23 вересня 2016 р. у столичному Палаці дитячої творчості відбулося святкування Всеукраїнського дня дошкілля, на яке з’їхалося понад 800 учасників з усіх куточків України (окрім Криму). Це свято поки не є офіційним, але, як сказав заступник міністра освіти України Павло Хобзей, відповідний указ уже готується для подання Президенту. Вирішили, що найкраща дата — це 30 вересня — день Віри, Надії, Любові і матері їхньої Софії, тому що неможливо працювати з дітьми, якщо твоє серце не сповнене цими чеснотами.
Заступник міністра щиро подякував освітянам, які взяли участь у конкурсах, і вручив їм дипломи, грамоти й подяки. Він зазначив: «Це дуже важливо, щоб показати й поділитися своїми здобутками. Не жалійте свого досвіду! Діліться! Найкраще розвиваються працівники освіти, наші вчителі й вихователі, методисти — коли вони спілкуються на горизонтальному рівні, мережевому. Проведений конкурс-фестиваль показав, скільки в Україні талановитих, креативних людей».
У програмі заходу були доповіді про позитивний розвиток дітей-дошкільнят засобами ігрових методик і мнемотехніки — пов’язування слів, термінів із візуальними малюнками та зображеннями, цікаві майстер-класи.
Один із них — на тему «Виховання дітей у дитячому навчальному закладі на основі християнських цінностей» — проводила Віра Сучок, завідувач ДНЗ № 4 м. Южне Одеської обл. Уже близько 16 років Віра Євгенівна співпрацює з Національним університетом «Острозька академія» щодо розробки, апробації та впровадження християнської етики як основи виховання дітей дошкільного віку. І ось довгоочікуваний результат — затвердження програми у МОН України й представлення на загальнонаціональному рівні. За сприяння ВБФ «Східноєвропейська гуманітарна місія» ця програма була надрукована й у комплекті з іншою духовною літературою подарована всім присутнім.
У Слові Божому читаємо: «Пустіть дітей, щоб до Мене приходили, і не забороняйте їм, — бо таких Царство Боже» (Лк. 18:16). Ми сьогодні маємо це на рівні Міністерства освіти та науки України, вищих, загальноосвітніх і дошкільних навчальних закладів. Тепер слово за громадськістю, тобто батьківськими комітетами. Тож очікуємо позитивних змін у вихованні духовного здоров’я наших діточок.
Аркадій Сльоза