Дім. У кожного він різний. Але яким би він не був за розмірами, усім хочеться, щоб він був затишний. У Біблії згадуються різні будинки різних епох. Були скромні, були величні. Цар Соломон, побудувавши храм Господу, звів і для себе будинок. І був він більший за Божий храм (1 Цар. 6:2; 7:2). А Ісусу випало народитись у хліві, бо Йому не знайшлося місця в домі.
Швидко промайне час, і незабаром ми святкуватимемо одне з найбільших християнських свят — Різдво Христове. До цього свята всі прикрашають свої будиночки. А яким буде ваш дім? Помріємо?
Запропонуйте дітям намалювати будиночок своєї мрії. Ці малюнки можна використати як шаблон для майбутнього будиночка в техніці «Об’ємна аплікація з тканини».
Інструменти і матеріали: ножиці, картон, папір, клей ПВА, цупка бавовняна непрозора тканина, матеріали для декору (фарби, стрічки, намистинки, штучні квіти).
- Вирізаємо з картону силует майбутнього будиночка (можна скористатись шаблоном-малюнком). Не обов’язково брати новий картон. Підійде й шматок старої коробки.
- Готуємо деталі (фото 1).
- Приклеюємо на картон клаптики тканини різних кольорів. Спочатку обклеюємо нижню частину будинку (фото 2). Для цього змащуємо шаблон тонким шаром клею, кладемо трішки вати або синтепону по центру, закриваємо тканиною (фото 3). Розмір тканини має бути більшим за картон, щоб краї можна було охайно загорнути на інший бік (фото 4, 5).
- Обклеюємо дах. Це можна зробити з тканини, а можна використати солому, висушені листки-обгортки з кукурудзи або що ще знайдеться під рукою (фото 6).
- Другий бік теж треба обклеїти папером або тканиною, попередньо приклеївши мотузку для підвіски (фото 7). Якщо бажаєте використовувати будиночок не як підвіску, а як декоративну шпажку, то замість мотузки потрібно приклеїти паличку (фото 10).
- І найцікавіше – прикрашаємо будиночки! (Фото 8-9). Якщо тканина була світла, то їх можна просто розмалювати. По тканині добре малюють фломастери й фарби (краще брати акрилові). Акварель та гуаш розтікатиметься й вироби матимуть неохайний вигляд. Можна приклеїти намистинки, стрічки, зробити вікна, двері, паркан, димар і навіть «посадити» біля нього дерево чи прикріпити якусь тваринку.
Такий будиночок стане гарною прикрасою як класної кімнати, так і квартири чи будинку. Він може бути осіннім, літнім чи зимовим. А ще оригінальний вигляд матимуть однакові за формою будиночки, але декоровані відповідно до різних пір року.
Виріб буде доречно виготовити на таких уроках: «Крилаті вислови з Біблії» («Будувати будинок на піску»), «Віра і спасіння» («Віруй в Господа Ісуса, — і будеш спасений ти сам та твій дім», Дії 16:31). А зимовий будиночок — на Різдво.
За цією ж технологією можна виготовити фігурки тварин.
Сніжана Дужук