Музика має силу зло перетворювати на добро,
а добро спонукує шкодити.
Вільям Шекспір
Незалежно від того, вірить у це людина чи ні, існує світ матеріальний (видимий для нас) і духовний (невидимий для нас, який поза простором і часом). А в духовному світі є дві протилежні сили: Божа і диявольська, два табори: добро і зло, світло і темрява.
Обидві ці сили мають вплив на людину. Але в той час, коли Бог працює з людиною відкрито, сатана намагається впливати на неї через підсвідомість. Якщо увесь мозок людини — це 100 %, то тільки невелика часточка є свідомістю, трохи більша частка — несвідомість і майже 50 % — підсвідомість.
У США провели такий експеримент. Відомо, що за секунду в кінострічці встигають змінитися 24 кадри. І ось у цю долю секунди, в один тільки кадр вставили рекламу напою «Пепсі–Кола». Для людей це було непомітно, тобто свідомо вони цього не сприйняли. Але наступного дня різко збільшився попит саме на цей напій при наявності широкого асортименту різноманітних тонізуючих прохолоджуючих напоїв. Тобто інформація поступила в підсвідомість і відіграла свою роль.
І саме через підсвідомість за допомогою музики сатана намагається чинити свій згубний вплив на людину. Так, на звичайний музичний запис сатаністи роблять свій особливий наклад, який непомітний для слухача. В цьому накладі вони пропагують ненависть, вбивство, кровожерливість тощо. Людина, послухавши таку музику, стає агресивною, роздратованою, злою. Вона сама не розуміє, що з нею діється. В такому випадку я раджу дітям перевірити, що вони слухають, відмовитися від такої музики.
Приблизно рік тому я по телебаченню слухала інтерв’ю з російським композитором Олексієм Рибніковим. Він говорив, що музику пише не він, він її отримує з космосу, він є тільки посередником між космосом і людьми. І коли тут же продемонстрували невеличкий фрагмент із його нової рок-опери, в мене не залишилося сумнівів, посередником якої сили він є. Це була відверта диявольська агонія.
Сама собою музика нейтральна. Але важливо знати, кому і чому ця музика присвячена.
Англійський маг Алістер Кроулі (1875–1947), один із найвідоміших сатаністів XX століття, в 20-і роки рекомендував учити молодь встановлювати контакт із демонічним світом. Для цього він пропонував три методи: музика, яка базується на сильному ритмі, повторенні і монотонності; наркотики; вільний секс.
Він був духовним наставником рок-гурту «Роллінг-Стоунз». І саме рок-музика базується на сильному ритмі, повторенні і монотонності.
В одній із клінік провели такий експеримент: посадили підлітка, підключили до нього відповідну апаратуру, яка фіксувала його психічний стан, і певний час давали йому слухати рок-музику. Через півгодини цей підліток був у стані, схожому на алкогольне сп’яніння.
У чому ж причина, що рок-музика здатна привести слухача в стан трансу і так негативно впливати на людину?
Перша причина — сила звуку, гучність. На рок-концертах і на дискотеках гучність може досягати 120 децибел (це дорівнює гучності двигуна реактивного літака в безпосередній близькості). Середня гучність у плейєра з навушниками складає 80 — 110 децибел. Велика гучність викликає неймовірний слуховий стрес. Під час цього з нирок надходить стресовий гормон — адреналін. Це відбувається під час кожної стресової ситуації. Але під час довготривалого стресу в організмі утворюється надлишок адреналіну, який перетворюється в адренохром. А це — психоделічний наркотик, тобто речовина, яка змінює свідомість. Тому не варто дивуватися, що публіка на рок-концертах п’яніє і втрачає самоконтроль. Дія адренохрому ще більш посилюється через гіпнотичну дію світлоустановок.
У класичній музиці теж може досягатися велика гучність, але тут відбувається постійний перехід від кульмінації (напруги) до розслаблення, до більш спокійних частин, так що слухач завжди може «відпочити».
У рок-музиці разом із гучністю надмірно застосовуються інші збуджувачі: монотонність і часті повторення, твердий, пробиваючий барабанний бій, синкопи, остинато, бідна на зміни гармонія, глісандо, брудні ноти (це звуки з нечистою інтонацією), скат (спів беззмістовних складів), екстатичні вигуки, електронно-розірвані звуки. Ці елементи стилю дозволяють ввести слухача в екстаз.
І в африканській культовій музиці застосовувалось і застосовується багато з цих елементів, щоб стимулювати агресію (войовничі танці) або сексуальну збудженість (груповий секс, культи плодючості) та ідолопоклонство!
Це ми розглянули вплив рок-музики на фізичний стан людини. А зараз подивимося, яка інформація розповсюджується через рок-музику. У першу чергу, це пропаганда окультизму (це загальна назва вчень і практик, в центрі яких стоїть сатана: ворожіння, чаклунство, телепатія, ясновидіння, ідолослужіння, астрологія тощо).
Гітарист гурту «Лед Зеппелін» Джеммі Пейдж сказав: «У дійсності рок-концерт — це не що інше, як магічний ритуал». Називаю декілька окультних, заражених сатанізмом, відомих гуртів: «Демон», «Кісс», «Айрон Мейден», «Дип Пьорпл», «Рейнбоу», «Іглз», «Юрай Хіп», «Назарет».
Які ж наслідки слухання подібної музики? Агресивність, лють, гнів, депресія, страхи і вимушені дії, стан трансу різноманітної глибини, схильність до самогубства, безволля, нездатність приймати рішення, манія (коли людина не може жити без постійного прослуховування подібної музики).
Якби батьки побачили, що їхні діти принесли в дім сатанинську літературу, вони викинули б цю літературу, а ось диски, аудіокасети мало кого цікавлять. На обкладинках багатьох груп часто можна побачити окультні символи або зображення демонічних істот: перевернутий хрест, пентаграму тощо.
Тому перед нами, вчителями музики, стоїть надзвичайно відповідальне завдання — навчити дітей розумітися на музиці, вміти просівати її через решето і непотрібне відкидати, слухати таку музику, яка пропагує християнські цінності — любов, гармонію, красу, чистоту, святість, яка повертає людину до Бога, яка веде до спасіння її душі, а не до згуби.
Ми повинні пам’ятати, що «Бог є світло, і немає в ньому ніякої темряви» (I Ів. 1:5).
Людмила Савчук
Від Давидян А. П. м. Харків
…перед вчителями музики (і не тільки вчителями) дійсно стоїть надзвичайно відповідальне завдання – навчити дітей розумітися на музиці, вміти просівати її через решето і непотрібне відкидати, слухати таку музику, яка пропагує християнські цінності – любов, гармонію, красу, чистоту, святість, яка навертає людину до Бога, яка веде до спасіння її душі, а не до згуби.
Але, на мою думку, краще буде те, щоб наші учні вчилися своїми голосами створювати музику, без допомоги музичних інструментів, – акапельно.
Духовна музика – є та музика, яку створює Сам Бог (Дух Святий) за допомогою єдиного інструменту, яким Він наділив людину – це голос!
А як бути з християнською рок музикою?
Чи слухати християнський рок напишiть менi як християнину на електронну пошту ось адреса: [email protected]
Бо я заплутався ндні кажуть слухай інші кажуть ні.А Я голову ломаю.
Рок сама норм музика.І немає там ніяких ритуалів.Це все брехні.Це жива музика, бо грають вживу і співають вживу.А то шо кажуть шо вона мозок руйнує- так це не правда.Я вже близько 25 років рок слухаю і все норм.І переслухав різні напрями.Починаючи від поп- року, і закінчуючи дес- кором.Але більше люблю симфо-метал.Ця музика поєднує звучання металу і симфонічнічного оркестру.Я вважаю, що рок не руйнує мозок, що ті хто слухає рок в нього вищий інтелект, ніж ті хто слухає поп або реп!
Сергій, я також люблю рок- музику і повністю с тобою згоден
тільки от то вмієте що спирати всі біди на рок музику.Я б хотів побачити у цій статті докази,те що переконає
А так всі заяви у статті голослівні та необгрунтовані
Згоден,є групи які дійсно прославляють все описане у статті,але повірте,це 205% з всієї рок музики
Ви послухайие Nickelback,переконаєтесь у власній неправоті та наклепі
Бред седой кобылы.
Те, що написано не обгрунтовано і не доказано. Рок-музика найкраща я маю на увазі усі жанри цієї музики, а вот наприклад реп, джаз, народна музика та інші це все повна фігня. Як я казав рок найкращий з усіх жанрів і я завжди буду так говорити. Можу порадити послухати ось ці роки групи Back Veil Brides, Cinema Bizarre, Nickelback, Zebrahead, Yellowcard
хахахахахахахахахахахахахаххах, хоч це і жах, як смішно, але мені шкода дітей, у котрих батьки прочитали цю статтю і тепер справді в це врять