Наприкінці 2013 р. побачив світ навчальний комплекс із основ християнської етики для сьомого класу загальноосвітньої школи. Це вже третій навчальний комплекс із грифом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України, який поряд із навчальними комплексами для п’ятого та шостого класів підготовлений у Національному університеті «Острозька академія» і буде використовуватися в процесі вивчення християнської етики в загальноосвітніх навчальних закладах України. У навчальний комплекс входить підручник, хрестоматія і зошит.
До роботи над створенням навчального комплексу долучилося сім авторів. Очолив роботу авторського колективу доктор педагогічних наук, професор, декан гуманітарного факультету Національного університету «Острозька академія» Василь Миколайович Жуковський.
Структура підручника для сьомого класу є такою ж, як структура попередніх підручників для п’ятих – шостих класів. Це титульна сторінка та слово авторів до учнів, зміст підручника, тематичні та контрольні уроки, загальний словник термінів духовно-морального змісту.
Відповідно до уроків підручника, у хрестоматії викладені тематично підібрані художні твори морально-етичного змісту для глибшого засвоєння матеріалу, що вивчають на уроках.
Робочий зошит теж побудований відповідно до змісту навчального посібника й містить перелік завдань для роботи на уроці та самостійного опрацювання вдома.
Кожний урок у підручнику теж має чітку структуру. Першою вказана тема та біблійний вірш, що підкріплює тему. Наступними є нові слова й поняття, які пропонуються учневі для вивчення, та вступний текст до теми із запитаннями. Кожен урок містить біблійний текст, який ліг в основу тематики уроку. Також урок містить художній текст морального змісту невеликого обсягу із завданнями до нього. У кінці уроку учневі запропоновані життєві ситуації згідно з темою та варіанти їх розв’язання. Завершують урок контрольні запитання й завдання для домашнього опрацювання.
Теми для вивчення, що подані в підручнику із християнської етики для сьомого класу, досить різноманітні. Серед них теми, що виховують особисті якості дитини згідно з християнським вченням, наприклад: «Урок 1. Справжній і фальшивий ідеали», «Урок 6. Наполегливість», «Урок 8. Віра, Надія, Любов», «Урок 20. Сила волі» тощо. Також є теми, які глибше знайомлять дітей з історією християнства, постаттю Ісуса Христа, християнським служінням та розумінням біблійних істин. До прикладу, це «Урок 2. На чому стоїть християнство», «Урок 3. Святість як наслідування Христа», «Урок 22. Навернення та каяття», «Урок 28. Христос — дорога, правда і життя».
Важливим у змісті підручника є те, що в ньому значна увага звернена на вивчення української культури, звичаїв, традицій, мови, місця християнства в житті українського народу, відомих українських діячів та сподвижників. Для вивчення цих тем запропоновані такі уроки: «Урок 17. Мова — то дарунок Бога», «Урок 25. Видатні діячі українського народу», «Урок 26. Будівничі української духовності», «Урок 27. Християнські символи у традиціях та культурі українського народу» тощо.
Видання комплексу з основ християнської етики для сьомого класу було здійснено тиражем 5000 примірників за кошти Всеукраїнського благодійного фонду «Східноєвропейська гуманітарна місія», тому до шкіл України ці навчальні комплекси потраплять безкоштовно.
Матеріал підготував Василь Махлюк