Шановні читачі! Вітаємо Вас у новому 2012 році!
Бажаємо здоров’я, доброї надії,
Хай у цьому році здійснюються мрії,
Хай Отець Небесний у Предвічнім Слові
Дарує Вам Віри, Надії, Любові!
Дякуємо Богові, що Ви з нами, і поспішаємо повідомити, що цей випуск християнського педагогічного часопису «Слово вчителю» розпочинає новий тематичний цикл «В якого Бога вірять християни?».
Ми торкаємося надзвичайно багатогранної, складної й величної сфери. З усвідомленням усієї відповідальності, упокорюючись перед Господом, просимо в Нього мудрості й одкровення, пам’ятаючи слова Григорія Богослова: «Смертні! Міркуючи про Бога, любіть міру в слові».
У нашому християнському контексті часто можна почути слова: «побійся Бога», «не приведи, Господи», «дай, Боже», «з Богом», «Бог у поміч», «слава Богу» тощо. Таким чином люди, хоча й ненавмисне, виявляють своє розуміння Бога як Того, Хто може допомогти й покарати, захистити й обдарувати. Мабуть, у кожного з нас є особистий духовний досвід і уява про Бога, але чи знаходили ми в круговерті днів час, щоб серйозно, спо¬кійно й зосереджено подумати й проаналізувати, врешті, у яко¬го Бога я вірю? Які асоціації виникають у моєму розумі, коли я чую слово «Бог»: страх, любов, захоплення, повага?..
Тлумачний словник пропонує таке визначення: «Бог — багатогранне поняття, яким у наш час прийнято називати надприродну, верховну, духовну субстанцію або єство, творця та керівника Всесвіту, початок, першопричину всього буття, усіх речей, їхньої діяльності й рушійної сили… Християнство стверджує, що єдиним правдивим визначенням Бога є біблійне визначення, та посилається на Святе Письмо для з’ясування найістотніших ознак Бога, Його властивостей, атрибутів та діяльності».
А яке визначення дає ваше серце? Що є для вас авторитетним джерелом для розуміння Бога?
Пропонуємо разом шукати відповіді на ці питання на сторінках часопису. Безперечно, тема ця невичерпна. Як сказав єпископ Ігнатій (Брянчанінов): «Усякий шлях розуму і серця, коли метою його є Бог, нескінченний…».
Однак можемо радіти з того, що Бог не ховається від людини (на відміну від Адама, який після гріхопадіння заховався від Господа), Бог у всі часи в різний спосіб відкривав Себе людям.
«Господь з вами, якщо будете з Ним, і якщо будете Його шукати, дасть вам знайти Себе» (2 Хр. 15:2).
З повагою – редакційна колегія