Міжнародна громадська організація «Надія — людям» має добру традицію — щорічно проводити літні навчально-оздоровчі табори-семінари для педагогів. Ми запрошуємо на них начальників управлінь освіти, директорів шкіл, заступників з виховної роботи та вчителів, які викладають християнську етику, з метою обміну досвідом щодо впровадження християнської етики в навчальних закладах України. І цей рік не був винятком: у першій половині липня в «райському куточку» (так назвали це місце самі учасники табору) благодійного центру «Віфанія», що в с. Поляна в Закарпатті, у дві зміни проводився християнський табір «Перлина». Усього в ньому навчалося та відпочивало 110 педагогів з дев’яти областей України.
Табірна програма була дуже насиченою, різноманітною і цікавою: педагоги мали змогу переглянути навчальні відеосемінари «Основи віри» й обговорити їх у робочих групах (у подальшому вони зможуть використовувати ці відеоматеріали в своїй педагогічній практиці), щодня відвідувати різноманітні мальовничі куточки Карпат та споглядати невимовну красу, яку створили руки Творця для Його слави, займатися рукоділлям (виготовляти різдвяні подарунки для дітей з інтернатів), ближче знайомитися одні з одними і ділитися досвідом.
Важливим елементом табірного життя було вечірнє спілкування, під час якого обов’язково звучали біблійні проповіді на тему «Десять Заповідей» і «Бути учнями Христа».
Відгуки учасників табору свідчать про те, що сім днів, проведених у Закарпатті, назавжди залишаться в пам’яті і серці педагогів.
«Де б ще я могла познайомитися зі стількома освітянами, які працюють у руслі християнської етики? Де я могла б почути стільки корисного і цікавого і про стан викладання цього предмета, і про організацію спілок учителів християнської етики? Скільки я зустріла тут соратників і сподвижників, людей одного зі мною духу!»
«Я приїхала сюди невігласом у знанні Біблії, а від’їжджаю зовсім іншою людиною, і перше, чим я займусь вдома, – це читанням цієї Великої Книги. Я дуже хочу пізнати Бога і, думаю, Він мені у цьому допоможе.
Я намагатимусь зробити все можливе, щоб в усіх школах нашого міста викладався предмет християнської етики, і все, чого я навчилася тут, знайшло своє застосування у роботі з батьками й дітьми».
«Чи не найважливішим для мене стало спілкування з обміном практичним досвідом між делегаціями з різних регіонів України. Кожен виступ з трибуни, кожна розповідь містила унікальний досвід впровадження християнської етики у загальноосвітніх навчальних закладах: основні етапи, форми, ключові фігури тощо».
«Участь у цьому семінарі змусила мене задуматися над змістом мого життя. Я багато дізналася нового про християнське вчення: про Біблію, про гріх та шлях, який відкриває Господь для кожної людини, щоб бути щасливою. Під час семінару я отримала переконання про те, чим має бути Біблія у моєму повсякденному житті, що Слово Боже живе та діяльне».
Руслана Ковальчук