню творчість на уроці, використання пошукових методів, дискусії тощо. На уроках не порушуються питання, які стосуються міжконфесійних відмінностей, оскільки акцент робиться суто на біблійні моральні закони та Особу Ісуса Христа, як абсолютний приклад утілення цих законів у життя.
Автор-укладач: Новікова Ольга Миколаївна,
вчитель християнської етики,
тел. 067 22 31 977