22 грудня 2015 р. у Верховній Раді України відбувся Всеукраїнський науковий круглий стіл «Освіта і наука: формування особистості на основі християнських цінностей» за ініціативою Міжфракційного депутатського об’єднання «За духовність, моральність та здоров’я України» та Ради молодих учених при Міністерстві освіти і науки України.
Близько 100 учених різних наукових галузей знань з усіх регіонів України приїхали в Київ із метою презентації своїх наукових досліджень із питань:
впливу християнства на розвиток України та інших країн світу;
оцінки християнських цінностей як фактора впливу на розвиток науки і освіти у світі та формування цінностей у громадян України.
Голова Міжфракційного депутатського об’єднання «За духовність, моральність та здоров’я України» Павло Унгурян привітав учасників і зазначив, що в Україні відбувається трансформація світогляду суспільства. Країна прийняла рішення про інтеграцію у Європу, котру формувало християнство. Найкращі школи, лікарні, підприємства Європи і США були засновані християнами, тому наразі є важливим завдання визначити й запропонувати, яким чином професіонали з християнським світоглядом можуть позитивно впливати на науку, освіту, державність в Україні.
Лілія Гриневич, голова Комітету з питань науки і освіти Верховної Ради України, зазначила, що основною складовою при здобутті освіти є система цінностей, яка формується в дитини. Знання є значно швидкоплинніші, ніж система цінностей, яка дозволяє дитині робити правильний вибір, приймати правильне рішення, правильно спрямувати свою життєву дорогу. Новий закон про освіту повинен дати відповідь на питання, що лежить в основі цінностей українців, які себе ідентифікують здебільшого як християнська держава. Ми все ще пожинаємо плоди радянського трактування принципу відокремленості церкви й школи. Принцип невтручання у справи не означає, що церква й освіта не можуть взаємодіяти. Виховання людини є найкращим полем такої взаємодії. У Європі християнські школи й університети демонструють одну з найкращих якостей освіти.
Загалом учені з усієї України констатували, що сьогодні йде велика боротьба за християнську культуру Європи. Заперечуючи роль християнства як вагомого чинника розвитку Європи й України і відтинаючись від християнської культури, ми ризикуємо втратити нашу ідентичність.
Народні депутати та науковці дискутували й пропонували шляхи вирішення нагальних проблем у науці й освіті з позиції християнських цінностей.
Лобіювання законопроектів, які захищають християнські цінності, зокрема родинні.
Запровадження в освітніх закладах предмета християнської етики, християнської культури. У вишах України запровадити курси християнської філософії, економіки, політології, родинознавства й утворити факультети богослов’я, які є в більшості університетів Європи.
На міжнародному рівні поглиблювати співпрацю з християнськими сусідами, у яких на державному рівні можна побачити чіткі християнські позиції.
Надати можливість ефірного часу на державних телеканалах для пропагування християнських цінностей.
Підсумком круглого столу стало рішення створити Асоціацію вчених-християн, проводити щорічний форум, на якому презентувати дослідження й проекти щодо поглиблення науки й освіти на основі християнських цінностей, розширити взаємодію з міжнародними науковими й освітніми закладами, що поділяють християнський світогляд.
www.imzo.gov.ua/2015/12/24/vseukrayinskiy-krugliy-stil-osvita-i-nauka-formuvannya-osobistosti-na-osnovi-hristiyanskih-tsinnostey-u-verhovniy-radi-ukrayini/