Якщо запитати пересічного українця: «Що таке «гендер»?», то навряд чи ця людина дасть грамотну відповідь. Слово це для нас ще досить незрозуміле й поняття, на щастя, незвичне, хоча вже 2005 р. в Україні прийняли перший гендерний закон «Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків» за № 2866-ІV.
Саме тому в м. Южному Одеської обл. 15 листопада 2012 р. в дошкільному навчальному закладі № 4 «Казка» пройшло методичне об’єднання «Гендерне виховання дошкільників крізь призму духовності». Були присутні викладачі Одеського обласного інституту удосконалення вчителів, слухачі курсів підвищення кваліфікації — педагоги Одеської області, колеги з навчальних закладів м. Южного, міського методичного кабінету та ін.
Питання гендерного виховання на сьогоднішній день є надзвичайно актуальним. Метою методичного об’єднання було показати, яким чином треба виховувати дітей, закладаючи традиційні духовно-моральні, сімейні цінності.
У привітальному слові завідувачка В. Є. Сучок познайомила слухачів із сучасним тлумаченням поняття «гендер», а також зачитала уривок із Святого Письма, в якому це поняття однозначно ідентифікується як гріх і категорично засуджується: «Вони знають праведний суд Божий, що ті, хто роблять таке, варті смерті, однак не тільки самі роблять це, але й тих, хто так чинить, схвалюють» (Рим. 1:32).
Далі на об’єднанні було показано способи духовно-морального виховання дітей, а саме: заняття «Людина — чудовий задум Творця», сюжетно-рольова гра «Сім’я», розвага «У дружному колі». Під час круглого столу прозвучали доповіді на цю тему: «Троянський кінь гомосексуалізму» А. М. Кириченко, вчителя християнської етики Авторської школи Гузика, «Досвід роботи дошкільного навчального закладу №4 з духовно-морального виховання на основі християнського віровчення» Т. В. Оборіної, вихователя–методиста ДНЗ № 4. Вони стали науково-практичним обґрунтуванням засобів гендерного виховання для педагогів, які зможуть застосовувати їх у себе в навчальних закладах.
Тут треба зазначити, що попервах слово «гендер» несло звичне для нас, християн, значення: «чоловіча або жіноча стать», такий собі закордонний синонім до українського слова «стать». Але на сьогодні його європейські межі значно розширились, тепер це: «жіноча, чоловіча, гетеросексуальна, гомосексуальна і транссексуальна» статі. Що це означає? Європейське положення щодо тлумачення поняття «гендер» говорить про те, що лише 14-річна дитина, а не її батьки, має право вирішити, хто вона за соціальною статтю — дівчинка, хлопчик, гетеросексуал, гомосексуал чи транссексуал.
Як бачимо, ідеологи гендерного світосприйняття вдало замаскували гомосексуалізм під терміном «гендер», уміло використавши стародавній метод «троянського коня». Одним із головних завдань у цьому напрямку є «усунення гендерної різниці на всіх рівнях освіти не пізніше 2015 р.» (Україна взяла участь у саміті тисячоліття ООН і прийняла відповідні Цілі розвитку тисячоліття). На практиці — це руйнування традиційних та сімейних цінностей (гендеристи називають їх застарілими гендерними стереотипами) та тверда пропаганда гомосексуалізму. Маючи вікові сімейні традиції, українські педагоги вважають це неприйнятним для нашої системи освіти і виховання. Адже діти повинні виховуватись відповідно до християнських цінностей, а не статевих збочень і злочинів окремих людей.
На підтримку освітян 20 червня 2011 р. у Верховній Раді 6 народних депутатів зареєстрували законопроект № 8711 «Про захист прав дітей на безпечний інформаційний простір», який забороняє пропаганду гомосексуалізму. На сьогодні за законопроект зібрано близько 100 тисяч підписів небайдужих українських батьків, освітян, і цей процес продовжується. Законопроект поки що прийнятий лише в першому читанні.
Важливим аспектом у гендерному вихованні є співзвуччя з духовним та родинним вихованням. Тому на заході були присутні батьки. Вони теж можуть застосовувати ці методики вдома для того, щоб дитина мала цілісну картину сприйняття світу.
«Учасники методичного об’єднання залишилися задоволеними побаченим і почутим. Педагоги розуміють важливість виховання дітей змалку, оскільки саме в дитинстві закладають фундамент майбутньої людини», — підсумувала Т. В. Оборіна.
Алла Кириченко