6 квітня 2019 року у Львівській духовній семінарії Святого Духа відбулася міжнародна конференція «Теорія і практика міжнародної педагогічної мережі PILGRIM». Її організатори: Віденська вища церковна педагогічна школа (Австрія), Вища аграрна педагогічна школа (Австрія), освітньо-методичний центр ім. о. Юліана Дзеровича (Львів, Україна), Комісія у справах освіти і виховання УГКЦ (Київ, Україна).
Конференція розпочалася з привітального слова від імені Високопреосвященного владики Ігоря, архієпископа і митрополита Львівського, з яким виступив митрофорний протоієрей Роман Кравчик, а також із привітань с. Георгії Припутницької, референта у справах освіти і виховання Львівської архієпархії, о. Ігоря Бойка, ректора Львівської духовної семінарії, Андреса Веннінгера, голови Австрійського бюро кооперації у Львові, Оксани Сенчук, секретаря громадської ради МОН України, Ірини Сіданич, професора Університету менеджменту освіти НАПН України, диякона Романа Завійського, декана філософсько-богословського факультету УКУ та о. Петра Майби, СДБ, заступника голови Комісії у справах освіти та виховання УГКЦ, голови ГС «Католицька освіта».
На конференцію прибули гості з Австрії, зокрема, засновник мережі PILGRIM професор Йоган Кіш, дійсний президент — професор Генріх Кріббель, а також професори Міхаель Хольцвайзер, Пьотр Кубяк, Клаус Карпф і Стефан Сампт, які мали цікаві та змістовні доповіді про систему освіти та релігійної педагогіки в Австрії, місію та діяльність міжнародної педагогічної мережі PILGRIM, а також про практичне втілення проєктів руху PILGRIM.
Доповідачі з УКУ, зокрема, Ольга Бойко та Андрій Третяк, розповіли про особливості розвитку сучасної української школи та досвід і перспективи руху PILGRIM в Україні.
У другій частині конференції учасники, а їх було понад 150 (священники, викладачі, учителі, семінаристи, старшокласники), працювали в «групах-майстернях» зі створення та реалізації
екологічних і соціальних проектів, орієнтованих на позакласну діяльність та пов’язаних зі співпрацею з локальними інституціями.
Після творчих презентацій відбулася сертифікація українських освітніх закладів. Сертифікати отримали: НВК «Школа-гімназія Шептицьких» (Львів), Католицька загальноосвітня школа-гімназія св. Василія Великого (Івано-Франківськ), Еко-братство Львівської духовної семінарії Святого Духа (Львів), філософсько-богословський факультет УКУ (Львів) та освітньо-методичний центр ім. о. Юліана Дзеровича (Львів). Це дає можливість учням і вчителям щонайменше 5 років працювати в мережі PILGRIM, створюючи та реалізовуючи цікаві проєкти та презентуючи їх на шкільному та міжнародному рівнях.
Початком програми PILGRIM був дослідницький проєкт Міністерства освіти, культури та науки Австрії «Сталий розвиток і релігія — спільне паломництво» (2002–2003 рр.), на якому було сформовано четвертий вимір сталого розвитку — духовність (спільно з екологією, економікою та соціальною сферами). Після цього релігійно-педагогічний інститут Віденської Архиєпархії заснував і розвинув у 2003–2004 рр. концепцію школи PILGRIM. А в 2007–2008 рр. була створена громадська організація PILGRIM, яка координує діяльність цієї міжнародної педагогічної мережі, що займається створенням соціальних, екологічних та економічних проєктів, у центрі яких — духовність та жива віра.
За матеріалами прес-служби Курії Львівської архієпархії