Доброго дня усім читачам!
Познайомимось. Я — Сніжана Дужук, педагог за освітою і творча людина за покликанням. Захоплююсь фотографією, туризмом, декоруванням усякої всячини. Люблю вчитись і роблю це постійно. Маю намір поділитись з вами своїми напрацюваннями щодо організації занять з прикладної творчості під час уроків християнської етики та в недільній школі.
Різдвяник, Різдвяна зірка, Віфлеємська зірка. Так найчастіше називають екзотичну рослину — молочай прекрасний або пуансетію, чиї яскраві листочки, що оточують квіти, справді нагадують зірочки.
Пуансетія спершу зустрічалася лише в тропічних областях Центральної Америки. Незвична рослина припала до душі першому американському послу в Мексиці Жоелю Пуансету, котрий у 1828 р. привіз її до США. Незвичне цвітіння зачарувало багатьох людей настільки, що сьогодні пуансетією часто прикрашають житло до Різдва, та й зацвітає вона саме напередодні цього великого свята!
Рослина не проста для вирощування в квартирі. Не кожному вдається досягнути щорічного цвітіння цієї гарної квітки. Тому я пропоную виготовити пуансетію з підручних матеріалів.
Матеріали та інструменти
Ножиці, олівець, клей силіконовий (або голка з ниткою), свічка, клаптики атласної тканини червоного кольору (можна використовувати широку атласну стрічку), нитки для тичинок.
ХІД РОБОТИ
1. З червоної тканини вирізаємо листочки (фото 1). Це справді верхівкові листки, а не пелюстки квітки, як багато хто думає. Квіти в цієї рослини дрібні й малопомітні. На одну квітку потрібно 7–9 «пелюсток».
2. Краєчок кожної «пелюстки» обережно обпалюємо над свічкою (фото 2). Робити це потрібно дуже охайно й обережно, найкраще притримувати «пелюстку» пінцетом! Якщо обпалювати над полум’ям — краї закрутяться, якщо збоку біля полум’я — будуть рівними. Якою має бути ваша квітка, об’ємною чи пласкою? Обирати вам! Головне — стежити, щоб тканина не почорніла.
3. Збираємо квітку. Це можна зробити за допомогою голки та нитки — просто зшити всі пелюстки в центрі. Або те саме зробити за допомогою клейового пістолета (фото 3).
4. Далі виготовляємо серединку з ниток. Для цього нитки намотуємо на картон, або просто на руку (фото 4). Знімаємо цей моток, зв’язуємо посередині, розрізаємо краї (фото 5). Приклеюємо цей пучечок у центрі квітки. Для надійності зі зворотного боку квітки приклеюємо кружечок з тканини.
5. Ось і готова наша пуансетія. Як її можна використати? На фото 7–12 пропоную кілька варіантів.
Творчих вам успіхів! Нехай Віфлеємська зірка нагадає кожному, що Христос народився!