14–16 листопада 2011 р. у м. Южному Одеської обл. відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція «Відродження духовно-християнської основи вітчизняної педагогіки».
Конференція, організована з ініціативи Асоціації християнських медиків і педагогів, проходила на базі авторської школи М. П. Гузика, у навчально-виховну практику якої впроваджені закони, принципи й технології духовно-християнської педагогіки.
Мета конференції, в організації і проведенні якої взяли участь співробітники Національної академії педагогічних наук України, представники Міністерства освіти і науки, молоді та спорту, священнослужителі християнських церков, ректори вузів, директори шкіл, — представити модель педагогіки, що базується на християнських цінностях, обґрунтувати необхідність перегляду змістової частини навчального процесу для забезпечення академічної свободи і виховання критичного мислення в учнів.
Учасники конференції вислухали доповідь «Науковий креаціонізм і його роль у системі освіти», представлену співробітниками Християнського науково-апологетичного центру. Академік НАПН України А. М. Богуш із Південно-українського національного педагогічного університету ім. К. Д. Ушинського розповіла про духовне виховання дітей дошкільного віку. Магістр богослов’я, президент Асоціації християнських медиків і педагогів В. М. Хміль розкрив тему про вплив субкультур на молодь. Старший науковий співробітник Одеського обласного інституту підвищення кваліфікації вчителів Т. В. Саннікова висвітлила тему психолого-педагогічних умов духовного виховання учнів сучасної школи. Доцент, доктор філософії І. Л. Сіданіч, яка представляла Університет менеджменту освіти НАПН України, поінформувала присутніх про законодавчі акти України, що стосуються впровадження християнського виховання учнів загальноосвітніх шкіл.
Практична частина конференції (відвідування занять, майстер-класів, безпосереднє спілкування колег) справила позитивне враження і була дуже корисною для всіх її учасників.
На завершення учасники заходу підготували й передали в Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України, у школи, громадські організації програмний маніфест, у якому висловили стурбованість подальшою долею підростаючого покоління, вказали причини існуючих негативів і сформулювали конкретні вимоги до вітчизняної освіти.
«Обов’язково треба говорити з дітьми про духовність, і навіть не з трьох років, а з самого дня народження… Треба вчити їх і самим учитися разом з ними» (Т. Яременко).
«Коли Слово Боже вкладається у свідомість людей з дитинства, це запорука того, що в них буде світле майбутнє, фундамент якого — висока духовність. Сама Біблія стверджує: настав дитину змалку, щоб вона була духовно зрячою і в старості» (В. Хміль).
«Зараз настільки впав рівень духовної культури людей, що потреба в навчальних закладах духовного спрямування надзвичайно зростає» (Р. Верещагіна).
«Хороше враження справляє місто Южне загалом, його наповнює атмосфера любові, тут чисто та затишно. Приємно здивована високою культурою мешканців. Видно, що педагоги таких закладів освіти, як дитячий садок «Казка», школа М. П. Гузика, спрямовують справу, якій присвятили життя, не тільки на маленький осередок власного колективу, а й на все місто. Дай Боже благодаті цьому прекрасному місту, щоб воно й надалі розвивалося, щоб оті добрі зерна розповсюджувалися по всій Україні» (О. Прокопенко).
Віра Сучок, м. Южне, Одеська обл.