Автор Людмила Соловйова, м. Дальньогорськ, Приморський край, Росія
Мета: навчити дітей розуміти значення замісної жертви Ісуса Христа й важливість біблійного керівництва в житті людини; розвивати бажання читати Святе Письмо й сприймати його як джерело абсолютної істини; поглиблювати навички роботи з Біблією.
Біблійна основа: Дії 8:26-40.
Ключовий вірш: «Для моєї ноги Твоє слово — світильник, то світло для стежки моєї» (Пс. 118:105).
Духовні істини, згадані в ході уроку:
- Біблія богонатхненна.
- Уся Біблія говорить про Ісуса Христа.
- Бог відгукується на духовні потреби людини.
- Бог якнайкраще використає наші здібності.
Якості Бога, що розкриваються в ході уроку:
- Бог усюдисущий.
- Бог усезнаючий.
- Бог люблячий.
- Бог — Відкупитель від гріха.
- Бог суверенний.
Вступна частина
Багато людей сьогодні усвідомлюють, що інформація — це особлива цінність. Терміном «інформаційне суспільство» називають рівень розвитку цивілізації, на якому переважають і стають базовими інформаційні технології, тобто процеси, методи пошуку, збору, зберігання, обробки, надання, поширення інформації й способи здійснення таких процесів і методів. Ці процеси здійснюються за допомогою комп’ютерної техніки. Знаходити інформацію за допомогою Інтернету сьогодні нескладно навіть для дитини.
Але в той далекий час, про який ми сьогодні поговоримо, Сам Бог миттєво передавав інформацію для шукаючого серця. Не вірите? Зараз ми разом розглянемо один чудовий біблійний текст.
Учитель записує на дошці тему уроку й довідкову інформацію.
Дійові особи: Пилип, вельможа, ангел.
Час: приблизно кінець 50-х — початок 60-х рр.
Місце: Юдея, дорога з Єрусалима на південний захід, у Газу.
Основна частина
Читання тексту Дії 8:26-40 (частинами).
Пояснення незрозумілих слів:
євнух — не тільки оскоплений чоловік, так часто називали урядового чиновника в державах Сходу;
Пилип — один із семи обраних апостолами служителів для виконання дияконського служіння (Дії 6:5);
Кандакія — можливо, не ім’я, а титул матері правителя.
Читання віршів 26-28.
Як ви думаєте, діти, чи могла ефіопська цариця призначити своїм скарбником малограмотного, нетямущого чоловіка? Адже він обіймав посаду, що відповідає нинішньому міністрові фінансів. У його відомстві були доходи й витрати цілої країни. Чи не дивно, що ця доросла людина, вельможа, управитель усіх царських скарбів, не міг зрозуміти, що написано в книзі? Ні, це не дивно. Навіть юдейські знавці Писання по-різному тлумачили пророцтва Ісаї. Одні вважали, що агнець для заклання — це Ізраїль, інші думали, що Ісая говорить про себе, а хтось бачив образ Месії.
Нерозуміння біблійних текстів — це серйозна проблема багатьох людей. Ті, хто не вірить у Бога, намагаються критикувати Писання. Але Біблія — богонатхненна книга, що має надприродне походження; вона не була створена з волі людської, але святі люди, що писали її, надихалися й керувалися Святим Духом — третьою Особою Божества. Святе Письмо має виняткову природу, статус і роль серед усіх інших існуючих на землі джерел інформації.
«Для моєї ноги Твоє слово — світильник, то світло для стежки моєї» (Пс. 118:105).
Автор псалма під «словом» має на увазі заповіді або веління Божі. Вони настільки важливі, що він порівнює їх із яскравим світлом на темній нічній дорозі. Подібно автомобілю з фарами ближнього й дальнього світла, Слово Боже допомагає зробити правильний черговий крок й одночасно робить освітленою віддалену ділянку шляху, що лежить перед людиною.
Ви звернули увагу на те, що зробив Бог? Він надіслав вельможі кілька мегабайтів інформації через Свого вірного служителя Пилипа, який першим був названий благовісником (Дії 21:8).
Читання віршів 29-31.
Отже, Бог бачив вельможу, що їхав по дорозі в колісниці. І коли в його голові тільки почався розумовий процес, викликаний читанням 53-го розділу Книги пророка Ісаї, то це було подібно до клацання мишкою в пошуковому рядку. Бог уже знав, кого послати йому назустріч для важливої справи й подбав про це. Тому що Бог усюдисущий і всезнаючий. Він має всі можливості й здатність перебувати одночасно скрізь і контролювати кожну ситуацію. Наш люблячий Бог ніколи не залишить без відповіді шукаюче серце. І Він, безперечно, відгукується на духовні потреби людини. «Підійди й пристань до цієї колісниці».
Хочу вас запитати: ваші батьки піклуються про вас? Чому? (Тому що люблять; тому що ви дорогі для них). Якщо інженер сконструював нову машину, чи буде він намагатися тримати її в порядку, у робочому стані, в охайному вигляді? Безумовно! Так само й Бог — Він створив людину, і Він же піклується про неї. Завдяки Богові ми маємо чисте повітря, воду, їжу щодня. Якби Господь сьогодні забрав Свою милість від землі, то світ би, без сумніву, загинув. Бог є Той, Хто завжди подбає про тебе якнайкраще. Він якнайкраще подбав і про духовну потребу ефіопського вельможі. Він якнайкраще використав здібності Пилипа.
Вельможа попросив Пилипа сісти поруч із ним і пояснити уривок. 53 розділ Книги пророка Ісаї розкриває нам картину страждань Раба, ураженого й покараного Богом, не прийнятого людьми, які не впізнали в Ньому свого Спасителя під час Його першого приходу.
Читання віршів 32-35.
Пилип пояснив вельможі, Хто є жертовним Агнцем. Пророк Ісая мав від Бога одкровення про те, як буде відбуватися мученицька смерть Ісуса на хресті. «У приниженні суд Йому віднятий був». Бог допустив, щоб Його Син був приниженим, переніс страждання й мучення тому, що так повинен бути покараний усякий гріх. «Усі згрішили й позбавлені Божої слави» (Рим. 3:23). І далі: «Бо заплата за гріх — смерть, а дар Божий — вічне життя в Христі Ісусі, Господі нашім!» (Рим. 6:23). Ми повинні знати, що всякий — твій і мій — гріх саме так буде покараний, і в нас не було б надії на спасіння, якби не цей один єдиний варіант — прийняти вірою, що за твій і мій гріх був покараний Ісус Христос, Син Божий. Тільки в цьому випадку Бог перекладає провину за гріх із тебе на Свого Сина. Ось що пояснив Пилип вельможі. Результат не змусив себе чекати.
Читання віршів 36-37.
Це був урочистий підсумок! У результаті дії Слова Божого в серці людини зароджується віра, у ньому відбувається зміна, і воно звертається до Бога.
«Для моєї ноги Твоє слово — світильник, то світло для стежки моєї» (Пс. 118:105). Слово Боже незмінно направляє людину до Бога.
«Хто увірує й охреститься, — буде спасений…» (Мк. 16:16). Пилип знав про ці слова Ісуса Христа й виконав їх негайно.
Бог діяв суверенно, тобто незалежно, а всі інші персонажі діяли згідно з Його Словом.
Вивчення ключового вірша
Учитель заздалегідь готує 2 комплекти карток (аркуші формату А4), на яких надруковано по одному слову ключового вірша. Учнів об’єднують у 2 команди. За визначений час вони повинні стати в правильному порядку, тримаючи картки зі словами перед грудьми, щоб клас міг прочитати.
Заключна частина
Читання вірша 38.
Святе водне хрещення є свідченням людини про її віру. Христос не тільки вмер, але й воскрес, щоб на небесах клопотатися перед Отцем про виправдання віруючих. Той, хто приймає хрещення, символічно вмирає для своєї гріховної природи й воскресає для життя з Богом.
Читання віршів 39-40.
Приголомшливе надприродне явище, зроблене Богом! Одним клацанням Він переніс спасаючі мегабайти, в особі Свого служителя Пилипа, в Азот, а звідтіля Пилип вирушив у Кесарію, проповідуючи Євангелію. Від Азоту до Кесарії приблизно 100 км тільки по прямій. Але дорога навряд чи була прокладена по прямій, так що мегабайти Божої інформації, носієм яких був Пилип, прибували в операційну систему, названу «кора великих півкуль головного мозку», багатьох і багатьох людей, яких він зустрічав на шляху. І серця людей змінювалися, тому що в них поселявся Люблячий і Святий Бог.