Дорогий читачу, пропонуємо вам скорочений варіант тексту відеопроповіді відомого американського пастора Луї Гігліо «Незбагненний». Повністю цей матеріал можна подивитися на http://bogoblog.ru/louie-giglio.
Яскраво, емоційно і, водночас, науково-обґрунтовано Луї Гігліо розповідає про велич і могутність Бога й закликає нас до поклоніння Ісусу Христу.
Наш Бог безмежний, таємничий, невимовний, неосяжний, вражаючий, дивовижний…
Чому ми стверджуємо, що наш Бог незбагненний? Щоб переконатися в цьому, потрібно лише вийти надвір безхмарної ночі й подивитися на небо. У Біблії написано: «Небо звіщає про Божу славу, а про чин Його рук розказує небозвід. Оповіщує день дневі слово, а ніч ночі показує думку…» (Пс. 19:2-3). Це правда! Зірки не просто мерехтять і «підморгують» нам, вони ніби стоять на сцені і вигукують до всіх, хто дивиться на них: «Бог дивовижний!» Небеса — це ніби гігантський рекламний щит із написом: «Він — незбагненний!»
Як просто в Писанні сказано про створення Всесвіту: «На початку Бог створив небо та землю» (Бут. 1:1). Я в захопленні від цього! Дехто вважає, що це був великий вибух. Нехай і так. Коли Бог творив небо і землю, — це було щось вражаюче. Недаремно, говорячи про Всесвіт, ми часто кажемо «відомий» Всесвіт. Іншими словами, ми ще не побудували достатньо великого телескопа, щоб побачити достеменно, що там є, що Бог створив. Кожного разу, як ми будуємо більший телескоп, то бачимо, що Всесвіт більший, ніж ми вважали, і що там багато дивовижних і непізнаних нами речей. Можливо, Бог усміхається: «Ну ж бо, працюйте, будуйте швидше, у Мене тут ще багато цікавих речей».
Учені розгублені. Вони думають, що повинно бути набагато більше заселених планет у Всесвіті. І в них є непогана аргументація. Якби Всесвіт був створений лише для твого і мого життя, то він трішки завеликий. Але якщо основна мета існування Всесвіту — це не бути місцем для тебе і мене, а показати велич, могутність, силу і славу Бога, Який створив усе, тоді Всесвіт не такий уже й великий, Всесвіт правильного розміру.
Іноді люди говорять не подумавши. Деякі кажуть: «Я б хотів бути тоді, коли Бог творив світ». Але чи замислюється така людина над тим, що коли Бог сказав: «Хай станеться світло!», то з Божих уст вилетіло світло, яке летіло зі швидкістю 300000 км/с. Це настільки швидко, що промінь світла може облетіти Землю 7 разів за секунду. Воно шалено мчиться. І воно вийшло з Божих уст, продемонструвавши Його славу. І коли це сталося, Всесвіт просто загорівся. «Словом Господнім учинене небо, а подихом уст Його все його військо» (Пс. 32:6).
Ми живемо в невеликому секторі Всесвіту під назвою: галактика Чумацький Шлях. Для того щоб міряти відстані у цьому секторі, нам не допоможе ні метр, ні кілометр, ні миля, ні ярд. Нам потрібна лінійка довжиною 9,46 трильйонів кілометрів. Звідки таке число? Якщо світло рухається зі швидкістю 300000 км/с, то за рік воно проходить 9,46 трильйонів кілометрів. Цю відстань називають світловим роком. І це той вимір, який ми використовуємо, щоб міряти Всесвіт, створений Богом.
Наш сектор, галактика Чумацький Шлях, складається з мільярдів зірок, не з сотень, не з тисяч і навіть не з мільйонів. І вчені стверджують, що існують сотні таких секторів як наш у «відомому» Всесвіті. Доктор Дейвід Блок, астроном в університеті «Вітц» у Південній Африці, каже, що коли рахувати зірки в галактиці Чумацький Шлях по одній у секунду, то це займе 2500 років. У Книзі пророка Ісаї, 40:25-26, читаємо: «І до кого Мене прирівняєте, і йому буду рівний? говорить Святий. Підійміть у височину ваші очі й побачте, хто те все створив? Той, Хто зорі виводить за їхнім числом та кличе ім’ям їх усіх! І ніхто не загубиться через всесильність та всемогутність Його». Бог не такий, як ми, Його розум не такий, як наш, Він не думає так, як ми, Він працює над полотном, яке ми ніколи не змогли б придумати чи уявити, Він більший від будь-чого, що ми бачили в нашому житті. Він величний! І небеса говорять нам про це.
А ще небеса говорять, що ми дуже-дуже-дуже маленькі. Наша галактика має вигляд спіралі з діаметром 100000 світлових років. Тому, якщо ви хочете провідати сусідів, які проживають в іншому кінці галактики, то вам потрібно рухатись зі швидкістю 300000 км/с упродовж 100000 років, щоб до них дібратись.
Можливо, ви думаєте, що ми живемо десь у центрі нашої галактики. Але це не так. І це ще одне свідчення того, що це історія не про тебе і не про мене. Ми живемо десь між спіральними рукавами, усередині яких дуже небезпечно, у спокійній частині, на дві третіх шляху від центру. І на карті галактики навіть неможливо поставити точку, де знаходимось ми. Настільки ми маленькі. Ми навіть не можемо поставити видиму точку для Сонячної системи, настільки наша система маленька. Учені говорять, що наша Сонячна система розміром у 25 копійок, тоді як галактика Чумацький Шлях розміром у континент Північна Америка.
І десь посеред нашої галактики є зірка, серед мільярдів зірок. Не найбільша чи найяскравіша, а просто одна із зірок, одна з мільярдів зірок, яку називаємо Сонце. І навколо Сонця обертаються ці кульки, одну з яких називаємо Земля. Це наш дім. Це ти і я.
Уперше знімок Землі було зроблено з космічного корабля «Аполлон-17». Коли люди вперше побачили Землю з космосу, то картина їх зачарувала. Дивлячись на знімок, можна побачити материки, пустелю Сахара, півострови, хмари над материками. Але на знімку не видно країн, міст, людей, не видно потреб, убогості, боротьби, болю. Так само не видно людської слави, розкоші, не видно чийогось подвір’я чи автомобіля… Можливо, не такі ми вже великі й важливі, як іноді думаємо?..
Подивившись на галактику Самбреро, ми дивуємось Божому дизайну. Вона летить, наче маленька тарілка фрізбі, але ж вона 50 тис. світлових років завширшки й трильйони миль товщиною. Більшість із нас такого не спроможна уявити. Що ж робити з цим? — Прославляти Бога! Захоплюватися Його величністю та могутністю! Всесвіт відображає Його славу!
Усе ж спробуємо здійснити невелику мандрівку «відомим» Всесвітом. «Пройшовши» 28 мільйонів світлових років та проминувши кілька галактик, ми наблизимося до так званого серця астрономії — галактики Вихор. Вона розміщена в космосі так, що повністю повернута «обличчям» до Землі. Вона ще називається галактикою Великий дизайн, складається з сотень мільярдів зірок. Деякі науковці вважають, що в ній є від трьох до п’яти мільярдів зірок. Вона називається вихровою, тому що якщо довго дивитися на неї, здається, що вона тебе затягне. Тривалий час астрономи вважали, що вона затягує сусідню галактику, але насправді вони настільки далеко розташовані одна від одної, що цього ніколи не трапиться. І навіть через мільярди років вони пройдуть повз одна одну.
Зірки народжуються у великих скупченнях — інкубаторах зірок. Кожної секунди нова зірка народжується у Всесвіті: така велика, як наше Сонце, або більша. І кожну з них Бог називає і розміщує в потрібне місце у Всесвіті.
Я хочу, щоб ми з вами пішли ще далі: погляньмо на розп’яття Ісуса Христа. Це Той, Хто створив усе, про що ми щойно говорили. Біблія каже, що через Ісуса Бог створив світ, усе, що на небі і що на землі. Можливо, ви думаєте: ми бачили такий величний Всесвіт, а тут — хрест… Так, хрест. Творець усього прийшов на цю бліду синеньку крапочку і тепер висить на хресті. «Він, бувши в Божій подобі, не вважав за захват бути Богові рівним, але Він умалив Самого Себе, прийнявши вигляд раба, ставши подібним до людини; і подобою ставши, як людина, Він упокорив Себе, бувши слухняний аж до смерти, і то смерти хресної…» (Флп. 2:6-8).
Не знаю, хто ви, не знаю, що ви зробили у своєму житті, але знаю, що всі люди — грішники, і що задовго до того, як ви нагрішили у своєму житті, Господь дещо зробив у Своєму житті. Гріх усього людства Ісус Христос поніс на хрест, подарувавши нам очищення, оправдання і свободу. І саме це ми називаємо астрономічною благодаттю.
Якось я заходив на сайт «Хаблу» і шукав щось нове. Натиснувши на одне із запропонованих посилань і отримавши зображення на екрані, я був просто ошелешений. За 31 млн. світлових років від телескопу «Хабл», у чорному центрі Вихору зафіксоване зображення… хреста! Я не збираюсь вам науково доводити, що це хрест. Кожен може думати те, що хоче думати. Мені ж це зображення нагадало біблійні слова, що Ісус усюди, Його благодать скрізь, куди не поглянеш, Його милість проявляється тоді, коли ти її найменше очікуєш. Його доброта, Його прощення і милосердя всюди, куди б ви не поглянули, навіть у центрі виру, куди був направлений «Хабл». Бог каже: «Я люблю вас!» Його благодать скрізь. Задовго до того, як ви вирішили, що ви будете робити з Богом, Бог вирішив, що Він буде робити з вами. І це зовсім не те, що ви заслуговуєте за свої гріхи. Бог вирішив віддати нам Свого Сина, запросити нас жити вічно у великій історії, яка вся про Нього, у Його благодаті та надії.
Я не знаю, можливо, ви сьогодні бачите перед собою височенну гору, можливо, ця гора — депресія або розлучення, або самотність, можливо, вас несправедливо звинуватили, це може бути онкологічне захворювання, чи банкрутство, чи темрява смерті. Але я кажу вам сьогодні, що немає нічого, що могло б вас вирвати з руки Божої, яка тримає весь Всесвіт і вас. І Його благодать достатньо велика й сильна, щоб пронести вас через усі ці труднощі й провести вас до самого кінця.
Ми не бачимо всього, що хотіли б побачити, але ми побачили достатньо, щоб довіритись Творцеві повністю до кінця наших днів. Його любов така дивовижна, така божественна, і вона заслуговує на відповідь, на наші душі й наші життя.
Луї Гігліо
Переклад з англійської Дмитра Баклаєва