22 вересня 2017 р. у Київському палаці дітей та юнацтва відбувся урочистий захід, присвячений Всеукраїнському дню дошкільної освіти. На конференцію прибули делегації з усіх областей України — вихователі й музичні керівники, методисти й завідувачі ДНЗ, представники міських, районних і обласних відділів та управлінь освіти, які працюють на ниві дошкільної освіти України (всього близько 800 осіб).
З вітальним словом до учасників конференції звернулась міністр освіти України Лілія Гриневич. Вона подякувала присутнім за їхню натхненну працю з виховання підростаючого покоління українців і вручила багатьом присутнім подяки та грамоти. Організатором та ідейним натхненником заходу вже багато років є Тамара Панасюк — начальник відділу дошкільної освіти Департаменту загальної середньої та дошкільної освіти МОН України.
Минулого року редакція «Слово вчителю» вперше була запрошена й представлена на цьому форумі. У № 4 за 2016 р. у рубриці «Погляд фахівця» надрукована стаття «Говоріть дітям про Бога», у якій Тамара Вікторівна висловила своє переконання: «Дуже важливо змалечку, з перших років життя формувати світогляд дитини на християнських цінностях».
Хочемо відзначити співпрацю МОН України з Всеукраїнським благодійним фондом «Східноєвропейська гуманітарна місія» щодо поширення в освітніх закладах навчально-методичної літератури з духовно-морального виховання дітей на основі християнських цінностей. І на цьому заході була представлена високоякісна поліграфічна продукція — методичні рекомендації для педагогів та вихователів, а також вручені дипломи від імені фонду представникам міністерства та обласних управлінь освіти, де ця праця проводилась найактивніше.
Захід вирізнявся високим рівнем підготовки промовців — галузевих працівників, представників дошкільної освіти Білорусі, мотиваційного спікера-психолога, доктора педагогічних наук Геннадія Чепурного, який підготував кілька відеопрезентацій про збереження духовної рівноваги педагогами в різних обставинах життя, а також про те, як діти, на відміну від батьків, готові приймати у своє коло спілкування однолітків з особливими потребами.
Під час конференції також була можливість презентувати освітянам часопис «Слово вчителю».
Аркадій Сльоза