У другій половині ХVІІ ст., у пору морального занепаду, під впливом роману «Еміль» Ж.-Ж. Руссо почав лунати клич до раннього сексуального виховання. Від його реалізації сподівалися добрих наслідків, а саме — запобігти моральному занепаду серед молоді. Та не так сталося, як гадалося.
Доведено, що чим довше дитина перебуває в сексуальній неусвідомленості, тим краще для неї. Найбільш прийнятним для статевої просвіти віком є час статевого дозрівання, коли з’являються так звані статеві гони. Але те, що роблять із нашою молоддю в плані сексуального усвідомлення сучасні ЗМІ, особливо ж телебачення, можна назвати розтлінням на державному рівні. Сексінформація, яку наші діти одержують протягом доби з телеекранів, розвиває хворобливі пожадання, патологічну й спотворену уяву про мету статевих стосунків чоловіка й жінки. Останні стали причиною надужитків із різними сексуальними недугами, деякі з них є невиліковними.
Дівчатка та хлопчики, які в шкільному віці неспроможні керувати природними гонами, поспішають вступати в статеві стосунки.
Саме це й передбачала сексуальна революція, з метою зняття закомплексованості й пошуку найбільш підходящих партнерів. Її прихильники забули, що людина є вінцем Божого творіння. Це істота не тільки біологічна, котра має фізичне тіло, а й духовна, бо має душу.
Показ неприкритого, грубого сексу викликає появу в молоді, особливо в дівчаток, синергічної реакції: щему, пашіння всього тіла. Тут уже злий дух володіє молодою людиною через насильство над її душею. Протистояти цьому дуже важко! Ця пожадливість поєднує бідну молодесеньку душу з нечестивим, що дуже часто через екстраполювання закінчується появою різноманітних захворювань статевої сфери, навіть без стосунків із статевим партнером!
Ось чому Церква закликає юнаків та юнок берегти чистоту фізичну й духовну, а саме: забороняє читання непристойних книг і перегляд різноманітної порнографічної продукції. Треба, щоб і держава через Наглядову раду за національним телерадіомовленням теж відстоювала чистоту ефіру. Інакше наше TБ геть затьмарить розум своїм споживачам, а отже, здеморалізує суспільство.
Р.S. Звичайно, цілковито убезпечити дітей від згубних впливів у сучасному глобалізованому інформаційному суспільстві — марна справа. Тому батьки в сім’ї повинні закласти основи моралі, що є їхнім прямим обов’язком перед власними дітьми! А вчителі, продовживши цей вектор виховання, мають теоретично обґрунтувати й адаптовано, згідно з віком школярів, донести переваги морального способу життя в статевій сфері. Тільки достовірні знання та міцний духовно-моральний фундамент допоможуть молоді протистояти спокусам «сексуальної революції».
Галина Бараболя,
сімейний лікар, учитель
християнської етики, член Національної спілки журналістів України