1. У житті потрібно спробувати все, в тому числі й наркотики
А ви пробували стрибати з дев’ятиповерхівки з парасолькою? А встромляти пальці в розетку? А спати на залізничній колії? Так само безглуздо звучить твердження про те, що можна «спробувати» наркотик й уникнути фатальних наслідків.
Ця фраза буде правдивішою, коли звучатиме так: «У житті потрібно спробувати наркотики, а від усього іншого відмовитись».
2. Наркотики надають життю різноманітності
Не знаю, чи стосується це дешевих наркотиків, а от елітний наркотик — кокаїн — стовідсот¬ково урізноманітнює життя своїх жертв. Прочитайте, будь ласка, про ритуал, пов’язаний із його вживанням, і про наслідки, до яких це призводить.
Зазвичай кокаїн нюхають. Порошок висипають на якусь рівну поверхню (наприклад, дзеркало) і за допомогою леза подрібнюють можливі грудочки, потім цим же лезом уже подрібнений порошок «розтягують» у довгі (5–10 см) і дуже вузькі (тонше 1 мм) «доріжки». З чистої ще хрусткої грошової купюри (вважається хорошим тоном використовувати 50 $ або 100$) скручується трубочка, один кінець якої зовсім тоненький, а інший відповідає діаметру ніздрі. Трубочка вставляється в ніздрю й акуратно знюхуються «доріжки». Потім трубочку розгортають, і той, хто вважає, що йому дісталося найменше, акуратно злизує з папірця залишки порошку.
Тривале вживання кокаїну викликає параною, глухоту, марення, порушення травлення і неконтрольо¬вані конвульсії. Кокаїнова параноя зазвичай зводиться до манії переслідування, манії ревнощів або манії величності. Все навкруги здається підозрілим й агресивним. Обличчя оточуючих бачаться спотвореними від злих намірів. Спостерігаються тактильні галюцинації, коли людині уявляється, що комахи й черви не лише повзають по ній, але й проникли під шкіру. Вона намагається їх звідти витягнути, дряпаючи і роздираючи тіло.
Вам подобається така різноманітність?
3. Можна вживати наркотики «з головою» та не залежати від них
Коли чуєш такий аргумент з уст молодих людей, відразу згадується розповідь Бруно Ферреро про юнака, який високо в горах побачив змію. «Хотів відскочити, але змія заговорила:
— Вмираю… Тут надто зимно для мене і немає поживи… Візьми мене під свою сорочку і знеси в долину.
— Ні, відповів юнак. — Знаю вашу породу. Ти — гримуча змія. Якщо візьму тебе, ти вкусиш мене — і я помру.
— Ні! Навіть не думай так, — відповіла змія. — З тобою не буду так поводитися. Якщо мені допоможеш, не вчиню тобі жодного зла.
Юнак і далі відмовлявся, але змія вміла добре переконувати. Врешті-решт він взяв її під сорочку і поніс з собою. Коли вони вже спустилися в долину, юнак делікатно поклав її на землю. Несподівано змія скрутилася, кинулася на хлопця і вкусила його в ногу.
— Ти ж мені обіцяла! — закричав він.
— Ти ж знав, що ризикуєш, коли брав мене з собою, — сказала змія, і поповзла собі геть».
Від наркотику можна відмовитися лише один раз — коли його пропонують вперше. А інакше буде, як в приповідці: «Є каяття, та нема вороття».
4. Я буду вживати лише легкі наркотики, а вони повністю безпечні
Законодавство України не розділяє наркотичні засоби на легкі та важкі. За вживання, зберігання, перевезення, виготовлення і продаж будь-яких наркотичних засобів передбачається кримінальна відповідальність.
Зазвичай важкими наркотиками називають кокаїн, героїн, опіум («ширку»), а легкими — план, екстазі, LSD, токсичні речовини. Але чи можна назвати наркотик легким, якщо від нього помирають (наприклад, від екстазі, токсичних речовин) або втрачають розум (наприклад, від «грибів» або LSD)? А якщо додати до цього появу психологічної залежності, то немає жодного сумніву: поділ наркотиків на важкі та легкі — це просто міф.
Фізична залежність полягає в тому, що при відмові від вживання наркотику починається так звана «ломка» — фізичні больові відчуття. Така залежність настає від вживання будь-яких наркотиків, але по-різному: від плану та клею щось схоже на легке алкогольне похмілля, від ширки та кокаїну — жахливий біль, який може призвести навіть до смерті.
Психологічна залежність — це коли глибоко в душі сидить демон, який примушує вас щоденно шукати наркотик і мучить душу, якщо ви не годуєте його цією отрутою. Він поселяється із перших ваших спроб, із перших затяжок і може сидіти там усе життя.
5. Вживати наркотики чи не вживати — моя особиста справа
Звичайно, особиста. І відповідальність за це рішення також особисто лежатиме на тобі. Але чи знаєш ти, що стати залежним від наркотику фізично чи психологічно — це ще не найгірше. Отримати імпотенцію, параліч чи шизофренію — це ще не найжахливіше. Навіть лягти в сиру землю — це не найстрашніше, що приготував людині наркотик. Є щось набагато гірше. У Біблії сказано: «А хто не знайшовся написаний в книзі життя, той укинений буде в озеро огняне» (Об. 20:15). Іншими словами: пекло чекає на кожного, хто міняє Бога на мить сумнівного задоволення, хто через свої гріхи не вписаний Богом у книгу життя.
Пекло — це місце, де біль, де муки, де крики та стогін, де не можна покаятися і звідки не повертаються.
Але Ісус Христос прийшов у цей світ, щоб врятувати тебе від пекла. Через Свою любов до тебе Він добровільно прийняв ганебну смерть на Голгофському хресті. Третього дня воскрес як Переможець смерті і пекла. Він — Володар життя. Він пропонує тобі свободу. Повірити в це чи ні — твоя особиста справа.
Матеріал підготувала Надія Доля
Джерела:
1. Правда про наркотики. — Луцьк: Християнське життя, 2001. — 32 с.
2. http: //love-home. org. ua/narcotiki/