Цьогорічну премію Global Teacher Prize отримав учитель із Кенії Пітер Табічі. Він викладає в школі у віддаленому кенійському селі Пвані.
Пітер Табічі є францисканським монахом, членом католицького ордену, заснованого у XIII столітті святим Франциском Ассізьким. Брат Пітер не просто викладає фізику та математику, але також турбується про соціальний і культурний розвиток учнів. У селі Пвані абсолютна більшість дітей походять із незаможних родин, і там нерідко буває посуха і голод. Викладач-монах настільки перейнявся долею місцевих жителів, що став віддавати 80 % своєї зарплатні для допомоги бідним, відвідувати родини своїх вихованців та, спілкуючись з їхніми рідними, доносити ідею важливості освіти та всебічного розвитку дітей. Також він зміг переконати багатьох дівчаток (і насамперед їхніх батьків) у користі освіти, адже раніше чимало з них виходили заміж у зовсім юному віці та покидали навчання.
Судді конкурсу вчителів відзначили неоціненний внесок у роботу й відданість Пітера Табічі своїм ідеалам. Завдяки його внеску в сільську освіту, проста, практично не оснащена технічними засобами кенійська школа змогла виховати талановитих і вмілих учнів, які завоювали чимало міжнародних нагород. Учитель відомий своєю просвітницькою діяльністю: його робота не обмежується лише викладанням точних наук; Табічі систематично заохочує дітей учитися, прищеплює їм любов до науки і вміння здобувати нові знання протягом всього життя. Його перемога — це ще один привід підняти питання недостатньої укомплектованості багатьох шкіл, де діти позбавлені не лише можливості вільного доступу до інтернету, але й володіння чи принаймні користування навчальними посібниками. Більше того, навіть учителі не отримують достатньої кількості наукової літератури. Для того щоб дістатися до школи, багато учнів долають понад 6 кілометрів. Але навіть у простій сільській школі брат Пітер зумів максимально використати всі ресурси і можливості, щоб досягти найвищих результатів. У шкільному науковому клубі він зміг об’єднати дітей, допомогти їм розкрити свої таланти та науковий потенціал, який вони продемонстрували в міжнародних конкурсах і здолали відбір на INTEL International Science and Engineering Fair 2019 в Сполучених Штатах Америки.
Талановитого викладача привітав президент Кенії Ухуру Кеніата: «Пітере, твоя історія — це історія Африки, молодого континенту, що тріпочеться талантом. Твої учні продемонстрували, що вони можуть змагатися серед кращих у світі в галузі науки, техніки та інших сфер людської діяльності».
Під час церемонії нагородження в Дубаї оголошення переможця дуже розчулило Пітера. Він виголосив натхненну промову, в якій висловив сподівання на розвиток і процвітання Африки: «Молоді люди Африки більше не будуть стримуватися низькими очікуваннями від них. Африка буде давати вчених, інженерів, підприємців, чиї імена одного дня стануть відомими в кожному куточку світу».
Досвід Пітера Табічі є натхненням для багатьох учнів та викладачів, які вчаться і навчають інших навіть тоді, коли не мають просторих аудиторій чи новітньої техніки, але володіють нестримною жагою до знань і розвитку своїх країн