7 жовтня в День учителя оголосили ім’я найкращого педагога-новатора України за версією національної премії Global Teacher Prize Ukraine. Ним став Олександр Жук — учитель інформатики із Запоріжжя.
Цього року організатори премії — громадська спілка «Освіторія» — отримали майже 2000 анкет-заявок від учителів, які не тільки навчають дітей, а й змінюють світ.
«Премія стала по-справжньому всеукраїнською — заявки були з різних місць: від Харкова до Львова, від Чернігова до Одеси, з Донецької обл., з Криму. Це є наслідком того, що українське суспільство нарешті розуміє важливість учителів», — розповіла Зоя Литвин, голова громадської спілки «Освіторія», організатор премії Global Teacher Prize Ukraine.
Переможець Global Teacher Prize Ukraine, Олександр Жук, учитель інформатики, який займається інклюзивною освітою, вивчив жестову мову та разом із дітьми створює роботів і майструє сонячні панелі, а також три роки поспіль перемагає в математичному конкурсі з усного рахунку, отримав поїздку в Дубай на Global Education and Skills Forum 2019, один рік безкоштовного навчання від «Освіторії» та 250 000 грн.
«Професія педагога — найбільш вдалий і правильний вибір у моєму житті. Коли мене зустрічають колишні однокласники чи однокурсники, вони зазвичай кажуть: ти вчитель, серйозно, навіщо воно тобі потрібно? А я з гордістю кажу: я вчитель. З гордістю тому що розумію: саме ми, вчителі, можемо змінити нашу державу, починаючи з себе, починаючи з наших учнів», — зазначив Олександр Жук.
На урочистій церемонії, також оголосили ім’я переможця у народному голосуванні. Ним став учитель української мови, української та зарубіжної літератури з Києва, Юрій Гайдученко, який вміє мотивувати учнів без оцінок.
Ведуча каналу 1+1 та куратор премії Наталія Мосейчук нагородила спеціальною премією (50 000 гривень та полицею книжок) Оксану Коцерубу, вчительку західноукраїнського онкоцентру у Львові.
Партнер проекту Агроіндустріальний холдинг МХП нагородив спеціальною премією «Реалізація мрії вчителя» вчителька англійської мови з м. Сміла, Черкаської обл. Наталю Голоднюк. Її мрія — відкриття освітнього STEM хабу з вивченням англійської мови, для учнів і вчителів Смілянського регіону.
В спеціальній номінації від Майкрософт «Вчитель новатор» перемогла Марина Лютинська — вчителька інформатики та класний керівник із с. Солгутове Кiровоградської обл. й отримала поїздку на освітній форум Майкрософт в Парижі.