Для мене Біблія — це джерело Богопізнання, а тому й світопізнання. Оскільки мій зір зіпсований моїм гріхом, егоїзмом, цінностями та ідеями світу, Біблія дає мені чітку й реальну картину світу.
Біблія — це відкриття! Вона відкриває Особу Бога й показує Його характер, викликаючи в мені захоплення, радість і поклоніння. Біблія, як світло, дає ясність, а ясність дає впевненість і силу діяти й жити сміливо. Горда людина впевнена в собі, смиренна — упевнена в істині Слова та в Богові.
Біблія — це абсолютний авторитет. За кожним словом цієї Книги стоїть Божий авторитет і влада. І я розумію, що непокора Слову — це непокора Богові.
Головна цінність Біблії в тому, що вона вчить нас, як примиритися з Богом, і в цьому її головне призначення.
Використовую різні способи читання Слова:
— читання для насолоди;
Я читаю по системі: 10 розділів у день з різних книг Біблії, для того щоб одночасно перебувати в усьому її контексті. Повірте, я захоплений її єдністю, баченням величі Бога та Його діями в історії. Це те, про що Ісус казав: «Не хлібом єдиним житиме людина, але Словом…» Це справжній щоденний хліб.
— читання для інформації;
Якщо мене цікавить якась тема в Біблії, я за допомогою перехресних посилань і Симфонії досліджую її в Біблії. Це цікаве заняття, яке потребує часу та посвяти.
— читання для дослідження.
Таке читання потребує використання деяких принципів, для того щоб не вкласти в текст Біблії свого змісту, а зрозуміти задум автора й волю Бога. Ми в церкві вивчаємо послідовно якусь книгу Біблії, уривок за уривком, щоб глибше зрозуміти її значення та застосування в нашому житті. Користуюся загальноприйнятими підходами і методами до вивчення Біблії.
s Кожне слово в Біблії є Божим Словом, яке Він записав через людей, використовуючи їхні особливості, здібності та досвід.
s Автори Біблії писали не прямо до нас, але до людей свого часу й стосовно їхніх проблем і потреб, тому важливо знати культурно-історичний контекст кожного послання чи книги або обставин написання.
s Біблію необхідно тлумачити буквально, використовуючи закони мови, враховуючи жанр та стиль кожної книги. Винятками є деякі пророчі книги, у яких використовується образна мова.
s Кожен текст потрібно вивчати в його контексті. Існування різних сект є наслідком або свідомого нехтування деякими біблійними текстами, або додавання своїх думок та тлумачень, або виривання окремих уривків із контексту заради підтвердження своїх ідей та позицій.
Дослідження потрібно розділити на три етапи: спостереження, тлумачення та застосовування.
Спостереження — це перший крок, коли ми запитуємо себе: про що говорить автор? Ми багато разів перечитуємо уривок чи книгу заради збирання інформації і фактів. Ми ставимо до тексту запитання: хто, що, чому, для чого, як, коли, скільки?
Тлумачення — це другий крок, коли ми запитуємо себе: що автор хотів цим сказати? який зміст цих слів? Ми аналізуємо зібрані факти заради розуміння думки автора й висновків.
Застосовування — останній крок, коли ми питаємо себе: ну й що? як це застосувати в моєму практичному житті? Без цього кроку вивчення Біблії буде лише філософським заняттям, яке абсолютно не змінює ані серце, ані практичне життя. На цьому етапі слід подумати про те, як відкрита нам істина повинна змінити практично наш світогляд і наше життя.
Олександр Калінський