Щороку, коли в країнах Європи святкують Різдво Христове, спільнота Тезе організовує п’ятиденні зустрічі для молоді в одному з визначених європейських міст. Цьогорічна зустріч відбувалася в столиці Іспанії — Мадриді. А взагалі перша європейська зустріч Тезе проводилася 40 років тому в Парижі. І відтоді, 41 рік поспіль, тисячі молодих людей із Європи з’їжджаються до одного міста для спільної молитви й для спілкування в малих групах на євангельські теми
Загальна кількість учасників європейської зустрічі в Мадриді сягала близько 13 тисяч осіб, Україну представляли дві тисячі учасників. До Мадрида прибули сотні волонтерів із різних країн світу, які допомагали в проведенні зустрічі. Усіх учасників тепло прийняли сотні сімей із більш ніж 150 парафій міста та околиць, які виявили велику гостинність, впускаючи до своїх домівок незнайомих людей.
«Гостинність» — це цьогорічна наскрізна тема Тезе. Оскільки Бог ніколи не відкидає, а приймає кожну людину, яка приходить до Нього, тому й шукати джерело гостинності необхідно в Богові, сміливо виявляти й практикувати щедру гостинність, бо це сприяє поширенню довіри на Землі.
Молитви відбувалися тричі на день: ранкова молитва в парафії, обідня й вечірня — у церквах чи залах у центрі міста, а це багато тисяч людей водночас. Традиційно виокремлювався час і для молитви тиші, яка необхідна для роздумів і особистого спілкування з Богом.
Упродовж зустрічей Тезе в Мадриді було проведено Фестиваль народів, організовано багато цікавих семінарів на теми, пов’язані з вірою, мистецтвом, наукою та соціальним життям, відбулася зустріч із представниками української діаспори. Так, для Української суботньої школи «Берегиня», яка з 2017 року працює при Асоціації «Сівач» (директор — Ольга Гамалевич), було подаровано Біблії для дітей та розмальовки, видані Всеукраїнським благодійним фондом «Східноєвропейська гуманітарна місія».
Європейські щорічні зустрічі молоді сприяють новим знайомствам та молитовному єднанню молодих людей з усіх куточків Європи, збагачують духовно, допомагають пізнати історичний та культурний пласт європейських країн, указують на проблеми, що є в суспільстві різних народів, а також орієнтують на шляхи подальшої співпраці в євроінтеграційному процесі.
Мирослава Хоміцька,
голова відділу функціонування парафіяльних недільних шкіл та катехизації молоді Рівненської єпархії УПЦ