Сучасні наукові дослідження й відкриття ставлять все більше питань про розумне впорядкування світу. Теорія Дарвіна, яка була незаперечним авторитетом для науки понад 100 років, похитнулася й вичерпно й цілісно не відповідає на те, чому ті чи інші явища у Всесвіті є такими, якими вони є на сьогоднішній день. І все більше й більше з’являється книг, які повертають читача до давніх біблійних істин і розглядають наукові факти у світлі Божого Об’явлення.
Сьогодні ми презентуємо дві книги, які порушують проблему взаємодії науки й Божого Слова й відповідають на питання, чи можуть вони бути сумісними в сучасному світі та чи не суперечать вони одне одному.
«Вечеря зі скептиками» Дж. Вайнс
Уже багато років суспільство хоче поставити під сумнів раціональність і доцільність Божих Заповідей і об’явлень. І люди, першочергово, вказують на ті несправедливості й жахіття, які, як вони думають, виникають з вини Бога. Подібне ставлення породжує тотальний скептицизм.
З іншого боку, християни, живучи в такому середовищі, часто соромляться вголос проголошувати свою віру й не готові відстоювати християнські цінності у ворожому для них середовищі. Але як тоді жити в беззмістовному світі, якщо Бога немає, а Його Слово нічого не варте?
Книга «Вечеря зі скептиками» Джефа Вайнса розглядає ці питання. Вона описує світоглядну суперечку під час вечері, роздуми про Бога, вічність і неперехідні цінності із тими, хто не просто сумнівається в існуванні Бога, а категорично заперечує його.
Написана в дуже доступному й легкому стилі, книга не залишить читачів байдужими й змусить задуматися над низкою питань, які виникають у християн під час спілкування зі скептиками.
Як зазначив Раві Захаріас, християнський письменник, всесвітньо відомий лектор і апологет, «ця книга дає читачеві живий приклад практичної апологетики — уміння дати будь-кому, хто спитає, коротку й ґречну відповідь, на чому базується надія, що живе в нас».
«Творець під слідством» Лі Стронберг
«Мій шлях до атеїзму був викладений науковими даними… але, як не дивно, згодом ними ж був викладений і мій шлях до Бога», — пише Лі Стронберг, журналіст ChicagoTribune, автор книги «Творець під слідством».
Будучи атеїстом довгі роки, маючи юридичну освіту, автор працював редактором кримінальної хроніки. Вивчаючи факти й досягнення сучасної науки, він переконався, що всі вони, першочергово, свідчать про розумний задум, а не сліпий природний відбір.
Віднайшовши віру в Творця і Господа, автор вирішив написати книгу, в якій ще раз розглядає наукові теорії, які в молодості відвернули його від Бога. Автор наводить цікаві й переконливі свідчення із астрономії, біології, фізики на користь того, що все в Усесвіті було створене із розумним задумом, має причину й витоки в Особі, яка і сформувала цей задум.
Крізь достатньо велику кількість наукових термінів і фактів, рельєфно проступає образ Бога, який не просто сформував цей світ, а й заклав можливість кожному, хто цей світ вивчає, пізнати Його і Його Волю. Лі Стронберг стверджує: «Наука і віра, — це не вороги, а рідні сестри, які допомагають одна одній відкрити образ величного Бога».
Матеріал підготував Олег Блощук