ШАНОВНІ ЧИТАЧІ, ДОРОГІ ДРУЗІ! МИР ВАМ!
Пропонуємо вашій увазі роздуми на тему «Християнство та ідоли нашого часу».
Господь Бог створив людину поклонником. Тлумачний словник дає таке визначення цього терміну: «Поклонник — той, хто поклоняється кому- або чому-небудь як божеству, вищій силі, святині». А Слово Боже пояснює: «Господу, Богові своєму, поклонятимешся і Йому єдиному служитимеш!» (Мт. 4:10); «Але надходить час, — і вже тепер він є, — коли правдиві поклонники будуть поклонятися Отцеві в Дусі та істині, бо Отець шукає Собі таких поклонників» (Ів. 4:23, пер. Р. Турконяка). Згідно з Божим задумом єдиним і насправді гідним об’єктом поклоніння для людини є Бог — її премудрий Творець і всесильний Господь.
Теоретично для християн це беззаперечна істина, але в практичному житті часто спостерігаємо дещо іншу картину. Нерідко почесне місце на троні людського серця посідає горде «Я» або користолюбство, або кумир, або пожадливість, або залежність. І цей явний чи прихований ідол вимагає поклоніння і жертвоприношення. Бог же говорить: «А іншому слави Своєї не дам» (Іс. 48:11). Ось і виникає конфлікт, насамперед внутрішній, розрив у стосунках із Богом, а відтак — і конфлікти з людьми: подружні, сімейні, суспільні тощо.
Екскурс у минуле (стаття «Десять кар єгипетських») покаже як Бог посоромлював поклоніння ідолам у стародавні часи. Матеріали рубрики «Методика і досвід» застережуть від моральних небезпек сучасного суспільства. Гість рубрики «Погляд фахівця» запропонує методи духовної вакцинації, яку мали б застосовувати вчителі предметів духовно-морального спрямування, щоб уберегти своїх учнів від новітніх форм ідолопоклонства, які можуть набувати дуже навіть привабливих форм і маскуватися під безневинне бажання мати гарний вигляд (стаття «Анорексія в підлітків») й активне спілкування з друзями (матеріал про таке популярне нині селфі).
Методичні рекомендації Міністерства освіти і науки України щодо викладання курсів духовно-морального спрямування в 2018/2019 навчальному році, цікаві факти про Біблію, низка новин з освітянського життя, повчальні історії для дітей та багато інших матеріалів також представлені в цьому випуску. А сценарій «Народження Спасителя Христа» та сторінка різдвяної поезії нагадає про наближення великого радісного свята, коли весь світ наповниться особливою хвалою й поклонінням Богові:
ХРИСТОС НАРОДИВСЯ! СЛАВІМО ЙОГО!
На прохання читачів розміщуємо в часопис календар на 2019 рік і план щоденного читання Біблії. Вийнявши вкладки, ви легко складете невеличку книжечку, яка допоможе вам за наступний рік прочитати всю Біблію. Повірте, це принесе вам величезну користь і благословення!
З повагою — редакційна колегія