Шановні читачі, дорогі друзі! Мир вам!
В історії українського народу є чимало знаменних дат. Багато з них відзначаємо на державному рівні. 2018 року, згідно з Указом Президента України № 214/2017, у нашій країні відбуваються заходи, присвячені 1030-річчю хрещення Київської Русі — України.
Знання історичних подій, ушанування історичних постатей, аналіз уроків історії справляють потужний вплив на становлення світогляду кожної людини зокрема й народу в цілому. Особливо цінно й корисно розглядати історичні факти крізь призму Біблії — вічного Божого Слова, даного всім народам.
Матеріали цього числа часопису «Слово вчителю» нагадають вам про роль християнства в формуванні української державності та його вплив на побут і культуру інших народів, представлять сучасних християн, активна громадянська позиція яких сприяє поширенню біблійних цінностей в освітньому просторі, допоможуть учителям предметів духовно-морального спрямування провести відповідні уроки й науково-практичні конференції у своїх навчальних закладах.
Чому християнське віровчення, започатковане Господом нашим Ісусом Христом на початку першого століття, надзвичайно швидко поширилося по всьому світу й стало однією зі світових релігій? Насамперед, через те, що Євангеліє — це «сила Божа на спасіння кожному, хто вірує…» (Рим. 1:16), а також тому, що перші християни ревно виконували повеління свого Вчителя: «Тож ідіть, і навчіть всі народи, христячи їх в Ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа, навчаючи їх зберігати все те, що Я вам заповів» (Мт. 28:19-20). Однак це було б неможливо, якби християни самі не дотримувалися того, до чого закликали, не жили так, як навчали, не були прикладом моральної чистоти й духовної зрілості, не вистояли в часи гонінь, репресій і випробувань. У всі часи й у кожній сфері діяльності істинні християни були благословенням для свого оточення. Словом, працею та молитвою вони стояли в проломі за свою країну, за свій народ.
У Нагірній проповіді Ісус Христос сказав до Своїх послідовників: «Ви — сіль землі… Ви — світло для світу» (Мт. 5:13-14). Нині ці слова актуальні, як ніколи. Тож нехай щоденне особисте пізнання Бога, дослідження минулого й спостереження за подіями сучасності озброять вас, шановний читачу, мудрістю й рішучістю змінювати суспільство згідно з Божою волею в той час і в тому місці, де ви перебуваєте.
З повагою — редакційна колегія