24 березня 2012 р. в м. Рівному відбулася Друга конференція Християнської спілки науковців та освітян Рівненщини під назвою «Інноваційні форми і методи благовістя». Мета зустрічі — висвітлення проблем пошуку й утвердження нових форм і методів проповіді Божого Слова в умовах сучасного постмодерністського суспільства, обмін досвідом благовістя у контексті професійної науково-педагогічної діяльності та взаємне духовне збагачення. В обговоренні взяли участь 17 науковців, працівників освіти й християнських педагогів з різних євангельських церков Рівного та області.
У промовах наголошувалося на провідній ролі Біблії у житті кожного християнина й цінності Божого Слова, наповненні її вічними істинами й наполегливому втіленні прочитаного передусім у власне життя, щоб мати відповідний вплив на оточуючих і своїх вихованців. Поряд із питаннями впливу на молодь шляхом використання власного прикладу благочестивого християнського життя розглядали також актуальну тему викладання в школах предмета «Основи християнської етики».
Світська філософія спотворила біблійне розуміння духовного призначення людини, підмінивши його пошуком духовності в культурі, мистецтві, язичницькій обрядовості тощо. Анітрохи не заперечуючи необхідність знайомити дитину з культурною спадщиною свого народу й людства загалом, слід зазначити, що між Божим визначенням духовності й людськими уявленнями про неї утворилася величезна прірва. Істинну духовність згідно зі Святим Письмом людина може отримати в дарунок від Бога завдяки подвигу Ісуса Христа на хресті й тільки шляхом усвідомлення людиною своєї гріховності й покаяння перед Богом.
Були висвітлені погляди Івана Проханова на християнський стиль життя під гаслом «Всюди лад і краса»: працьовитість, сумлінність, відповідальність християнина як високоморального громадянина своєї держави, мотивом праці якого є не збагачення, пошук визнання чи необхідність, але примноження Божої слави.
Організатори конференції прагнуть залучати якомога більше християн, які працюють у науці, освіті й вихованні, до молитви, взаємного спілкування, духовного взаємозбагачення, обміну професійним досвідом, науково-теологічної, юридично-правової та культурно-просвітницької діяльності.
Тетяна Артерчук