Дорогі друзі, шановні колеги!
Хто не погодиться з тим, що тема подружнього життя надзвичайно важлива для більшості людей на землі, а тому завжди актуальна й цікава для обговорення. Разом із тим, пригадайте своє дитинство й скажіть, коли й де ви отримували глибоку, серйозну, достовірну інформацію з цього питання. Кілька уроків у старших класах? Лекція на виховній годині? Виступ лікаря чи психолога на загальношкільних зборах? У сім’ях такі бесіди взагалі рідкість, або ж відбуваються на тлі якихось конфліктних ситуацій і в надто експресивній формі. Залишаються вуличні жарти, пересуди сусідів, ну й, звичайно, відомості, почерпнуті із засобів масової інформації — різноманітних серіалів, ток-шоу та кримінальної хроніки.
Добре, якщо ми помиляємось і у вашому житті було якось по-іншому.
Тому відрадно, що в українських школах таки впроваджують предмети духовно-морального спрямування, і в курсі «Основи християнської етики» вивченню теми «Етика подружнього життя» виділено цілий навчальний рік у 10 класі. Та починати потрібно значно раніше. Із власного досвіду можемо сказати, що після циклу занять «Секс у світлі Біблії» старшокласники просто обурювалися: «Де ви були раніше? Чому нам ніхто про це не говорить?»
Отож, у цьому випуску часопису «Слово вчителю» познайомимо вас, шановні читачі, з матеріалами науковців, священнослужителів, викладачів і вчителів-практиків, що стосуються піднятої теми: хто й коли започаткував інститут сім’ї, у чому полягають функціональні обов’язки чоловіка й дружини, що є головним у вихованні дітей тощо.
Вони покликані надихнути вас на роздуми, аналіз свого життя, дослідження Божого Слова, молитву. Можливо, когось такий підхід розчарує, але покрокової інструкції ви тут не знайдете. Нам усім по-дитячому хочеться, щоб питання вирішувалися помахом чарівної палички чи, по-сучасному, клацанням кнопки мишки. Але щасливі й благословенні сім’ї самі собою не створюються, як рибка сама не ловиться і саночки самі на гору не піднімаються. Для того щоб чогось досягти, потрібно бажання й наполеглива праця.
Будь-яке будівництво — це відповідальний і зазвичай тривалий процес. Побудова подружніх, сімейних, родинних стосунків триває все життя. Усі етапи й елементи цього будівництва важливі, однак є оздоба, а є фундамент. Потурбуймося, щоб основа майбутнього життя наших дітей була надійною, непохитною. Який же «матеріал» для цього обрати? Про це також читайте на сторінках нашого часопису.
Бог вам на поміч!
З повагою – редакційна колегія