Можливо, ви здивувалися, прочитавши в педагогічному часописі такий заголовок. Але погодьтеся, що навчити дітей правильно харчуватися не менш важливо, ніж навчити правильно читати, писати й рахувати. Далеко не всім знадобляться знання електродинаміки чи процесу електролізу, а от процеси, які відбуваються безпосередньо в нашому організмі, хвилюють кожного, особливо, якщо вони дають збій.
Мета цієї статті — допомогти кожній людині покращити одну з найбільших своїх цінностей — здоров’я. Тут ви одержите покрокову інструкцію для того, щоб зберегти й примножити ресурс, подарований вам Богом від народження. І чим швидше ви навчитеся застосовувати ці поради, тим кращим стане ваше здоров’я, і тим успішнішими ви будете в усіх інших сферах життя.
Почнемо з самого початку
Наше життя. Для чого воно нам дане? Яка його мета й сенс?
Більшість із вас погодиться зі мною, що випадково в цей світ ніхто не народжується. Кожне життя має своє призначення від нашого Творця. Але дуже часто люди не мають балансу в розрізі дух-душа-тіло й розуміння аспектів цих граней.
Здорове тіло — це не лише молодість і краса. Це й висока продуктивність у роботі й служінні, і здатність до швидкого навчання, і насиченість життя радісними моментами, і навіть хороша спадковість для ваших майбутніх дітей.
Звичайно, Господь може проявити Свою силу й у людській немочі, та коли Він дає нам від народження здорове тіло, його потрібно берегти, а не руйнувати.
Здоровий спосіб життя зараз стає навіть модним, і це теж добре. Тому я впевнена, що моя стаття стане відповіддю на багато ваших питань.
Надзвичайно важливий ресурс
По-перше, хочу нагадати, друзі, що наше тіло — це надзвичайно важливий ресурс. Яке наше здоров’я, така і якість нашого життя — і стосунків, і діяльності, і досягнень. Багато хто працює на робочих місцях до знемоги, знищуючи своє здоров’я. Але пам’ятайте, що фінансово забезпечену людину без здоров’я не можна назвати успішною.
Тому кожний із нас повинен знати закони фізичного тіла й дотримуватися їх. У цьому немає нічого складного — потрібно лише дізнатися, які у фізичного тіла є потреби й задовольнити їх. Тоді ваш організм багато років буде говорити вам «спасибі», тому що є достатньо зовнішніх факторів, які атакують його. У наш прискорений час це всім знайомі побутові стреси, сидячий спосіб життя, шкідливі звички, відсутність культури харчування тощо. І все разом узяте й породжує нашу бідну вимираючу націю. Без зміни свого способу життя та своїх звичок ми тільки закріплюємо за собою такий статус, тому що в цьому ми повинні допомогти собі самі. Ніяка зміна влади не здатна вирішити такої проблеми. І надприродного втручання зазвичай також не буває в тих ситуаціях, коли людині потрібно здолати свою інертність і докласти деяких зусиль.
Потреби фізичного тіла
Життєво необхідно виробити прості, але дуже важливі звички — пити воду в потрібній кількості, харчуватися здоровою їжею, дотримувати режиму дня й займатися спортом.
Вода
Можливо ви здивуєтеся, але головні болі найчастіше з’являються від недостачі води в організмі. Тільки не треба плутати чисту воду й різноманітні рідини. Це різні поняття.
Проблеми з кістками й суглобами — теж наслідки недостачі рідини в організмі, тому як тільки ви наведете лад хоча б у цій одній сфері, уже багато проблем зі здоров’ям вирішаться без аптеки й лікаря.
Але врахуйте, що кількість води для кожної людини різна — від 1,5 літра до 3,5 літра й більше. Це залежить від ваги й способу життя. Також зауважу, що воду потрібно пити за півгодини до й через 2 години після прийому їжі. Інакше — ви розбавляєте шлунковий сік і не може нормально засвоїтися ні вода, ні їжа.
Спорт
Багато людей чомусь асоціюють спорт зі здоров’ям. Частково в цьому є здоровий глузд, але знак дорівнює між цими двома поняттями ставити не можна. Ви повинні розуміти, що неправильно підібраний спорт для вас — це не лише марні зусилля в досягненні результату, наприклад, для схуднення, але й може бути небезпечним, якщо ви не знаєте, які вправи вам заборонені за станом здоров’я, бо можуть призвести до травм.
Саме з цієї причини я рекомендую не займатися будь-яким спортом, не проконсультувавшись із фахівцем. Тому що це відгукнеться або викинутими на вітер грошима й часом, або, що набагато гірше, проблемами зі здоров’ям. Друге надовго може відбити у вас бажання до всіх інших сфер життя.
Здорова їжа
По-третє, здорова їжа — це не значить «дорого». Це, швидше, питання корисності їжі, тому що головна її функція — обновлювати організм і допомагати йому міцніти й здоровіти.
Сучасна харчова промисловість давно відійшла від поняття «корисної їжі». Сьогодні це просто багатомільйонний бізнес, якого не хвилює здоров’я націй, а лише фінансова вигода. Ця галузь породила постійні черги в аптеках і лікарнях — також багатомільйонний бізнес.
Навіщо ви дозволяєте труїти вас і ваші сім’ї?
Навіщо ви приносите в жертву олігархам найдорожче, що у вас є?
Відповідь проста — ви просто не обізнані з цією проблемою. Але це сьогоднішня реальність. І це крик моєї душі, тому що моє серце болить за цих людей, яких обманює нинішня система.
Чи відомо вам, що в супермаркетах, де ви купуєте їжу, практично не залишилося того, що приносить користь? Абсолютно все нашпиговано трансжирами, барвниками, підсолоджувачами й нескінченною кількістю дешевих вуглеводів, від яких людей «розносить» до невпізнанності.
Як ви думаєте, звідки з’явилося поняття «дитяче ожиріння»? Завдяки турботливим мамам, які не знають сьогоднішньої реальності.
А далі ви самі прекрасно знаєте, що досить занедужати один раз — і пішла низка супутніх хвороб.
Ваше незнання вбиває вас. Повільно, але впевнено. Ви дивитеся гарну рекламу, але не знаєте, що поняттями «корисний», «фітнес», «для схуднення», «лайт» просто маніпулюють, щоб ви зробили якнайбільше покупок.
Нікого не цікавить ваше здоров’я. Тому що світові, який не знає Бога, байдуже до вас. І лише власний егоїзм керує їхніми вчинками.
Схаменіться! Творець створив вас для радісного служіння, а не для животіння. Попіклуйтеся про себе, про свій організм, так дивовижно витканий Богом з утробі вашої матері.
За оцінками фахівців, здоров’я людей залежить на 50–55 % саме від способу життя, на 20 % — від навколишнього середовища, на 18–20 % — від генетичної схильності, і лише на 8–10 % — від медицини.
За статистикою пошукової служби Google 2 млн. людей з усього світу щодня запитують «як схуднути». Чому? Тому що вчасно не звернули уваги на проблему зайвої ваги або не почали вирішувати її вчасно й правильно.
Культура здорового харчування передбачає підпорядкування певним правилам. Звичайно, вона повинна базуватися на знаннях про властивості тих чи інших продуктів, про їхній вплив на наш організм, про їхнє сполучення між собою. Маючи такі знання, ви навчитеся розпізнавати погані й хороші продукти, зможете правильно їх готувати, максимально використовуючи всі корисні речовини, що містяться в них.
Культуру здорового харчування, як і хороші манери, слід виховувати змалку.
Деякі принципи здорового харчування
Одна з основ культури здорового харчування — це баланс енергії. Це значить, що її кількість, що надходить в організм разом із їжею, повинна відповідати кількості енергії, яку людина витрачає протягом дня. Якщо їжа, яку ми споживаємо, низькокалорійна, наша працездатність помітно знижується. Якщо ми їмо багато калорійної їжі, при цьому не навантажуючи свій організм фізичною активністю, одержувана енергія буде перетворюватися в нашому організмі у зайві кілограми.
Також хочу звернути вашу увагу на якість їжі, яку ви вживаєте. Нині потрібно бути компетентним у цьому питанні хоча б на початковому рівні. А, отже, розрізняти їжу, яка приносить користь, і ту, яка засмічує наше тіло й всі його системи. На щастя, наш організм чудово влаштований Творцем — він здатний самоочищатися й оздоровлюватися, якщо ми йому не заважаємо. Тому, якщо ви піклуєтеся про своє здоров’я, то постарайтеся вживати більше їжі рослинного походження, нехай вона буде в сирому вигляді або пройде мінімум термообробки. Також навчіться відрізняти їжу від харчового сміття.
І, звичайно, дотримання режиму харчування. Це й кількість прийомів їжі протягом дня й тривалість проміжків між ними. Багато хто з вас харчуються в кращому разі 2,5 рази на добу, а деякі «чемпіони» навіть і 1 раз. Увага! Це і є причиною багатьох захворювань і збоїв різних систем. Проблема зайвої ваги теж починається з відсутності цієї правильної звички.
Культура здорового харчування — це, насамперед, персональна дисципліна. Організуйте свій раціон з розумом, і ви виявите, що в інших сферах вашого життя теж стане більше ладу.
Сьогодні я, як фахівець у питанні схуднення, спорту й правильного харчування, допомагаю людям у будь-якій точці планети, є особистим тренером жителів України, Росії, Білорусі, США. Багато хто з них уже залишили свої подяки й історії успіху в моїй групі СХУДНИ НАЗАВЖДИ ПРАВИЛЬНО.
Моя авторська система харчування підходить для людей будь-якого віку та статі, а також ураховує індивідуальні потреби й особливості здоров’я кожної людини.
Також я є фітнес-моделлю, учасницею Чемпіонату України з бодібілдингу й фітнесу (листопад 2013), готуюся виступати на Чемпіонаті світу (листопад 2014).
На формування й реалізацію політики України впливаю завдяки тому, що стала радником Міністерства молоді та спорту України (Київ).
Будьте здорові!
Тетяна Мідник
http://vk.com/pohudeinavsegda
http://www.facebook.com/tatyana.mednik
http://www.odnoklassniki.ru/profile/ 563399554003
Бут. 1:29; 1 Кор. 6:12; 1 Кор. 6:19-20
https://dobradija.com/blog