3 липня 2017 р. в Навчально-науковому інституті менеджменту та психології ДВНЗ «Університет менеджменту освіти» НАПНУ відбулося урочисте вручення дипломів випускникам магістратури «Педагогіка вищої школи» за спеціалізацією «Християнська педагогіка у вищій школі».
Коли два роки тому в цьому навчальному закладі на кафедрі педагогіки, управління та адміністрування відкривали нову спеціалізацію — «Християнська педагогіка у вищій школі», ніхто з викладачів Інституту не вірив в особливо активний набір студентів. Але Господь Бог милосердний до нашого народу — пробуджуючи в людях інтерес до питань духовності, водночас спонукає до навчання інших людей, які згодом поширюватимуть біблійні настанови та християнські принципи на різних рівнях.
Першою до вступу документи принесла завідувачка ДНЗ № 4 «Казка» м. Южне Одеської обл. Віра Сучок, член Громадської ради з питань співпраці з церквами та релігійними організаціями при МОН України з 45-річним досвідом роботи в ДНЗ. Віра Євгенівна — автор посібників і програми духовно-морального виховання дошкільників, провідний тренер педагогічних працівників дошкільної освіти — успішно захистила дипломну роботу на тему «Розвиток духовності вихователів ДНЗ в системі післядипломної освіти».
А в останній день прийому документів вступити до магістратури встигла невсипуща Тетяна Гужвенко. З 2008 року і по теперішній час ця дуже активна й енергійна християнка є волонтером і заступником голови Сумської обласної асоціації педагогів-християн. У загальноосвітніх школах та профтехучилищах м. Суми та Сумської обл. вона проводить лекції для підлітків за програмою «Формування навичок безпечної поведінки у старших підлітків», викладає уроки християнської етики для дітей 7-9 років у двох загальноосвітніх школах м. Суми, бере участь в організації та проведенні християнських таборів для дітей Сумського центру соціальної та психологічної реабілітації. На запрошення Сумського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти регулярно проводить тренінги для вчителів Сумської області.
Пропоную вашій увазі професійний портрет ще одного магістра християнської педагогіки — Романа Овчаренка. 2000 року він закінчив Київську богословську семінарію й отримав ступінь магістра богослов’я. 2006 року закінчив МАУП за спеціальністю «магістр міжнародних відносин», а нині 2017 року отримав диплом НАПНУ. Засновник і пастор церкви ЄХБ «Духовне відродження», що у Дарницькому районі столиці, працював директором місіонерського товариства «Духовне відродження», в аграрному комітеті ВР України, батько 5 дітей — наймолодші двійнятка (донечка і синочок) народилися, коли тато вже навчався в НАПНУ. Одним із найважливіших напрямків діяльності Романа Овчаренка є служіння підліткам і молоді. У підлітковому клубі «Лайт Хаус» («Будинок Світла») духовно зрілі й посвячені християни допомагають дітям, насамперед, відчути себе прийнятими, зрозуміти свою значимість і неповторність. Виховання дітей відбувається часто у формі гри та вікторин, подається відеоматеріал відповідно до вікової категорії дітей, формуються навички безпечної життєдіяльності школярів відповідно до затвердженої Міністерством освіти і науки програми. За згодою батьків діти мають змогу виїжджати у короткотривалі туристичні подорожі по Україні та просто на природу для спільного дозвілля, відпочинку та спілкування. Щороку громада здійснює дитячі заходи поза межами церкви. Так, упродовж 6 років поспіль у Дарницькому р-ні м. Києва виключно силами й коштом церкви «Духовне відродження» проводиться літній дитячий табір для дітей віком від 6 до 16 років (10 загонів). Лише минулого року церква провела у 5-ти школах мікрорайону спортивні свята для школярів і два міжшкільні турніри з футболу й настільного тенісу. Кілька разів на рік церква відвідує школи-інтернати в Сумській та Чернігівській обл., під час зустрічей дітям-сиротам показують виставу, проводять спільні музично-ігрові й спортивні заходи, влаштовують фуршет під відкритим небом для неформального спілкування, вручають подарунки. Але головне — діти відчувають любов і прийняття, яке їм щоразу дарують їхні дорослі друзі-християни. Ось такий наш викладач християнської педагогіки Роман Овчаренко. Він усе встигає і завжди готовий допомогти порадою та мудрим словом.
Та чи не найбільше дивувала всіх подружня пара Марини і Костянтина Байлюків. Молоді красиві люди з кількома дипломами про вищу освіту під час складання вступних іспитів так закохано дивилися одне на одного, ніби зустрілися вперше.
Споглядаючи негативний досвід сімейних стосунків у членів своїх родин і маючи яскравий приклад того, як Бог допоміг їм самим зберегти сім’ю, вони почали надавати допомогу іншим. Костянтин присвятив себе церкві та служінню людям і родинам, які перебувають на межі розлучення. Марина працює психологом у соціальній службі й також допомагає проблемним сім’ям. Разом вони створили в м. Києві центр сім’ї та благодійну організацію «Батьківський Дім», а також благодійний фонд «Домобудівничі», щоб охоплювати якомога більше людей через сімейні проекти та добрі справи. Сім’я Байлюків консультує сім’ї, організовує сімейні конференції та свята, як в Україні, так і за кордоном. Планує створити програму для підготовки до шлюбу української молоді в навчальних закладах та зменшити кількість розлучень в Україні.
Подібним чином можу розказати про кожного з наших магістрів. А всього цьогоріч випустилось 55 дипломованих спеціалістів, готових до подальшої плідної праці на духовній ниві. «Дякую Богові своєму при кожній згадці про вас… Тільки живіть згідно з Христовою Євангелією, щоб, — чи прийду я й побачу вас, чи й не бувши — почув я про вас, що ви стоїте в однім дусі, борючись однодушно за віру євангельську» (Флп. 1:3, 27).
Ірина Сіданіч, доктор пед. наук,
проф. кафедри педагогіки, управління та адміністрування Навчально-наукового інституту менеджменту та психології ДВНЗ «Університет менеджменту освіти» НАПНУ, керівник магістерської освітньої програми «Християнська педагогіка у вищій школі»