Зима — найважчий час у житті птахів. У нашій місцевості з десяти пташок до весни доживає одна-дві. І потерпають вони не стільки від холоду, скільки від голоду. У багатьох школах на уроках природознавства, біології, трудового навчання дітей учать піклуватися про птахів, виготовляти годівнички й підгодовувати пернатих друзів. Не зайве й на уроках християнської етики нагадати, що прояв доброти й милосердя навіть до найменшої пташини — це християнська чеснота.
Птахи — це не лише важлива ланка в харчовому ланцюжку екосистеми. За висловом давньогрецького поета Гомера, «Бог створив птахів для того, щоб люди пам’ятали про красу й свободу, але ми рідко дивимося в небо». Милуючись польотом птаха, насолоджуючись його співом, спостерігаючи за його повадками, розуміємо, що птахи разом з усім Божим творінням прославляють Бога, звіщаючи Його премудрість, усемогутність і творчу силу. «Запитай… птаство небесне — й тобі розповість… Хто б із цього всього не пізнав, що Господня рука це вчинила?» (Йов. 12:7, 9).
Конструкція годівнички дуже проста, для її виготовлення можна використати підручні засоби: дерев’яну дощечку, пластикові пляшки чи відерця, пакет з-під молока чи соку. Головне — щоб у годівничці завжди був корм!