«Кемпус Крусейд», ССХ, «Атлети в дії», «Молодь на роздоріжжі», «Домобудівничі», «Крос Роудс»… Протягом останніх двох десятиліть багатьом християнам в Україні доводилося чути ці назви на різних рівнях: хтось відвідував святкові заходи чи навчальні семінари, хтось бачив рекламу, читав літературу чи отримував матеріальну допомогу. Але не всім відомо, що всі вони певним чином пов’язані і є напрямами й проектами служіння однієї християнської організації — «Україна для Христа».
Сьогодні ми хочемо познайомити вас з цією організацією, а допоможуть нам наші молоді друзі — сім’я Костянтина і Маргарити Беседюк.
— Насамперед, кілька слів про себе: звідки родом, де навчалися, як познайомилися, чим займаєтесь зараз.
Маргарита. Костянтин народився в місті Рівне. Навчався в медичному коледжі, закінчив Рівненський державний гуманітарний університет (спеціальність «філолог»). Зараз він — приватний підприємець, який займається енергозбереженням.
Костя. Маргарита народилася в Києві, навчалася в Одеському національному університеті ім. Мечникова (спеціальність «міжнародні відносини»). Отримала грант на навчання в США в Мізуллі, штат Монтана, на 2010/2011 навч. рік та грант на навчання за магістерською програмою «міжнародні відносини» у Центрально-європейському університеті в Будапешті (Угорщина) 2013 року. Зараз є ключовим волонтером студентського християнського руху «Кемпус Крусейд» у м. Рівне.
Ми познайомились 2012 року в Хорватії під час виїзду регіональних представників благодійного фонду «Серце до серця», де на той час були волонтерами.
— Яке ваше життєве кредо? Якої мети хочете досягнути як сім’я?
Костя. Якогось конкретного кредо ніби й немає. Хіба що ось це: «Підніматися завжди, яким тяжким би не було падіння».
А от щодо мети… Хочеться, щоб люди, які нас оточують, з якими ми спілкуємося, завжди бачили в нас справжню сім’ю. Тому я би назвав це сімейною метою: довести, що тісні, дружні стосунки — це реально, що сім’я — це не купа проблем і нервів, а ідеальний для життя симбіоз чоловіка, жінки, дітей.
Маргарита. Особисто я завжди прагну до того, щоб ми з Костею прославляли Бога на будь-якому місці! Моє кредо можна було б озвучити так: «Усе, що дав тобі Господь, — використовуй для того, щоб Його Царство та Слово ширилось».
— Скільки часу Ви в шлюбі?
— У червні виповнилося 4 роки як ми одружені. Сину Дарію півтора року.
— З якими труднощами Ви зіштовхувалися як молода сім’я? Чи були якісь духовні переживання?
— Були певні непорозуміння, але коли Бог показав, що потрібно змінюватися кожному особисто, а не змінювати свою половинку — стосунки в шлюбі покращилися.
— А що вас пов’язує з місією «Україна для Христа»?
Маргарита. Саме від співробітників цієї місії я вперше почула про Бога. Ще коли я була студенткою, якось потрапила на ток-шоу про стосунки між молодими людьми і там почула свідчення віруючих людей про життя з Богом. Мене це зацікавило, і я залишила відгук, що хотіла б більше дізнатися про Бога. А вдома почала читати Новий Завіт, і кожний вірш був для мене справжнім відкриттям. Досі я вважала себе християнкою, але тепер зрозуміла, що грішна людина, що всі мої намагання бути хорошою — марні. Мені потрібний Бог, тільки Він може змінити моє життя.
Після того як покаялась, я почала активно брати участь у служінні «Кемпус Крусейд» в Одесі. Завдяки цьому служінню я мала змогу дуже швидко та якісно зростати в Бозі, у служінні іншим. Моє духовне становлення відбувалося завдяки мудрим і досвідченим наставникам, які працюють у місії. Я навчилася благовістити Слово Боже незнайомим людям, організовувати й проводити групи з вивчення Слова Божого, наставляти інших. Я завжди дякую Богові за те, що Він послав мені таких наставників.
— Костянтине, як Ви оцінюєте волонтерське служіння дружини? Чи не надто багато часу вона йому приділяє? Чи є якісь плоди цієї праці? І взагалі, на Вашу думку, варто цим займатися?
Костя. Однозначно, варто. У світі мільярди людей, усі вони різні й до кожного потрібен свій підхід. Знаю, що це не випадковість, що так задумано Творцем. Прикладом цього є ми з Маргаритою: для мене проповідь Євангелії шляхом так званої «вуличної євангелізації» здається неприродною, і тому, якби до мене так була донесена Блага Звістка, то це, швидше за все, мене б насторожило, відштовхнуло, а от моя дружина, фактично, прийшла до Бога саме через таке служіння й такий вид благовістя.
Саме тому Бог посилає мені назустріч переважно таких людей, яким потрібен інший підхід, а Маргарита комфортно почуває себе в цьому служінні, і я бачу молодь, яка через це реально починає цікавитись серйозними питаннями і йде на контакт.
Маргарита. Так, до того ж у нас є ресурси, за допомогою яких можна дуже легко познайомитися та розповісти людині Євангелію.
А щодо служіння Кості, то свого часу нашій рівненській церкві «Дім Євангелія» подарували спортивне обладнання, і Кості прийшла думка зробити в підвальному приміщенні спортивний зал. Зараз там регулярно відбуваються групові тренування для дівчат, жінок та хлопців, дехто приходить тренуватися самостійно. Для нас, віруючих, це можливість побудувати стосунки з новими людьми, запросити їх у церкву чи на домашню групу.
— Оскільки наш журнал читають переважно освітяни, скажіть, будь ласка, що «Україна для Христа» може запропонувати вчителям? І як вчителі можуть долучитися до цієї місії?
— Наша програма «Молодь на роздоріжжі» зареєстрована Міністерством освіти і науки України як факультатив для школярів, який є превентивною програмою в боротьбі зі СНІДом. Провідні спеціалісти світу визначають СНІД передусім як хворобу поведінкову. Наша мета — попередити захворювання, а не боротися з наслідками чи мінімізувати їх.
Поведінка тісно пов’язана з характером, а тому в програмі левова частка матеріалів присвячена формуванню цілісного характеру. За основу пропонується взяти принципи християнської етики й моралі, перевірені часом і традиційні для нашої країни.
Ця програма є чудовим інструментом для широкого кола освітян: класних керівників, учителів основ здоров’я, біології, практичних психологів, соціальних робітників. Для навчання і співпраці ми запрошуємо їх через такі міністерські підрозділи як міські управління освіти та інститути післядипломної педагогічної освіти. Обсяг програми складає 32 аудиторні години, включає інтерактивні методи навчання та практикум у середовищі школярів різного віку.
Програма користується незмінним успіхом як серед учнів, так і серед учителів.
Якщо ви зацікавлені пройти навчання за цією програмою, зв’яжіться з нами, а також повідомте про своє бажання в управління освіти чи інститут післядипломної освіти вашого міста. Будемо раді поділитися з вами цим надзвичайним інструментом.
Матеріал підготувала Надія Доля
«Україна для Христа» — християнська міжконфесійна організація, що діє на території нашої держави з 1991 року. На сьогодні організація нараховує близько 120 національних співробітників (місіонерів), які працюють у командах у різних куточках України. Основна діяльність місії зосереджена на благовісті — звіщенні спасіння від гріхів через віру в Ісуса Христа, та учнівстві — утвердженні християн у біблійних цінностях.
«Україна для Христа» є підрозділом всесвітньо відомої місії Campus Crusade for Christ, яка займається благовістям та учнівством у більш ніж 190 країнах світу; нараховує нині 25 000 співробітників та 225 000 волонтерів. Організацію первісно засновано для студентів при Каліфорнійському університеті в Лос-Анджелесі Біллом Брайтом; проте нині організація не обмежується лише працею серед студентів, але має напрямки роботи з церквами, сім’ями, спортсменами, учителями та учнями загальноосвітніх шкіл.
Для реалізації цих завдань та для охоплення всіх верств населення при місії «Україна для Христа» діють три відділи: студентське служіння, сімейне служіння та служіння масової євангелізації.
«Україна для Христа» відкрита до співпраці з церквами для виконання Великого Доручення і готова ділитись ресурсами та взаємним досвідом.
Мета діяльності місії «Україна для Христа» — у силі Святого Духа звіщати Боже Слово всім завжди. Діяльність місії зосереджена на тому, щоб кожний житель України мав можливість почути Євангелію, відгукнутись на Божий поклик, ствердитись у вірі й особисто, усвідомлюючи повеління Спасителя, бути готовим до благовістя.
Одним із методів масової євангелізації є демонстрація християнських фільмів («Ісус», «Магдалина» тощо).
Сімейні конференції організовуються для подружніх пар, які бажають дізнатися, як будувати життя в шлюбі на основі Біблії. Після конференцій люди приєднуються до новостворених груп «Домобудівничі».
Місія здійснює навчання лідерів: «Керівництво рухом благовістя та учнівства» (трирічний курс, що проходить на місцях раз на півроку), «Віра в дії» (дворічний курс основам благовістя та учнівства, що включає в себе заняття в групах і практичне втілення у служінні навичок особистого та масового благовістя).