Понад 200 делегатів об’єднав навколо теми захисту та зміцнення інституту сім’ї перший Київський обласний Форум сім’ї, який відбувся 18 грудня 2018 року у великій конференц-залі Національної Академії Наук України в м. Києві
Захід був ініційований громадою Київської області під проводом Тетяни Ситниченко, підтриманий Київською обласною облдержадміністрацією та Міністерством освіти і науки України в особі Громадської ради з питань співпраці з церквами та релігійними організаціями. Головою Форуму виступила депутат Боярської міської ради Зоя Виборна.
Розпочавши Форум із виконання Державного Гімну України під проводом камерного міжконфесійного хору «Dominus», учасники активно долучились до обговорення нагальних питань і викликів, які постають перед сучасною українською сім’єю.
З духовними настановами і побажанням плідної праці до учасників Форуму звернувся Михайло Паночко — старший єпископ Української церкви християн віри євангельської.
Від виконавчої влади до присутніх звернувся профільний Заступник Голови Київської ОДА В’ячеслав Кучер. Він наголосив на активній підтримці цього заходу з боку особисто Голови КОДА Олександра Терещука, яка виявилась у розпорядженні, наданому Департаменту освіти і науки, Службі у справах дітей та сім’ї, Управлінню молодіжної політики та національно-патріотичного виховання, Управлінню культури, національностей та релігій щодо залучення до роботи на Форумі їхніх представників із районів Київської області.
Про геополітичні виклики, на перетині котрих опинилась українська родина, говорив народний депутат України чинного скликання, Голова депутатської міжфракційної групи «За духовність, моральність та здоров’я України» Павло Унгурян.
Голова організаційного комітету «Всеукраїнського Форуму сім’ї», Адріан Буковинський, представив «Національну сімейну стратегію», головним компонентом якої стали освітні програми для роботи з шкільною молоддю. Також він наголосив на дієвості програми «Основи сім’ї», схваленої МОН України для викладання учням старшої школи, автором якої він є.
Доктор педагогічних наук, професор Університету менеджменту освіти НАПН України, Ірина Сіданіч, представила низку підручників та програм із духовно-морального виховання, у яких змістовно розкривається тема сім’ї для дошкільних закладів освіти, молодшої, середньої та старшої школи.
Не залишилась поза увагою й освіта дорослих. Виконавчий директор «Міжнародного Центру Батьківства» Сергій Цвєтков представив 8-тижневий курс для чоловіків-батьків за робочою програмою «Основи батьківства», яка передбачає щоденне виконання практичних вправ із робочого зошиту та одну 1,5-годинну зустріч на тиждень у невеликій групі батьків для обміну досвідом і обговорення тем курсу.
Підсумковим документом Київського обласного Форуму сім’ї стала Резолюція, яку одноголосно прийняли його делегати. Серед іншого, одним із пунктів Резолюції міститься рішення щодо проведення 2019 року подібних форумів по всіх районах Київської області з метою створення робочих груп і координації зусиль між державним сектором і громадськістю для практичної реалізації положень «Національної сімейної стратегії» на місцях.
Сергій Цвєтков, виконавчий директор ГО «Міжнародний Центр Батьківства»
[email protected]
РЕЗОЛЮЦІЯ
учасників Київського обласного Форуму сім’ї, який відбувся 18 грудня 2018 року
Ми – учасники Форуму сім’ї, заслухавши доповіді, виступи та повідомлення представників державних служб та установ, органів влади, органів місцевого самоврядування та територіальних громад, науковців, які вивчають проблеми духовно-морального та патріотичного виховання і сімейних цінностей, педагогів та батьків багатодітних сімей, представників громадських та релігійних організацій, дійшли згоди у тому, що інститут сім’ї повинен бути базовим пріоритетом у Національній сімейній стратегії в Україні.
Учасники Київського обласного Форуму сім’ї вирішили ініціювати проведення Форумів сім’ї в кожному районі Київської області у 2019 році.
Учасники обласного Форуму сім’ї дійшли згоди та звертаються до громадськості, органів центральної влади та місцевого самоврядування, церковта закладів освіти із наступними пропозиціями:
● Органам влади сприяти проведенню масових заходів, вуличних акцій в місті Києві та містах і селищах області, що поширюють цінність подружжя та шлюбу в українському суспільстві (марші “За сім’ю”, “За життя”, “Тиждень подружжя”, “День батька” тощо).
● Органам місцевого самоврядування активно висвітлювати заходи, які проводяться в місцевій громаді в ЗМІ, інтернет-ресурсах та соціальних мережах.
● Департаменту освіти і науки Київської ОДА залучати та готувати фахівців, які будуть викладати освітні програми, скеровані на підготовку молоді до життя у подружжі, створення сім’ї, народження та виховання дітей, а також програми морально-духовного спрямування.
● Кабінету Міністрів України затвердити Концепцію Державної цільової соціальної програми підтримки сім’ї та розвитку відповідального батьківства на 2019–2022 роки.
● Оргкомітету Форуму підготувати проект обласної програми “За сім’ю” для Київської облдержадміністрації з метою залучення бюджетних коштів на реалізацію Національної сімейної стратегії.
● Оргкомітету Форуму відповідно до рекомендацій парламентських слухань на тему: “Сімейна політика – цілі та завдання” (схваленої) Постановою ВРУ від 8.12.2015 №854-VIII) звернутись до Президента України з клопотанням про встановлення в Україні Дня батька, який відзначати щорічно у третю неділю вересня.
Учасники Київського обласного Форуму сім’ї звертаються до органів центральної і місцевої влади із наступними вимогами:
1. Зберегти чинну редакцію статті 51 Конституції України, у якій декларується, що шлюб ґрунтується на вільній згоді чоловіка та жінки.
2. Вилучити словосполучення «сексуальна орієнтація» і «ґендерна ідентичність» з Кодексу законів про працю України та з інших законів, законопроектів і урядових документів, як такі, що несуть виключно ідеологічне та антинаукове навантаження, та не допустити включення цих словосполучень у нові закони та нормативно-правові акти.
3. Переглянути окремі пункти «Плану дій з реалізації Національної стратегії у сфері прав людини на період до 2020 року», аби переглянути окремі пункти Плану дій і скорегувати їх відповідно до національних інтересів, зокрема, видалити наступні пункти: пункт 39 підпункт 5; пункт 64; пункт 105 підпункти 1, 3, 6, 7, 8 і 9; пункт 107 підпункт 9; пункт 121 підпункт 8, як такі, що руйнують інститут української сім’ї.
4. Виключити з регуляторних правових актів у освітній сфері та з текстів підручників норми і положення про статеве виховання, що мають на меті «подолання гендерних стереотипів».
5. Заборонити пропаганду різних видів девіантної статевої поведінки, зокрема в формі так званих «маршів рівності», «прайдів», «гей-парадів», «фестивалів квір-культури» тощо. Ухвалити Закон України «Про заборону пропаганди гомосексуалізму».
6. Ввести у Наглядову раду ПАТ “Національна суспільна телерадіокомпанія України” представника від Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій.
7. Створити Міністерство у справах сім’ї або запровадити інститут Урядового уповноваженого з питань сім’ї. На відповідні посади призначити людей, які відомі своєю відданістю справі захисту інтересів сім’ї та моральності в українському суспільстві.
8. Зупинити процес внесення змін до Конституції України та інших нормативно-правових актів в частині викривлення дефініцій сім’ї, шлюбу, батьківства, материнства й дитинства.