Ще декілька років тому цифрову інформацію зберігали переважно на оптичних дисках. Час іде, з’являються нові технології, і дисками зараз уже мало хто користується. А що робити з тими, що вже використані або зіпсовані? Пропоную виготовити органайзери з використаних дисків.
Інструменти і матеріали: ножиці, олівець, маркер, використані оптичні диски, клаптики тканини (краще льон, бавовняна, але підійде будь-яка), клей силіконовий (гарячий з подачею з пістолета або холодний типу «Титан»), клей ПВА, папір кольоровий щільністю не менше 120 г/м2, стрічки атласні, прикраси (намистинки, блискітки, контурна фарба для тканини тощо)
Добре, коли скрізь порядок! І для тих, хто займається творчістю, теж. Якщо річ має «своє» місце, її легко знайти. Пропоную кілька варіантів органайзерів.
Сова з дисків
Спочатку потрібно підготувати тканину, попрасувати її. Обводимо контур диска на тканині маркером. Робимо припуски на підгортання — відступаємо від контура 1,5-2 см і проводимо ще одну лінію, по цій лінії й будемо вирізати нашу деталь.
Готуємо наступну деталь — кишеньку. Можна виготовити шаблон половинки круга, а можна вирізати такий самий круг і поділити його навпіл. Тоді друга частинка знадобиться в іншому виробі.
Для того щоб деталі не заминались при наклеюванні на диск, надрізаємо припуски через кожні 3-4 см, не доходячи до лінії на кілька міліметрів.
Приклеюємо тканину на диск за допомогою силіконового клею, загортаючи її на зворотний бік.
Приклеюємо кишеньку так само, як і першу деталь. Звертаємо увагу на напрямок ниток обох деталей!
Вирізаємо два прямокутники з цупкої тканини розміром 1,5х6 см (у зразку використано повсть). Складаємо смужки вдвоє та приклеюємо зі зворотного. Це будуть лапки нашої сови.
Приклеюємо стрічку для вішачка й закриваємо зворотний бік тканиною або папером, використовуючи клей ПВА. Тут головне — знати міру. Якщо клею буде забагато, то він повиступає назовні негарними плямами.
Вирізаємо та приклеюємо трикутники для вух, круги — для очей, ще один трикутник для дзьоба. Ну і, звісно, крила!
Ось така у нас мудра вийшла сова. Чому мудра? Тому що в лапах вона може тримати олівець, а ще до них можна мотузочками прив’язати невеликий блокнот, де занотовувати мудрі речі! У кишеню теж можна щось покласти. Якщо замість стрічки-вішачка прикріпити магніт, то сова зможе жити, наприклад, на холодильнику.
Органайзер для рукодільниць
Готуємо основу для виробу, як описано в п. 1-5. Закриваємо всі зрізи тканиною, попередньо приклеївши стрічку для вішачка.
З атласної стрічки шириною приблизно 2 см нарізаємо 7 смужок по 10 см. Це будуть пелюстки квітки. З тканини вирізаємо круг діаметром 8-10 см, зшиваємо так, щоб отримати кульку. Вона буде серединкою квітки.
Приклеюємо пелюстки квітки на кишеньку, попередньо поклавши в неї клаптик паперу. Це потрібно для того, щоб клей не потрапив куди не слід.
Приклеюємо серединку квітки. Ось ми й отримали подушечку для голок із кишенею для ножиць! Прикрашаємо виріб намистинками та паєтками.
Годинник
Готуємо основу для годинника, як описано в п.1-5.
Для стрілок нам знадобиться дріт. Краще брати текстильні дротики (синель). Згинаємо його у вигляді шпильки і проколюємо тканину в центрі круга цією «шпилькою», так щоб на лицьовому боці утворились «вусики». На дріт «надягаємо» кружечок із картону й приклеюємо його до основи. Так ми закріпимо стрілки на основі годинника.
А далі все просто — закриваємо тканиною або картоном виворіт і приклеюємо цифри на годинник.
Нехай цей годинник нагадує нам про те, що кожна хвилинка — цінність, і маємо їх використовувати мудро!
Ідеї
- У попередніх виробах ми повністю закривали тканиною диск-основу. Однак диск має гарну блискучу поверхню, і її не обов’язково ховати. Кишеньку можна зробити на блискучому боці диска, а зрізи — на зворотному. Решта дій, як описувалось вище.
- Мозаїка з дисків. На диск наклеюють вирізки з журналів і після висихання нарізають на квадрати, якими можна декорувати різні вироби (наприклад, підставку для олівців або вазочку).
- Диски можна використовувати при вивченні теми «Створення світу» з наймолодшими дітками. Для цього на кожен диск потрібно нанести або наклеїти малюнок, який відповідає дню творіння. Цифра може бути з тієї ж сторони, або на звороті.
Ще в стародавні часи Бог сказав людям: «…Пануйте над морськими рибами, і над птаством небесним, і над кожним плазуючим живим на землі!» (Бут. 1:28). Наш Творець хоче, щоб ми жили в гармонії з природою. Але гріх зробив свою чорну справу. Сьогодні проблем, пов’язаних з незадовільним станом довкілля, стає чимраз більше. І одна з цих проблем — сміття. Людина залишає після себе на Землі величезний слід із відходів.
Чи знаєте ви, що в Тихому океані є цілий сміттєвий острів?
Забруднення почалося з того часу, як винайшли пластик. З одного боку, незамінна річ, яка неймовірно полегшила життя людей. Але що робити з використаним пластиком? Щодня з усіх материків в океан скидають приблизно 2,5 мільйона шматочків пластику та іншого сміття. Завдяки океанським течіям воно збивається у величезні острови. Один такий острів, за розміром більший від американського штату Техас, плаває між Каліфорнією, Гавайями й Аляскою.
Повільно розкладаючись, пластик завдає великої шкоди навколишньому середовищу. Птахи, риби та інші мешканці океану страждають найбільше. У шлунках мертвих морських птахів знаходять шприци, запальнички, зубні щітки — усі ці предмети птахи заковтують як їжу[1].
В Україні поки що немає таких островів, але проблема сміття існує вже давно. Як цьому запобігти? Кожен із нас може внести свою частку в справу охорони природи — менше користуватися виробами з пластику, особливо одноразового використання, і намагатися знаходити застосування речам, які вже не можна використовувати за прямим призначенням.
Бог дбає про найменше Своє створіння, яке живе на землі поруч із нами, і хоче, щоб ми цінували те, що Він нам дав. Тому пам’ятаймо слова апостола Павла: «…Господня земля, і все, що на ній!» (1 Кор. 10:26).
Матеріал підготувала Сніжана Дужук
[1] За матеріалами сайтів:
http://cikavosti.com/ostriv-smittya-v-tihomu-okeani/
http://www.mastera-rukodeliya.ru/iz-fetra/aksessuary/3321-organayzer-cd-disk.html