Зустріч для дітей 1-2 класу, які вже знають Різдвяну історію
Автор Оксана Смірнова, м. Рівне
Мета: нагадати дітям події Різдвяної ночі, розвивати вміння логічно мислити, спонукати до читання Слова Божого.
Біблійна основа: Лк. 2:1-20.
Обладнання: картки зі словами (див. у тексті), цукерки, костюм Часу, подарунки.
ХІД УРОКУ
Діти допомагають учителю святково прикрасити клас або залу. Звучить різдвяна мелодія.
Учитель. Дорогі діти, розпочнемо наше свято сніговою хурделицею (сипле пінопластовий сніжок). На честь відкриття свята зробимо урочистий феєрверк (оплески).
А тепер скажіть, будь ласка, яке ж свято ми святкуватимемо? (Відповіді дітей.)
Спрямувати розмову так, щоб було згадано про Новий рік, канікули, Різдво.
Усе правильно! Ми святкуватимемо і Новий рік, і канікули, а головне – свято радості для всіх людей – день народження Ісуса – Різдво Христове!
О! Я щось згадала! Я приготувала вам смачний салат зі слів. Ось тут, у моїй скриньці.
Учитель дістає підготовлені заздалегідь картки зі словами: Новий рік, зима, сніг, ялинка, подарунки, ковзанка, санчата, прикраси, святковий стіл, подорож, іграшка, гірлянда, салют, лід, мандарини, гості, Різдво, ангел, пастухи, мудреці, Марія, Йосип, віслюк, ясла, вівці, хор, сіно, ніч, зірка, Віфлеєм, перепис, хлів, ладан, смирна, золото, Ісус, Месія, Діва, радість, воїнство.
Ой! А хто ж це мені шкоди наробив? Хтось перемішав усі слова. Тепер доведеться довго сидіти, розбирати, що стосується Різдва, а що новорічних канікул. А може, ви мені допоможете?
Формуються дві команди, одна вибирає слова до Різдвяної історії, а інша – до новорічних свят. Учитель перевіряє роботу.
Учитель. Ви чудово попрацювали, та тільки слова про Різдво не за порядком лежать. А хочеться, щоб на нашому святі все було якнайкраще. Може, допоможете? (Дати можливість 1 хв. викладати картки.)
Ой, щось у нас не дуже виходить. Покличмо помічника.
Дзвенить дзвоник, заходить Час.
Пісня про час
Як його побачити? Як його впіймати?
Як про цього дивака все на світі знати?
Знають на землі усі дорослі, й діти,
Має звичку цей дивак бігти і летіти.
Приспів:
Тік-так, тік-так,
Не ракета і не птах,
Бог створив його для нас
Він слуга Господній, Час!
Не домовитися з ним і не обігнати,
В піжмурки або футбол з Часом не заграти.
Знають на землі усі: і дорослі, й діти –
Час потрібно берегти, треба з ним дружити.
Час. Добридень, друзі! Я і є слуга Господній – Час. Я зберігаю в пам’яті все, що траплялося від початку мого створення. А ще у мене є дуже багато пам’ятних книг, де записані різні цікавинки. От наприклад, у Сашка був день народження 23 грудня, а в Оленки 15 травня.
Учитель. Зачекай, друже. Таку інформацію ми маємо. А от про те, що трапилося дуже давно, запитати хочемо у тебе.
Час. То питайте.
Учитель. Допоможи нам розібратися, що ж трапилося тієї Різдвяної ночі, більше 2000 років тому.
Час. Залюбки. А що це у вас? Якісь слова.
Учитель. Вони стосуються подій того часу, лише трішки переплуталися.
Час. Я придумав! Тут я бачу дуже розумних і спритних дітей. Вони допоможуть навести лад. Я читатиму головну книгу людства – Біблію, а наші юні друзі викладатимуть словами послідовність подій. А за гарну роботу обіцяю винагороду!
Читає уривок Лк. 2:1-20.
Учитель. Знаєш, ми наче самі побували там, на полях Віфлеєму. Дякуємо тобі.
Час. Я радий вам послужити. Та хочу до святкової розповіді додати ще кілька слів: Спаситель, вічність, віра.
Хочу вам нагадати, що Ісус прийшов як Немовля, виріс і став Спасителем. Він приготував вічність для тих, хто вірить у Нього. Це ще одна важлива сторінка головної книги людства.
Учитель. Діти, вам цікаво, як це трапилося? Запросімо нашого гостя ще раз.
Час. Я залюбки прийду. Мені сподобались працьовиті діти вашого класу. У нагороду я дарую вам свої солодкі хвилинки (роздає цукерки). А зараз мені час. Мій Господар і в цю хвилину пише Свою історію, тому я поспішаю. Бувайте!
Учитель. Дякуємо тобі, бувай! Що ж друзі, а наше свято триває! Адже сьогодні день подарунків. Я знаю, що багато хто з вас має подарунки для Христа. Сьогодні для Ісуса Маринка вивчила вірша, а Тарас і Сергій готувалися заспівати різдвяну пісню.
Літературно-музична композиція. Солодкий стіл.