8 травня 2008 року в Острозі, в Національному університеті «Острозька академія» відбулася XII Міжнародна науково-практична конференція «Виховання молоді на християнських моральних цінностях», присвячена 1020-й річниці хрещення Київської Русі.
Мета конференції — проаналізувати теоретичні та практичні аспекти викладання християнської етики в Україні, стан викладання цього предмета в школі, виявити проблеми та визначити пріоритетні завдання викладання християнської етики в школі.
Розпочав конференцію ректор НУ «Острозька академія», доктор психологічних наук, професор І.Д.Пасічник.
У роботі конференції взяли участь керівники освіти, богослови, філософи, релігієзнавці, психологи, педагоги, соціальні працівники та інші зацікавлені особи з багатьох регіонів України.
У виступах учасників різнобічно розкривалася тема конференції. Згадували історію християнства, говорили про актуальність викладання християнської етики на сучасному етапі, розглядали богословські та психолого-педагогічні аспекти викладання цього предмета в навчальних закладах.
Начальник управління освіти Рівненського міськвиконкому В. Г. Новак поділився досвідом викладання християнської етики в школах м. Рівне та розвитком і розширенням впровадження цього предмета в Рівненській області. Він наголосив на тому, що варто до цієї дисципліни залучати і початкові класи всіх шкіл, адже на Рівненщині християнська етика поки вивчається з 5-го класу.
З метою ознайомлення присутніх з практичним досвідом роботи вчителів християнської етики Рівного і Луцька було проведено майстер-класи.
Витяг з Резолюції XII Міжнародної науково-практичної конференції «Виховання молоді
на християнських моральних цінностях»
Боляче спостерігати, що духовно-моральна криза в українському суспільстві продовжується. Особливо негативно вона впливає на молоде покоління. Традиційні виховні інституції: сім’я, школа, церква, громада слабо виконують свої виховні функції.
Стурбовані, що нині має місце посилення деструктивного впливу на молодь телебачення, інтернет-кафе, дискотек, здійснюється масова реклама алкоголю. Дуже прикро, що Україна посідає сьогодні перше місце в світі за вживанням алкоголю молоддю, займає провідне місце за вживанням наркотиків, дитячою проституцією, дитячою бездоглядністю. Нині типовою в нашій державі стає молода особа з пляшкою пива, цигаркою, яка слухає деструктивну музику, з обличчям, спотвореним пірсингом.
На жаль, вітчизняна психолого-педагогічна наука і практика слабо реагують на непрості виклики часу.
У цих умовах ми все більше переконуємося, що саме християнські цінності порятують українську націю, і їх прищеплення українській молоді сприятиме духовному оздоровленню українського суспільства, а предмет основи християнської етики має зайняти належне місце в школі…
…конференція рекомендує:
введення християнської етики до інваріантної частини навчального плану школи;
викладання християнської етики у дошкільних закладах та у І — ХІ класах школи;
введення до переліку спеціальностей спеціальності «вчитель християнської етики»;
запровадження підготовки вчителів християнської етики в університетах;
запровадження підвищення кваліфікації вчителів християнської етики на відповідних курсах при обласних інститутах післядипломної педагогічної освіти;
виділення коштів з державного бюджету на друкування навчально-методичних посібників з християнської етики для учнів школи.
Упевнені, що виховання молоді на християнських моральних цінностях сприятиме вихованню молодого покоління та успішній розбудові Української держави.
Підготував Олександр Бондарчук